Biały ptak. Cudowny chłopak

R. J. Palacio

Biały ptak. Cudowny chłopak

8.4

(229 ocen) wspólnie z

54,90 zł

4040

 

Dobra trzeba czynić zawsze! Nawet w najtrudniejszych czasach! Nawet jeśli jest się tylko dzieckiem!

Poruszająca opowieść o sile, wytrzymałości, dobroci i ogromnej odwadze, które potrafią działać cuda– nawet ratować życie.

Julien jest niepełnosprawny. Udaje mu się uratować żydowską dziewczynkę, Sarę, przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. Pomaga jej mimo tego, że jeszcze niedawno dziewczynka wraz z innymi dziećmi naśmiewała się z niego. Sara nigdy nie stanęła w obronie Juliena. Dobro, które ich połączyło przetrwało II wojnę światową. Sara i Julien sprawiają, że ta piękna cecha kiełkuje nadal, w kolejnych pokoleniach dzieci, które mają odwagę by pomagać innym.

Książkę rekomendujemy od 12. roku życia.

Albatros
Tytuł oryginalny: WHITE BIRD: A WONDER STORY

Albatros

Cena katalogowa: 54,90 zł

Tłumaczenie: RAFAŁ LISOWSKI

Autorka opowiada o swojej książce

Hanna Malinowska

Biały ptak

„Biały ptak. Cudowny chłopak" to książka, którą kupiłam z myślą o mojej nastoletniej córce. Sama jestem zapaloną czytelniczką, więc nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie. Zanim Kasia po nią sięgnęła- zdążyłam sprawdzić, co w trawie piszczy. A piszczy i to wspaniale! Książka jest naprawdę magiczna, pouczająca, z piękną puentą. Boże, niech ludzie zaczną być dla siebie dobrzy, a świat stanie się piękniejszy. Oczywiście gorąco zachęcam wszystkich do przeczytania. Niejednokrotne nie powstrzymacie łez wzruszenia. Przepiękna!

Grażyna Olszewska

Prawdziwy skarb

Jestem prawdziwą miłośniczką takich lektur. Taka książka to prawdziwy skarb i ogromna nauka dla czytelnika. Na pewno będę przekazywać ją dalej. Liczę na to, że wiele osób wyciągnie z niej wnioski.

Monika Kowalczyk

Wspaniała

Piękna historia. Książka, która śmiało mogłaby być dodana do spisu lektur obowiązkowych. Żyjemy w świecie, w którym ludzkość zbyt często jest dla siebie wroga. Kipi od nas nienawiścią, nie chcemy być pomocni, unikamy innych... Ta książka pokazuje, że nawet w obliczu zagłady nie można zapomnieć o byciu człowiekiem. Tak po prostu być dobrym dla innych.

Cena pakietu

99,80 zł

6734