Koszyk 0
Opis:
Saga rodzinna opowiadająca o tajemnicach, które wiążą ludzkie losy, o miłości, zdradach, silnych kobietach i mężczyznach z fantazją. Motorem powieściowych zdarzeń są uczucia i emocjonalna gwałtowność. Nie może zabraknąć również zwierząt, które często wypełniają pustkę uczuciową po stracie bliskich. Zwykłe niezwykłe życie to: "historia ludzi, którzy mimo bardzo wielu życiowych trudności nie stali się kanaliami. Umieli dochować tajemnicy i gdy nie mieli kogo kochać, to kochali gęś".
Mniej Więcej
  • Dorota Sumińska
  • 2012
  • 1
  • 288
  • 197
  • 122
  • 978-83-08-04888-7
  • 9788308048887
  • ZAKZU

Recenzje czytelników

Piękna opowiesc o niezwykłym życiu!

Ocena:
Autor:
Data:
Jak krótko ująć historię przedstawioną w „Zwykłym niezwykłym życiu” Doroty Sumińskiej? Do głowy przychodzi mi tylko jedno słowo: „niezwykła”. Taka właśnie jest opowieść przedstawiająca losy Wacława i Anieli. Każdy z nas posiada swoje mniej lub bardziej zwykłe życie. Mamy rodziny do wykarmienia, domy do utrzymania, podatki do płacenia. Często nie dostrzegamy chwil magicznych, które dla innych osób mogłyby być czymś szokującym czy też nadzwyczajnym. Swoje, wydawałoby się ... zwykłe życie prowadzą także bohaterowie sagi Doroty Sumińskiej. Ciężko chora Aniela, której sądzony był jedynie rok życia, postanawia wybłagać Wacława Struckiego, aby ją poślubił. Mający dobre serce mężczyzna, chociaż nie darzy kobiety uczuciem, postanawia zgodzić się na tę prośbę. W końcu czym jest wytrzymanie jednego roku? Jak to często w życiu bywa, kapryśny los szykuje ludziom zgoła odmienne plany niż te przez nich wybrane. Aniela pokonuje chorobę i wkrótce okazuje się, że zostanie matką.

Przepiękna historia, której tłem jest druga wojna światowa, wywołuje w sercu skrajne uczucia. Czyż nie jest to największą zaletą książki? Pobudzić czytelnika i sprawić by żył przedstawioną historią jeszcze na długo po zakończeniu jej czytania… Sporą rolę w powieści odgrywają nie tylko ludzie ale i zwierzęta, które są tutaj potraktowane jako pełnowartościowi bohaterowie, z którymi się rozmawia i obdarza się ich miłością.

Wielką zaletą powieści jest piękna okładka. Magia żywych kolorów i nieograniczona przestrzeń, przyciągają wzrok i nie pozwalają na zbyt szybkie oderwanie się od przedstawionego obrazu. Miałam wrażenie, że patrząc na ten bezkresny horyzont „dostrzegam” wolność.

Dorota Sumińska to polska pisarka i dziennikarka, która z zamiłowania jest lekarzem weterynarii i psychologiem zwierzęcym. Autorka opublikowała kilka pozycji dotyczących opieki nad zwierzętami domowymi. Prowadziła także popularne programy telewizyjne i radiowe dotyczące tego tematu.

Serdecznie polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

jednym tchem

Ocena:
Autor:
Data:
jednym tchem, polecam
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena