Dziedzice Ziemi

Ildefonso Falcones

Dziedzice Ziemi

7.6

(537 ocen) wspólnie z

59,90 zł

4848

 

Ildefonso Falcones wraca do świata, który zachwycił miliony czytelników: średniowiecznej Barcelony.

Hrabiowskiego Miasta, w którym z powodu walki o tron i schizmy w Kościele ścierają się wrogie stronnictwa, inkwizycja zbiera żniwo, żydzi stawiani są przed wyborem: chrzest albo śmierć, bogaci mieszczanie pomnażają swój majątek, a biedota jest złakniona rozrywki, im krwawszej, tym lepszej.

Rok 1387. Dwunastoletni Hugo Llor jest świadkiem bezprawnej egzekucji swojego mentora Arnaua Estanyola. Człowieka, który nauczył go tego, by przed nikim nie zginać karku. Co nie jest proste w świecie, w którym biedacy są skazani na łaskę i niełaskę możnych. Hugo szybko się przekonuje, że za każdą próbę walki o godność drogo się płaci i zyskuje równie potężnych, co okrutnych wrogów. Mimo to nie chce się przed nimi ukorzyć.

Chłopiec noszący w stoczni żelazną kulę za genueńskim niewolnikiem, dzierżawca winnicy, właściciel barcelońskiej karczmy, królewski dostawca win… Dużo jak na jednego człowieka… Krótkie wzloty i bolesne upadki, po których, wydawać by się mogło, nie sposób się podnieść. A jednak Hugo Llor za każdym razem wstaje i nie rezygnuje z walki o swoich najbliższych, z marzeń o własnej winnicy i z miłości.

Albatros
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-798-5566-7

Tytuł oryginalny: Los herederos de la tierra

Liczba stron: 880

Format: 150x235mm

Cena katalogowa: 59,90 zł

Tłumaczenie: Ostrowska Joanna, Ostrowski Grzegorz

Cena pakietu

99,80 zł

7242

Cena pakietu

99,80 zł

7242

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka