Drogi Martinie

Nic Stone

Drogi Martinie

34,90 zł

2573

 

"„Nie możecie przegapić!” – Angie Thomas, autorka bestsellera „New York Timesa”, The Hate U Give.
To surowa, fascynująca i niezaprzeczalnie prawdziwa książka. W swoim oszałamiającym debiucie, w którym odważnie mierzy się z zagadnieniem stosunków międzyrasowych w Ameryce, Nic Stone dołącza do tytanów tego trudnego tematu, takich jak Jason Reynolds i Walter Dean Myers.
Justyce McAllister jest jednym z najlepszych uczniów w roczniku i planuje studia na renomowanym uniwersytecie – ale dla policjanta, który właśnie zakuł go w kajdanki, nie ma to żadnego znaczenia.
Choć Justyce opuścił niebezpieczną dzielnicę, w której się wychował, nie może uciec od szyderstw dawnych kolegów i drwin uczniów z nowej szkoły. Pomocy szuka w naukach Martina Luthera Kinga. Ale czy są wciąż aktualne? Żeby się przekonać, Justyce zaczyna pisać do niego listy.
Pewnego dnia wybiera się na przejażdżkę ze swoim najlepszym przyjacielem Mannym. Opuszczają szyby, podkręcają muzykę… na tyle głośno, że wywołują furię u jadącego obok białego gliniarza po służbie.
O autorce
Nic Stone przyszła na świat i wychowała się na przedmieściach Atlanty, a od przygód bardziej kocha jedynie dobre historie o przygodach. Po ukończeniu Spelman College poświęciła wiele energii i czasu na pracę z młodzieżą, a przed powrotem do Stanów Zjednoczonych, gdzie zajęła się „pisaniem na pełny etat”, mieszkała przez kilka lat w Izraelu. Stone dorastała pośród wielu kultur oraz religii, w wielu różnorodnych środowiskach, dlatego stara się oddać im głos i przedstawić ich opowieści w swoich książkach.
Drogi Martinie to jej pierwsza powieść. Została luźno oparta na szeregu prawdziwych wydarzeń, między innymi tych dotyczących śmierci zastrzelonych, nieuzbrojonych afroamerykańskich nastolatków. Poruszona niektórymi reakcjami na te incydenty – a także działalnością zrodzonego przez nie ruchu społecznego, domagającego się sprawiedliwości – Stone zainicjowała projekt, którego owocem jest ta powieść. Chciała spojrzeć na bieżące wydarzenia przez pryzmat nauk Martina Luthera Kinga Juniora.
Stone mieszka w Atlancie z mężem oraz dwoma synami. Możecie śledzić ją na Twitterze oraz Instagramie jako @getnicced, a także zajrzeć na jej stronę internetową nicstone.info."

NieZwykłe
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2018-11-20

ISBN: 978-83-788-9750-7

Tytuł oryginalny: Dear Martin

Liczba stron: 202

Format: 14.3x21.0

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Mateusz Grzywa

Cena pakietu

79,80 zł

5267