Koszyk 0
Opis:
Anioł Śmierci - drogocenny, liczący kilkaset lat witraż - był własnością bogatej rodziny Sachs-Smithów już od kilku pokoleń, jego istnienie utrzymywano jednak w tajemnicy. Dlatego zniknięcie witrażu wywołuje prawdziwy szok, zwłaszcza gdy jednocześnie okazuje się, że pani Sachs-Smith nie zginęła - jak podejrzewano - z własnej ręki, lecz padła ofiarą zabójstwa ... W tym samym czasie Louise Rick z Wydziału Zabójstw kopenhaskiej komendy policji zajmuje się sprawą zaginięcia młodej kobiety spędzającej wakacje na hiszpańskim Costa del Sol. Policja sądzi, że postanowiła zacząć nowe życie. Gdy jednak w tym samym rejonie znowu ktoś ginie, Louise nie ma wątpliwości, że musiało dojść do przestępstwa. Ku jej zdumieniu obie te sprawy łączą się ze sobą. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sara Blaedel
  • 2014
  • 1
  • 344
  • 200
  • 130
  • 978-83-7961-066-2
  • 9788379610662
  • ZBPTN

Recenzje czytelników

Anioł Śmierci

Ocena:
Autor:
Data:
Niektórzy wyjeżdżają na wakacje i.. nigdy nie wracają. Wyjazd często jest drzwiami do rozpoczęcia nowego życia, ucieczki od przeszłości. Niestety, dochodzi także do licznych zaginięć...
Kilkoma tajemniczymi zaginięciami kobiet, które wyjechały na Costa del Sol zajmuje się Louise Rick- nie wierzy, iż kobiety tak po prostu rozpłynęły się w powietrzu. W międzyczasie wypływa sprawa Anioła Śmierci- bardzo cennego witrażu, który od lat znajdował się w posiadaniu rodziny Sachs- Smithów ... jego zniknięcie wzbudziło panikę, ale i ujawniło kolejne fakty dotyczące śmierci pani Sachs- Smith...

Choć okładka niekoniecznie przekonywała mnie do lektury, to i tak postanowiłam wreszcie po nią sięgnąć- w końcu front to nie wszystko ! I jak ... ?

Louise Rick ma ręce pełne roboty- zaginęła kolejna młoda kobieta, drogocenny witraż i badając jeszcze raz okoliczności śmierci pani Sachs- Smith okazuje się, że... to nie było samobójstwo. W dodatku ktoś porywa wnuczkę zamordowanej kobiety, jednocześnie grożąc jej synowi ... O kłopotach prywatnych Louise nie wspominając.

Zwiastun śmierci czyta się w ekspresowym tempie- zastanawiam się tylko, czy ze względu na intrygującą akcję, czy raczej przez liczne wątki: porwanie dziewczynki, kradzież witrażu, groźby, fragmenty z życia mordercy, zaginione kobiety. Na nudę naprawdę nie można narzekać. Plusem jest to, że mimo tak wielu rozpoczętych wątków, czytelnik się nie gubi; Autorka wszystko zgrabnie doprowadza do końca, rozwiązuje każdy zaplątany wcześniej "węzełek" tajemnicy. Mogę powiedzieć, że choć najmniej skupiono się na mordercy (w natłoku tylu spraw ciężko wybrać sobie ulubiony wątek, bo zwyczajnie każdy nas ciekawi) oraz sprawach kobiet zaginionych, to Autorka i tutaj wykazała się- proces... hmmm... nie spoilerując, przygotowania ciał został bardzo dokładnie opisany. Co prawda jest to temat zupełnie mi obcy, ale przy czytaniu kryminałów/ thrillerów jednak coś w pamięć zapada, łatwo też zauważyć, kto spośród Autorów zaledwie "liznął" teorii pisząc książkę, a kto w temat się zagłębił.
Trochę rozczarował mnie fakt, że mimo dobrze przygotowanego fundamentu teoretycznego odnośnie preparacji ciał o działaniach zabójcy mamy tylko kilka krótkich rozdziałów. Lubię takie książki i zawsze jestem ciekawa, jaką obsesją będzie cechował się dany bohater uśmiercający; w tym wypadku temat również należał do tych ciekawszych, ale został szybko zakończony. Nie wytłumaczono, dlaczego akurat w taki sposób obchodzi się z ciałami, czy to ma początek w jego dzieciństwie, czy to raczej swego rodzaju "zboczenie"... Autorka płynie wątkiem Anioła Śmierci i porwania. I choć to Zwiastunowi śmierci nie ujmuje, to do zachwytu z tego powodu mi daleko. Może 344 strony to za mało na skupieniu się na każdym aspekcie ?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zwiastun śmierci

Ocena:
Autor:
Data:
,,Zwiastun śmierci" to szósty, a zarazem ostatni wydany do tej pory w Polsce kryminał z asystent kryminalną Louise Rick. Zakończenie wskazuje, że będą kolejne tomy, jednak ja już chyba nie mam na nie ochoty...

Wydarzenia z tego tomu są bezpośrednio powiązane ze zdaniami z ostatniej strony ,,Bogini zemsty". W skrócie tylko napiszę, że zaginął bardzo cenny obraz. Nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny na kradzież, jednak wielu osobom zależy na jego odzyskaniu. Do czego się posuną ... by spełnić swoje chore żądze? Równolegle toczy się sprawa dziewczyny, która wyjechała na wakacje i pewnego dna zaginęła. Matka nie wierzy w samobójstwo, cały czas wierzy w powrót córki. Sprawą zamierza zainteresować się Louise. Czy uda jej się odkryć prawdę?

Poprzednie pięć tomów czytałam bo czytałam, jednak dało się przez nie przebrnąć i potraktować jako lekką literaturę kryminalną. Nie wnosiły nic do mojego życia, specjalnie nie umilały mi wieczoru, ale stwierdziłam, że skoro już je mam to poczytam. W przypadku ,,Zwiastuna śmierci" niestety jestem jeszcze bardziej zawiedziona, niż przy poprzednich pięciu tomach. Gdy tylko zaczynałam lekturę czułam, że będzie to najnudniejsza część i wcale się nie pomyliłam.

Wydarzenia opisane w tej części są tak nieprawdopodobne, że ciężko uwierzyć, że to już szósta książka Sary Blaedel. Wszystko jest bardzo przewidywalne, tak, jak w poprzednich tomach wszystkie wydarzenia muszą się w jakiś sposób ze sobą połączyć. Jest to najcieńsza powieść, a sprawiła mi największą trudność. Zakończenie losów Louise w tym tomie sprawia, że uśmiech zapanuje na naszych twarzach, jednak to za mało, by uznać kryminał za dobry.

,,Zwiastun śmierci" to tom, który strasznie mnie zawiódł i nie mam ochoty czytać dalszych losów Louise. Mam wrażenie, że przez sześć tomów czytam to samo, a przez to, że czytałam niemal jeden za drugim nieraz traciłam rozeznanie, który akurat czytam, gdyż wszystko jest tak schematyczne i podobne, że ciężko się w tym zorientować. ,,Zwiastun śmierci" to książka, która tylko mnie wyczerpała, a nie sprawiła mi żadnej przyjemności z lektury.

Moja ocena: 3/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena