Dzieci żółtej gwiazdy

Mario Escobar

Dzieci żółtej gwiazdy

44,90 zł

2797

 

Mario Escobar, bestsellerowy autor „Kołysanki z Auschwitz” powraca.

Sierpień 1942 roku. Para dramaturgów podrzuca swoje dzieci do rodziny w Paryżu, który znajduje się pod nazistowską okupacją, a sami udają się w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia.
Ich plany krzyżuje przerażająca obława. Bracia Jakob i Moïse Stein zostają aresztowani przez francuską żandarmerię działającą pod rozkazami nazistów. Zostają przeniesieni do Vélodrome d’Hiver – ogromnej posępnej budowli w pobliżu wieży Eiffla, gdzie przetrzymywane są tysiące francuskich Żydów.

Chłopcy chcąc przeżyć planują ucieczkę. W celu odnalezienia rodziców mogą pomóc im tylko listy otrzymywane z południa Francji. Wędrując przez okupowany kraj spotykają wielu życzliwych ludzi gotowych, aby ich chronić. Niektórzy z nich zapłacą za to najwyższą cenę.

Wydawnictwo Kobiece
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-665-2045-5

Tytuł oryginalny: Los ninos de la estrella amarilla

Liczba stron: 408

Wydawnictwo Kobiece

Format: 140x210mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Spotkanie z autorem książki

Justyna Majcher

żydowscy bracia

Książka opisuje losy chłopców żydowskich, którzy przemierzali okupowaną Francję, by odnaleźć swoich rodziców. Bracia na swojej drodze spotykali wielu ludzi dobrego serca, którzy często tracili za nich życie. Jednak czy podróż chłopców skończyła się sukcesem? Tego dowiecie się z książki. Serdecznie polecam.

Patryk Kolasa

Okupacja

Książka dotyka poważnych tematów. Mówi o czasach okupacji i losach ludzi, którzy mierzą się z tragediami. Opowiada o sile braterstwa, odwadze i przeciwstawianiu się złu. Na przykładzie młodych chłopców pokazuje jak dzieci przechodziły w tym czasie szybki proces dojrzewania. Niesamowita książka. Myślę, że warto przeczytać i zdać sobie sprawę w jak trudnych warunkach przyszło żyć tamtejszym ludziom.

Kamila Zygmunt

Dzieci żółtej gwiazdy

Poprzedniej książki jeszcze nie miałam okazji przeczytać i myślę, że muszę to nadrobić. Teraz czas by ocenić drugą książkę Mario Escobara. Same wydarzenia i główni bohaterowie to postacie fikcyjne i o tym trzeba pamiętać czytając tę pozycję, jednak warto mieć też świadomość, że niektóre wydarzenia są autentyczne. Autor używa bogatego języka, który nie zawsze pasuje do dzieci. Wiemy jednak, że takie czasy zmuszały je do szybszego dojrzewania i być może ten zabieg miał na celu podkreślenie tego. Ta książka to również hołd, dla tych, którzy poświęcali nawet własne życie za życie innych.

Cena pakietu

84,80 zł

5191

Cena pakietu

114,80 zł

6991