Brama do nieba

54,99 zł

4124

 

HISTORIA MIŁOŚCI, KTÓRA PRZETRWAŁA WIEKI


Gdzie jesteś, Nuro?

Ile razy jeszcze będę musiał cię stracić,

nim odnajdziemy się na dobre?


Noam odradza się, pod czułą opieką Nury odzyskuje witalne siły. Jednak przewrotny los sprawia, że nieśmiertelni kochankowie znów tracą się z oczu.

Bohater wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by odnaleźć tę, której pragnie od zarania dziejów. Gdy dowiaduje się, że władca Babelu Nimrod szuka najpiękniejszej kobiety na świecie, Noam wie już, że obaj mają ten sam cel, a tyran skrywa prawdę o swojej przeszłości…

Tymczasem z rozkazu króla zastępy niewolników wznoszą wieżę, która ma sięgnąć nieba, wynieść człowieka do rangi bogów. Czy taka zuchwałość może pozostać bezkarna?

W drugiej części serii Podróż przez czas Éric-Emmanuel Schmitt z odłamków najpiękniejszych i najważniejszych dla naszej kultury mitów układa zachwycającą epickim rozmachem mozaikę. Losy pary bohaterów – pełne namiętności i konfliktów, rozstań i powrotów – mistrzowsko łączą się z historią wieży Babel, Abrahama oraz Gilgamesza. Brama do nieba to także studium władzy, tyranii i ludzkiej pychy, w obliczu wojny i narastających napięć społecznych uderzająca swoją aktualnością.


„Brama do nieba” - więcej informacji od księgarni Matras

""Brama do nieba"" to niesamowita historia miłości, która przetrwała wieki i pokonuje wszelkie przeciwności losu. Zanurzamy się w nią razem z Noamem, bohaterem, który odradza się i odzyskuje siły dzięki troskliwej opiece Nury. Niestety, nieustannie przewrotny los sprawia, że kochankowie znów gubią się wzajemnie z oczu, co zmusza Noama do rozpoczęcia długiej i pełnej niebezpieczeństw podróży w poszukiwaniu ukochanej.

Jednakże, Nurę pragnie również władca Babelu, Nimrod, który z zamiarem odnalezienia najpiękniejszej kobiety na świecie, prowadzi swoje poszukiwania w tę samą stronę. W trakcie swojej podróży Noam dowiaduje się, że Nimrod skrywa tajemnicę swojej przeszłości, co dodaje intrygi i tajemniczości powieści.

Równocześnie, na rozkaz króla, niewolnicy budują wieżę mającą sięgnąć do niebios i wynieść człowieka na pozycję bogów. Tutaj autor stawia pytanie o granice ludzkiej pychy i zuchwałości - czy taki akt niepokory wobec niebios może pozostać bez konsekwencji?

Éric-Emmanuel Schmitt w swojej drugiej części serii ""Podróż przez czas"" tworzy epicką mozaikę z odłamków najważniejszych dla naszej kultury mitów, z mistrzowsko wplataną w tło historią Noama i Nury. Autor używa również serii jako platformy do przemyślnego badania władzy, tyranii i ludzkiej pychy. Wydźwięk opowieści nabiera dodatkowej mocy w obliczu aktualnych wydarzeń - wojny i narastających napięć społecznych, które zdają się potwierdzać uniwersalność tych tematów.

Znak Literanova
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-9646-6

Liczba stron: 496

Znak Literanova

Format: 155x235mm

Cena katalogowa: 54,99 zł

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem