Czas ognistych kwiatów

Sarah Lark

Czas ognistych kwiatów

42,90 zł

2565

 

Rok 1842 , Meklemburgia.

Grupa chłopskich rodzin , której obiecano lepsze życie i kawałek własnej ziemi w Nowej Zelandii postanawia wyjechać z małej wioski. Wśród nich znajduje się siedemnastoletnia Ida Lande wraz ze swoim ojcem-surowym luteraninem. Podąża za nimi przyjaciel Idy, Karl który jest zakochany w dziewczynie od wielu lat.

Niestety gdy okręt Sankt Pauli dociera do wybrzeży Wyspy Południowej okazuje się że ziemia która była im obiecana została przydzielona już innym. Przybysze jednak nie poddają się i postanawiają założyć osadę w dolinie rzeki.

Życie Idy wymyka się jej spod kontroli, zostaje ona opuszczona przez Karla który postanawia szukać szczęścia na wyspie Północnej. Pomocną dłoń wyciąga do niej wtedy Cat- zwana jasnowłosą Maoryską.


"Miłość, cierpienie i straty, nadzieja i zaczynanie kolejny raz wszystkiego od nowa, a wszystko na tle barwnych krajobrazów Nowej Zelandii. Być może jest to najlepsza powieść, która kiedykolwiek wyszła spod pióra Sarah Lark."
Bremen Magazin

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-02-27

ISBN: 978-83-811-0676-4

Tytuł oryginalny: DIE ZEIT DER FEUERBLÜTEN

Liczba stron: 804

Format: 143x205mm

Cena katalogowa: 42,90 zł

Tłumaczenie: Anna Makowiecka

Karolina Nowak

naprawdę warto

Książka jest napisana w świetny sposób, przez co ilość stron nie przeraża a nawet człowiek nie zauważa jak szybko tą książkę czyta.. Książka jest bardzo emocjonująca,człowiek bardzo zżywa się z bohaterami.. Książka ta jest w tym momencie jedną z ulubionych,co jest zadziwiające ,ponieważ z reguły książek historycznych nie czytam..

Katarzyna Petlic

idealna na jesień

Widząc ilość stron tej książki,lekko się przeraziłam.Jednak było to bezpodstawne, książkę czytało się bardzo przyjemnie. Jest to idealna książka na jesienne wieczory z herbatką. Książka od samego początku trzyma w napięciu, trzeba mocno się skupić żeby nie zgubić wątku. Bardzo polubiłam postać Idy. Dla fanów książek obyczajowych to must read.

Jagoda Mnich

warto

Od dawna jestem fanką tej autorki,gdy tylko zobaczyłam ,że wydaje ona kolejną książkę wiedziałam że muszę ją mieć! Na pierwszy plan w tej książce wysuwa się wątek miłosny, jednak żeby ktoś nie pomyślał ,że książka ta jest tylko głupim romansem… Książka ta nie jest łatwa, aby wydać opinie o jej bohaterach trzeba spędzić wiele czasu aby ich rozgryźć.. Plusem tej książki jest też spora ilość wątków historycznych. Polecam, naprawdę warto przeczytać.

Cena pakietu

82,80 zł

4959

Cena pakietu

82,80 zł

4959