Koszyk 0
Opis:
Ola rozumie mowę zwierząt i chętnie im pomaga. Pewnego dnia spotyka małego króliczka, który chce odnaleźć swego pana. Także tym razem dziewczynka nie zostawia zwierzątka samego. Najpierw jednak musi odszukać… króliczka, ponieważ gdzieś się zapodział. Ola przeprowadza śledztwo. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki był jego efekt i kim okazał się zagubiony właściciel, koniecznie przeczytaj tę książeczkę. Aby opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania ... Wydawnictwo Skrzat proponuje nową kolekcję „Pierwsze Czytanki”. Należą do niej m.in. książeczki z serii „Zwierzęta Oli”. Zostały one przypisane do poziomu trzeciego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które znają już wszystkie litery i czytają dość płynnie. Każda historia z tej serii zawiera nieco trudniejszy dłuższy tekst narratorski oraz prostszy umieszczony w dymkach. Dziecko może przeczytać całość samodzielnie lub z podziałem na dwa głosy: tekst trudniejszy czyta ktoś dorosły, wypowiedzi w dymkach – dziecko. Taka lektura może być wówczas wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Zwierzęta Oli” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dziecko poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i ciekawa opowieść na pewno zainteresują najmłodszych oraz pomogą w opanowaniu trudnej sztuki czytania. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Mymi Doinet, Melanie Allag
 • 2014
 • 32
 • 191
 • 146
 • 978-83-7915-075-5
 • 9788379150755
 • ZBMHI
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Recenzja Informatora Czytelniczego

Ocena:
Autor:
Data:
Nie podległa niczyjej wątpliwości, że czytanie to jedna z najważniejszych sprawności, jaką musi nabyć mały człowiek, aby prawidłowo funkcjonować w świecie i społeczeństwie. Zdolność ta ułatwia maluchowi zdobywanie wiedzy, rozwija jego struktury umysłowe i decyduje o jego dalszym rozwoju. Z pomocą małemu dziecku w nabywaniu tej umiejętności wychodzi wydawnictwo Skrzat wypuszczając na rynek kolorową, pięknie wydaną serię pt. "Pierwsze czytanki" "Zwierzęta Oli".


" ... Zwierzęta Oli" są to małe, kilkudziesięciostronicowe książeczki o przygodach kilkuletniej dziewczynki posiadającej zdolność rozumienia mowy zwierząt. Każdy z utworów jest odrębną historią o tym, jak Ola wraz ze swoim pieskiem pomaga kolejnemu zwierzątku znajdującemu się w nieciekawej sytuacji. Mamy zagubionego króliczka, małego marynarza delfinka wyrzuconego na brzeg, przerażonego misia koalę i wiele, wiele innych. Każda z książeczek wskazuje maluchowi na to, jak ważne jest, aby pomagać.

Największym atutem książeczek jest przede wszystkim ich przemyślana forma oraz szata graficzna. Kolorowe obrazki z pewnością zachwycą nie jednego małego czytelnika, a pomysłowe ułożenie tekstu znacząco wpływa na jego odbiór. Duża czcionka, proste, krótkie słowa i zdania wpisują się w kontekst nauki czytania. Podoba mi się też pomysł podziału tekstu na krótsze partie w dymkach i dłuższe jako narracja, dzięki czemu dziecko, które dopiero zaczyna przygodę z czytaniem może literować lub sylabizować tekst w nawiasach, podczas gdy rodzic czytać na głos teksty narracyjne. Zwróciłam tez uwagę na fakt, że treści w książeczkach mogą służyć rozbudowie zasobu słów małego czytelnika i prowokować go do zadawania trudnych (jak na jego wiek) pytań. A czy właśnie nie tego chcemy dla naszych dzieci? Rozwoju myślenia?

Polecam książeczki z serii "Zwierzęta Oli" wszystkim małym czytelnikom i ich rodzicom. Lektura historii w nich zawartych jest świetną zabawą, a przede wszystkim ma służyć jako materiał do nauki, o zacieśnianiu rodzinnych więzi podczas wspólnego spędzania czasu nie wspominając. A może szukacie właśnie pomysłu na prezent dla małego czytelnika? Komplet kolorowych książeczek to idealny pomysł!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Na pomoc króliczkowi!

Ocena:
Autor:
Data:
Książeczka pt "Wracaj, króliczku!" autorstwa Mymi Doinet należy do serii wydawniczej "Zwierzęta Oli". Główną jej bohaterką jest tytułowa Ola. To bardzo wyjątkowa dziewczynka, bowiem posiada niebywałą umiejętność - rozumie mowę zwierząt. Od zawsze była wrażliwa na ich krzywdę, dlatego też nie potrafi przejść obojętnie obok, kiedy te potrzebują pomocy bądź opieki.

Nauczycielka Oli w drodze do szkoły znajduje małego białego króliczka ... W klasie Oli wszyscy są bardzo podekscytowani tym nietypowym znaleziskiem. Kiedy ich pani próbuje dać mu jeść, ten jedynie kręci noskiem. Dzięki temu, że Ola rozumie język zwierząt, dowiaduje się, iż króliczek ma pana, który karmi go przepysznymi marchewkami i że bardzo chciałby do niego wrócić. Kiedy dzieci wracają do klasy ze stołówki, okazuje się, że króliczek gdzieś przepadł. Pozostała po nim jedynie pusta klatka. Dziewczynka postanawia go odnaleźć. Zabiera ze sobą swoją ukochaną labradorkę Lukrecję i razem wyruszają na poszukiwanie królika. Czy zdołają go odnaleźć?

Książeczki z serii "Zwierzęta Oli" zostały zakwalifikowane do poziomu trzeciego. W praktyce oznacza to, że są przeznaczone dla dzieci, które znają już cały alfabet i radzą sobie z samodzielnym, dość płynnym czytaniem. Tekst na tym poziomie jest już trudniejszy. Zdania są dłuższe, bardziej rozbudowane. A przynajmniej taka jest część narratorska. W dymkach zamieszczone zostały słowa wypowiadane przez bohaterów książeczki i tutaj tekst jest prostszy w konstrukcji, krótszy, przez co o wiele łatwiejszy do przeczytania dla dziecka.

Książka została ładnie i starannie wydana. Zamieszczone w środku ilustracje autorstwa Melanie Allag są bardzo kolorowe, ciepłe, sympatyczne i ciekawe. Z całą pewnością przykują uwagę niejednego dziecka. Na końcu książeczki znaleźć można garść informacji na temat zwierzęcia, którym Ola tym razem się zajęła. W tym wypadku są to ciekawostki ze świata królików, z których dziecko dowie się np tego, w jaki sposób króliki ostrzegają swych pobratymców przed niebezpieczeństwem oraz w jakich warunkach przychodzą na świat.

Komu polecam tę pozycję? Przede wszystkim odpowiedzialnym rodzicom, którzy dbają o rozwój swoich dzieci i pragną, by rozwijały się one jak najlepiej. Książeczki z serii "Zwierzęta Oli" im w tym pomogą. Pozwolą doskonalić tę trudną sztukę jaką jest umiejętność samodzielnego czytania. Sama będąc mamą zauważyłam znaczne postępy u mojej własnej córki. Dlatego też z czystym sumieniem rzec mogę: gorąco polecam!

Moja ocena: 5/6
http://magicznyswiatksiazki.pl/zwierzeta-oli-wracaj-kroliczku-mymi-doinet-recenzja-586/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena