Koszyk 0
Opis:
Agenci, morderstwa na zlecenie, archiwa komunistycznego MSW? Kto po zmianie władzy utrzyma się na powierzchni, a kto pójdzie na dno? Za kulisami pozornie sennego przełomu 1988/89 roku rozpoczyna się bezpardonowa walka o wpływy, wielkie pieniądze i nietykalność polityczną. W to wszystko zostaje wplątana warszawska call girl. Anna przez lata była pewna, że tylko ona może decydować o swoim jutrze. Miłość? To bzdura! Liczą się tylko pieniądze - dolary, funty i marki ... A jednak pewnego dnia spotyka na swej drodze agenta SB, wyszkolonego do werbowania takich jak ona kobiet. Andrzej pozornie nadal wypełnia obowiązki w MSW, jednak w rzeczywistości rozpoczyna prywatną walkę o fortunę, ukrytą w skrytce francuskiego banku. Czy mu się uda przekonać Annę, że jest kobieta jego życia? Dlaczego właśnie ona została wybrana przez agenta? Jeśli dziewczyna uwierzy miłosnym zaklęciom, czy pomoże kochankowi sięgnąć po majątek? A jeśli odkryje, że gra toczy się znaczonymi kartami? Na grudzień 2010 r. zapowiedziano premierę filmu nakręconego na podstawie książki "Zwerbowana miłość". Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Paweł Szlachetko
 • 2010
 • 1
 • 368
 • 205
 • 145
 • *, 9788374955492
 • 9788374955492
 • Z9011

Recenzje czytelników

To jest bomba!!!

Ocena:
Autor:
Data:
Przeczytałam i ze spokojnym sumieniem polecam. Książka rzeczywiście wciąga, jak mało która. Wartka akcja, doskonale zarysowane charaktery i ta końcówka... Palce lizać!!!! Z pewnością to będzie przebój rynku księgarskiego. Na 100 punktów daję 95.
Czy ta recenzja była przydatna?

super lektura

Ocena:
Autor:
Data:
Akcja książki rozgrywa się na przełomie 1988 i 1989 roku.To szalone czasy dla Polski - komunizm jest już tylko bladym ,chwiejącym się tworem , PZPR można porównać do tonącego Titanica. Trwa walka o władzę i wpływy pomiędzy obozem komunistów i obozem Solidarności - a mediatorem staje się strona kościelna. Przygotowanie obrad okrągłego stołu ma miejsce w okresie ,gdy działacze partyjni chcą jak najbardziej dopełnić swoje konta bankowe ... pracownicy SB zgromadzić dowody mające być narzędziem szantażu i źródłem dochodu . Tracący władzę chcą jako pierwsi zakładać prywatne firmy i przywłaszczać państwowe mienie . A w sklepach pustki , ludzie chcą gospodarczego cudu i dobrobytu .Łudzą się , że solidarnościowcy sprawią dobrobyt na miarę państw zza żelaznej kurtyny .


Właśnie w takich czasach żyje Anna - absolwentka wyższej uczelni ,rozwiedziona samotna mama Moniki trudniąca się najstarszym zawodem świata . Jej "praca" sprawia ,że stać ją na zakupy w Peweksie ,zachodnie kosmetyki i odzież oraz solarium. Jej sąsiadki wyglądają przy niej jak służące . Monikę wychowuje matka Anny , która przesiaduje wieczorami w kawiarni hotelu Bristol .


Andrzej Leszczyński jest pracownikiem SB , jego małżeństwo to fikcja .Od przełożonych dostał zadanie zwerbowania Anny do zastąpienia pewnej agentki działającej na terenie Francji ze względu na ich podobieństwo fizyczne . Zadanie nie jest proste - bo prostytutki nie szukają polskich klientów , Anna jest nieufna wobec człowieka , który w sylwestrową noc wjeżdża w tył jej samochodu . Ale Andrzej nie odpuszcza i wykorzystuje wszystkie chwyty , aby spełnić swoją misję . Dopuszcza się nawet kłamstwa dotyczącego śmiertelnej choroby . Czy uda mu się zwerbowanie atrakcyjnej kobiety ? Czy jego plany nie pokrzyżuje uczucie ? Czy na drodze nie stanie mu tajemniczy Czyściciel - dokonujący wyroków śmierci ? A może zdradzi jego wspólnik w spisku ?


Wątek sensacyjny w powieści miesza się z uczuciowym i daje to mieszankę , która pochłania czytelnika. Autor stworzył bardzo ciekawe postacie - wiele z nich to typowe "zawody " z tamtego okresu jak partyjna szycha -np. generał Sulimowicz ,któremu ciężko pogodzić się ze zmieniającą się sytuacją polityczną , major Siejka - niedoceniany przez przełożonych archiwista teczek SB czy odźwierny w Bristolu Tadeusz . Szlachetko pokazuje środowisko hotelowych prostytutek , świat cinciarzy - koników jak Szczur , które wtedy zarabiali krocie .


Pokazana w powieści rzeczywistość nie jest mi obca - w tym czasie miałam już naście lat i czytając wróciłam myślami do wspomnień z tamtego okresu .Ale dla młodego czytelnika lektura będzie już bardzo przystępną lekcją najnowszej historii . Powieść jest przyjemną lekturą , którą czyta się szybko ze względu na wartką akcję , dużą ilość dialogów , brak rozwlekłych opisów i prosty język.


Spodobało mi się także bardzo realne opisanie tamtego okresy , bez sztuczności i upiększeń , bez sensacji i ozdób. Szlachetko po prostu trafnie ukazał czas transformacji politycznej i gospodarczej , bez wybielenia pokazał obóz tracących władzę - to jednak byli ludzie , którzy bardziej cenili swoje dobro na losy kraju .Liczyła się dla nich władza , układy i pieniądze. Bohaterowie są bardzo ciekawie opisani - to ludzie pełni wad i zalet , mający czasem dylematy moralne jak Andrzej lub bez serca jak Czyściciel .


Jeśli chcecie poznać świat agentów SB PRL-u , który przeszedł już do historii , odwiedzić sklepy "prosto z raju " jakim były Peweksy i poznać lub przypomnieć sobie nieodległą przeszłość zapraszam do lektury .Polecam .

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena