Bitwa o Anglię Świadkowie. Zapomniane głosy

Joshua Levine

Bitwa o Anglię Świadkowie. Zapomniane głosy

7.4

(5 ocen) wspólnie z

34,90 zł

2242

 

W czerwcu 1940 r. obywatele Wielkiej Brytanii przygotowywali się na nieuchronny atak ze strony Niemiec. Wojska Hitlera zajęły po krótkiej kampanii terytoria Holandii, Belgii i Francji i Brytyjczycy wiedzieli, że wkrótce to oni będą musieli stawić czoło inwazji.

ZAPOMNIANE GŁOSY –Bitwa o Anglię to zapis ustnych relacji z okresu, gdy Wielka Brytania znalazła się najbliżej utraty niepodległości w całej swojej historii. Książka zawiera niezwykłe relacje naocznych świadków – pilotów, żołnierzy, strażaków, członków cywilnej obrony przeciwlotniczej i zwykłych mieszkańców – uzyskane z ogromnych zasobów Archiwum Dźwiękowego Imperial War Museum. Wspomnienia i interpretacje tych samych wydarzeń różnią się. Na kolejnych stronach książki znajdują się relacje wzajemnie się uzupełniające, różniące się od siebie, a czasem wręcz całkowicie ze sobą sprzeczne. Innymi słowy, relacje te przedstawiają prawdziwy świat widziany oczyma Brytyjczyków, ale także Niemców oraz obywateli Indii, Jamajki, Nowej Zelandii, Kanady, Afryki Południowej, Stanów Zjednoczonych i Polski. Emocje kryjące się w tych opowieściach także są przeróżne: niektóre są zabawne, inne zaś pełne smutku i tragiczne. Jedne są bardzo zwyczajne, inne niezwykłe. Mówią o strachu, odwadze, nienawiści i umiejętności wybaczania. Wszystkie te świadectwa składają się na wyjątkowy i fascynujący opis oblężenia Wielkiej Brytanii.
Ta książka stanowi świadectwo tego niezwykłego, intensywnego okresu w historii narodu, opowiedziane słowami ludzi, którzy go przeżyli.

„Tylko ustne relacje mogą być tak surowe i bezpośrednie”. Sunday Times
„W tych prawdziwych głosach ludzkich słychać oszołomienie, smutek, często gniew, czasem rozgoryczenie – zawsze są to jednak relacje niezwykłe”. Daily Telegraph

RM
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-777-3079-9

Liczba stron: 476

Format: 155x210mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Cena pakietu

74,80 zł

4442

Cena pakietu

89,80 zł

5536

Cena pakietu

89,80 zł

5536

Cena pakietu

74,80 zł

4636

Cena pakietu

84,80 zł

5236