Bez litości

Lee Child

Bez litości

 

Jack Racher po raz kolejny prowadzi śledztwo, tym razem ma za zadanie wytropić porywaczy, którzy uprowadzili kobietę z dzieckiem.

Jack Reacher siedzi sam – tak, jak lubi najbardziej – w kawiarni na Manhattanie. Patrzy, jak do zaparkowanego po drugiej stronie mercedesa wsiada mężczyzna i odjeżdża.
Z milionem dolarów.
Tyle, i jeszcze znacznie więcej, jest gotowy zapłacić Edward Lane za odzyskanie żony i dziecka. I za złapanie porywaczy.

Z Jackiem nikt nie może się równać, mężczyzna doskonale zdaje sobie sprawę, że jego zleceniodawca ma zamiar na własną rękę policzyć się z porywaczami i jemu to nie przeszkadza. W zasadzie wszystko idzie zgodnie z planem, odnalezienie rodziny Edward Lane nie spędza mu snu z powiek. Jednak sprawy komplikuje sam Lane, zajmujący się nielegalnym szkoleniem najemników, mężczyzna skrywa tajemnice, które nigdy nie powinny zostać ujawnione…

Albatros
Tytuł oryginalny: THE HARD WAY

Albatros

Cena katalogowa: 39,90 zł

Renata Drzazga

Jack Racher

Jack Racher - twardziel jakich mało. Uwielbiam tak silnie osobowości, każdą z opowieści o tym mężczyźnie dosłownie chłonę jak gąbka. Pragnę kiedyś poznać jego tajemnicę, co kryje się pod tą skorupą największego twardziela w historii literatury, jakiego miałam przyjemność poznać. Mężczyzna pojawia się, wykonuje, to co mu zlecono i znika. Nie mogę doczekać się kolejnego powrotu. A intryga w „Bez litości" naprawdę pierwszorzędna!

Szymon Czech

Rewelacja

Można skusić się o opinię, że to kolejny niczym nie wyróżniający się kryminał. Typowy twardziel, ratujący ludzi w opałach. Poleje się krew i na jaw wyjdzie wiele tajemnic. Oczywiście, to wszystkim doskonale znany motyw. Jednak jestem przekonany, że każdy kto zacznie czytać tę książkę nie odłoży jej, nim nie dobrnie do ostatniej strony. To jak autor dawkuje napięcie, stopniowo rozbudowując akcje do momentu, gdzie pędzi 300km/h, jest niesamowite. W pewnym momencie serce biło mi jak szalone...

Hanna Olszańska

Lee Child w formie

Zdecydowanie polecam. Bez litości to kolejne fenomenalne dzieło autora z serii o Jacku Reacherze. Ciekawa i wciągająca opowieść, kto czytał poprzednie, ten wie czego się spodziewać i zaręczam, że Lee Child i tym razem spisał się na medal.