Dal. Listy z Afryki minionej

Marcin Kydryński

Dal. Listy z Afryki minionej

59,90 zł

3560

 

Opowieść o Afryce minionej, która powstała pod pretekstem dawnych fotografii, pocztówek, map, rycin i listów. Wszystkie pochodzą z bogatej kolekcji autora.

„Afrykanie znikali bez śladu. Te karty są dziś jedynym świadectwem, że gdzieś kiedyś byli. Jedynym „dowodem na istnienie”. Lubię patrzeć w ich oczy, ilekroć to możliwe”

W książce pojawiają się postacie legendarne, ale również¬ zwykli ludzie, którzy gdzieś, kiedyś, do kogoś wysłali swoje słowa z afrykańskiego kontynentu. Życiowe historie, którym Dal pozwala wybrzmieć. To nie tylko wędrówka śladami historii, to także dyskusja o istocie sztuki fotografii, o jej związkach z malarstwem. „Dal” jest niezwykłą podróżą po świecie literatury. W oparciu o fotografie z egzekucji dyskutuje o ogromnym okrucieństwie. Nie ucieka również od kwestii metafizycznych.

Edipresse Polska
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-817-7275-4

Liczba stron: 630

Format: 165x230mm

Cena katalogowa: 59,90 zł

Wywiad z autorem

Artur Majewski

Afryka miniona

Czytało się bardzo przyjemnie, mam nadzieję, że autor pokusi się na kolejną część opowieści. :) Super!

Grzegorz Borowiec

Listy z Afryki minionej

Fantanstyczna książka. Trochę obszerna, ale sunąłem przez nią z ogromną przyjemnością. Nie miałem nawet przez chwilę momentu, w którym czuł bym się znudzony lub zawiedziony, że ją kupiłem. Dawnej Afryki już nie ma. Jest zbyt późno by poznać ją osobiście. Czy teraz nie popełniamy tego samego błędu? Też niewiele o niej wiemy. Jak tylko pojawi się taka możliwość na pewno wybiorę się tam na wycieczkę. Książkę oczywiście polecam.

Agnieszka Kowalewska

Niesamowita

Przyznam szczerze, że moją uwagę przyciągnęła okładka. Uwielbiam taki klimat. Sama kolekcjonuję znaczki i stare fotografie. Swego czasu tworzyłam z nich kolaże, które zdobiły moje ściany. Teraz odnalazłam coś wyjątkowego. "Dal. Listy z Afryki minionej" to podróż, której nie chciałam skończyć. Autor zabrał mnie w miejsca, w których nie byłam- nawet samą wyobraźnią. Czuję się naprawdę spełniona po przeczytaniu tej lektury. Serdecznie polecam

Cena pakietu

104,80 zł

6254

Cena pakietu

99,80 zł

5954

Cena pakietu

104,80 zł

6254

Cena pakietu

106,80 zł

6374