Dziewczęta z Auschwitz

Sylwia Winnik

Dziewczęta z Auschwitz

39,90 zł

2415

 

Dziewczęta z Auschwitz to biografia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło nazistowskiego obozu.

Leokadia Rowińska wspomina jak w trzecim miesiącu ciąży trafiła do obozu zagłady i jak nieludzko została potraktowana. Opowiada o swoim synku Ireneuszu, którego pochowała w pudełku po makaronie.

Zofia Wareluk przedstawia swoją smutną historię, którą zna jedynie z opowieści swojej matki, gdyż pojawiła się na świecie właśnie w Auschwitz.
Urszula Koperska w wieku 8 lat trafiła do obozu. Wspomina każde dziecko, które tam spotkała, mówi o strachu, tęsknocie i głodzie.

Wiesława Gołąbek to nastolatka, która przeżyła w Auschwitz prawie 3 lata. Jej postać pojawia się w książce Seweryny Szmaglewskiej „Dymy z Birkenau”, która przebywała tam razem z nią.

Walentyna Nikodem na własne oczy widziała okrutne zachowania esesmanek i na koniec wojny doprowadziła jedną z morderczyń do egzekucji.

Te i wiele innych historii zasługują na pamięć.

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-287-1415-1

Liczba stron: 352

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Wywiad z autorem

Florka

dwanaście historii

Ile osób tyle historii. Dzięki tej książce możemy zobaczyć oczami dwunastu kobiet historie z obozu zagłady. Te silne kobiety przeżyły piekło zachowując przy tym człowieczeństwo. Książka warta polecenia.

Bianka

heroski

Autorka wykonała świetną robotę. Książka napisana w bardzo wzruszający sposób. Bohaterki, które zgodziły się opowiedzieć swoją historię wykazały się wielką odwagą. Chwała im za to.

Helena

Poruszająca

Bardzo poruszająca lektura, która powinna stać się obowiązkową pozycją dla każdego. Czytając targały mną emocje złość, żal i współczucie. To jak nieludzko traktowani byli tam ludzie nie mieści się w głowie.

Cena pakietu

84,80 zł

5109

Cena pakietu

79,80 zł

4809

Cena pakietu

84,80 zł

5109

Cena pakietu

86,80 zł

5229