Cham niezbuntowany

Rafał A. Ziemkiewicz

Cham niezbuntowany

7.2

(631 ocen) wspólnie z

44,90 zł

3305

 

Czego dzisiaj najbardziej brakuje Polakom? Godności!

„Cham niezbuntowany” to traktat publicystyczny, który ujawnia źródła i tłumaczy nasze narodowe działania, wybory, wewnętrzne konflikty. To pigułka wiedzy o MENTALU Polaków.

„To książka opowiadająca o jednym: nie mamy powodów do kompleksów wobec innych narodów. Mamy powody do dumy w wielu dziedzinach. Naszym problemem jednak jest to, ze jesteśmy NIEZBUNTOWANI. Wstydzimy się siebie samych. Dajemy się sobie zahukać”

Niezwykle aktualny i istotny, jak nigdy wcześnie, temat, przedstawiony w sposób subiektywny, lecz poparty argumentacją, z którą trudno polemizować. Oto problemy współczesnych Polaków, mające korzenie w historii, która ciągnie się za nami odbierając poczucie wyjątkowości i narodowej dumy.

"Książka, którą Państwu przedstawiam jest skutkiem mojego wieloletniego „chorowania na Polskę”, stałego zastanawiania się nad nią. Jest ona skutkiem bardzo konkretnego impulsu, który kazał mi potraktować zebranie w jednym miejscu przemyśleń nad polskim mentalem, jako sprawę szczególnie pilną.

Fabryka Słów
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-796-4564-0

Liczba stron: 391

Fabryka Słów

Cena katalogowa: 44,90 zł

Facebook

Rafał Ziemkiewicz

YouTube

Martyna

Bardzo dobra pozycja

Nigdy nie rozumiałam kompleksów Polaków. Fascynacji zachodem. Dlaczego mając tak piękną kulturę, historię i dziedzictwo wciąż jest w nas poczucie, ze jesteśmy gorsi, nić jakikolwiek inny naród na świecie? Dobrze, że są ludzie, którzy wyjaśniają przyczyny takiego stanu rzeczy i którzy mają odwagę zmierzyć się z odwiecznymi uprzedzeniami (?). „Cham niezbuntowany" to książka napisana ciętym, ale prostym językiem. Wszystkie tezy autora są poparte solidnymi argumentami. To doskonała analiza naszej mentalności, a także przeszłości, która bezsprzecznie ukształtowała nasze dzisiejsze postrzeganie świata. Nie polecam tej lektury wszystkim żywo intersującym się tematami politycznymi, ponieważ takie osoby na pewno po książkę sięgną, ale polecam tym, którzy te tematy omijają szerokim łukiem. Szczerze uważam, że wstyd nie znać faktów, o których pisze autor! Polecam!

Ewelina Piortowska

Polecam!

Książka bardzo dobra, rzetelnie opisuje bieżące sprawy nurtujące Polaków, m.in. ustawa 447, kłamstwo o Jedwabnem i wiele innych. Cięty język, dowcip i świetne pióro, czyli Ziemkiewicz w doskonałej formie!. Tezy stawiane  przez autora są bezkompromisowe, wyjątkowo trafne i odważne. "Cham niezbuntowany" to pigułka wiedzy, jaką obowiązkowo powinen posiadać każdy Polak. Publicystyka Ziemkiewicza zawsze trafnie diagnozuje uwarunkowania polskiego społeczeństwa jak również świat polityk, dlatego jestem jego stałym czytelnikiem.

Robert

"Cham niezbuntowany"

„Niczym Sybir, niczym knuty, lecz Narodu duch zatruty - to dopiero bólów ból" pisał Zygmunt Krasiński. Dzisiaj tak samo aktualne. Rafał Ziemkiewicz jako wnikliwy obserwator rzeczywistości swoim bezkompromisowym stylem, dobitnie przedstawia problemy dzisiejszej Polski. A właściwie jeden problem jakim jest nasza MENTALNOŚĆ. Zahukani, ciągle gdzieś w tyle za nowoczesnymi krajami zachodu. Zachód powie - Polska zrobi. Chyba nie można już prościej i bardziej prawdziwie przedstawić dlaczego jest jak jest w naszym kraju...To lektura przyjemna i zarazem pożyteczna. Obowiązkowa dla każdego obywatela . Polecam!

Cena pakietu

84,80 zł

5699