Czarni

Paweł Reszka

Czarni

39,90 zł

2754

 

Autor cyklu o lekarzach „Mali bogowie” powraca!
Tym razem, aby wejść na plebanie, do kancelarii i zakrystii. Ubiera sutannę i rozmawia z polskimi księżmi, aby raz na zawsze zrozumieć jak wygląda sytuacja w polskim Kościele. Przeprowadza wiele rozmów – o pieniądzach, seksie, władzy, samotności, a najczęściej o trudnej codzienności.

Spotyka się z wikariuszami z wielkich miast, w których kościoły pustoszeją i z wiejskimi proboszczami, którzy czasem nie mają się do kogo odezwać. Z profesorami, zakonnikami, przeorami, studentami.

Słuchając ich, pokazuje nam obraz polskiego Kościoła, którego się nie spodziewamy.

Czerwone i Czarne
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-09-04

Liczba stron: 376

Czerwone i Czarne

Format: 14x22.5 cm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Janek Necki

Nie zawiodłem się

Miałem wysokie oczekiwania wobec najnowszej książki Pawła Reszki, znając jego poprzednie pozycje. I mogę powiedzieć, że nie zawiodłem się - nie napisał ani laurki, ani paszkwilu, pozwolił dojść do głosu polskim księżom, zachowując przy tym klasę i ogromną szczerość. Bardzo, bardzo polecam.

Rafał Adamski

Warto

Nie zawiodłem się - głos został oddany głównym bohaterom i to oni tutaj mówią. O czym? O życiu, o trudnym życiu. Warto ich posłuchać, nie ważne po której stronie jesteśmy.

Milena Wyskielowa

ZASKAKUJĄCA

Pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl po przeczytaniu to ZASKAKUJĄCA. Ta książka zdecydowanie taka jest - łamie schematy i opinie, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Pokazuje, że kościół w Polsce nie jest ani biały ani czarny - ma wiele odcieni szarości, jak każda nasza rzeczywistość, choć czasem sami nie chcemy w to uwierzyć. Polecam tę lekturę, aby spotkać się ze swoimi osądami i oczekiwaniami wobec księży i posłuchać co mają do powiedzenia.

Cena pakietu

84,80 zł

5448

Cena pakietu

79,80 zł

5148

Cena pakietu

79,80 zł

5148

Cena pakietu

79,80 zł

5148

Cena pakietu

76,80 zł

4968

Cena pakietu

84,80 zł

5448