Koszyk 0
Opis:
To ja! Zosia z ulicy Kociej! Czy mnie słyszycie?! Trochę w to wątpię… W hałasie, jaki tutaj panuje, naprawdę niewiele można usłyszeć. Własne myśli także gubią się gdzieś i plączą, dlatego od pewnego czasu niewiele udaje mi się zapisać w moim tajnym zeszycie. A może zeszyt świeci pustkami nie tylko z tego powodu? W każdym razie często jedynie siedzę na jabłoni ... obgryzam długopis i gapię się w siną dal. „Zosia z ulicy Kociej” to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W ósmej części między innymi: wakacje na SENTORINI, kawia domowa, Fryderyk Pracz w KOMPIUSIE, FUTSZANE GATKI, czyli greckie KUWECIARZE, a także KURZA MAFIA i FATAMRUGANA. Jednego możecie być pewni – na Kociej 5, a także wszędzie, gdzie pojawią się jej mieszkańcy, nikt się nigdy nie nudzi! Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: "Świat się roi od Marianów", "Bajkowe lulanki", "Bajkowy rok", "O czym marzy czarownica", "Koronkowe historie", "Zosia z ulicy Kociej". Jej utwory dla młodzieży to m. in.: "M jak dżeM", "Kawa dla kota", "Miłość bez konserwantów", "Wyciskacz do łez", "Kredens pod Grunwaldem", "Siostry Pancerne i pies". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agnieszka Tyszka
  • 2016
  • 1
  • 208
  • 192
  • 140
  • *, 9788310-12943-7
  • 9788310129437
  • ZD9PN
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Miło, lekko i mądrze

Ocena:
Autor:
Data:
Znaleźć lekturę na wakacje taką, aby naprawdę była lekka i przyjemna ale przy tym niegłupia, to w sumie niełatwa sprawa. Mnie udało się trafić, ponieważ „Zosia z ulicy Kociej. W podróży”
to pozycja idealna dla młodszego jak i starszego czytelnika, a poruszająca w ogromnie humorystyczny sposób problem wakacyjnych wyjazdów i związanej z nim paniki rodziców; w szczególności mam. Losy Zosi śledzę już od pierwszego tomu, a ten to już bagatela ósmy. Jest to ogromnie sympatyczna bohaterka ... teraz już dorastająca panna, którą dopadły pierwsze uniesienia serca. Nie to jest jednak głównym tematem powieści, lecz wspólna z dwoma babciami i kuzynami, podróż do Grecji. Same przygotowania do niej to istny surviwal a już przeżycia na lotnisku to prawie wojskowy tor przeszkód. Jak poradzą sobie bohaterowie zarówno w podróży jak i na cudownej Santorini, gdzie inni polscy turyści narzekają na wszystko ile wlezie? Czy nadopiekuńczość to wada czy zaleta? Na dodatek niespodziewanie, w tym gorącym okresie nowym członkiem rodziny zostaje dużej urody zwierzak o imieniu Kawusia, który w rezultacie staje się Kawiorem. Ogromną zaletą tej powieści są jej bohaterowie, ogromnie prawdziwi i sympatyczni. Rewelacyjną postacią jest niewątpliwie Mania, siostra Zosi, która skradła moje serce od pierwszego tomu i nie ukrywam, że za jej „oczewiście” darzę ją miłością największą. Jej bardzo logiczne myślenie, jak i sposób w jaki przemienia niektóre wyrazy, zawsze poprawią mi nawet najgorszy humor.
Historia o Zosi to powieść idealna na wakacyjny czas, kiedy to leżąc na przykład pod polską gruszą, leniwie przeciągając się, sięgamy po lekturę, tak samo również sprawdzi się ona w podróży, czy też w paskudny, deszczowy dzień. A jakie ma zalety? Dosłownie wielopokoleniowe, ponieważ porusza problemy dotyczące zarówno trzylatka jak i osoby po siedemdziesiątce i każda z nich znajdzie w tekście coś dla siebie. Niesamowicie ciepła, ze wspaniałymi rysunkami Agaty Raczyńskiej, stanowi lekturę, którą zarówno wspomina się miło, jak i do niej z chęcią wraca.
Autorka w sposób ogromnie naturalny opowiada nam o swoich bohaterach i ich codzienności, przez co stają się nam bliskimi i gdy powieść kończy się, zaczyna nam doskwierać ich brak. Ja już czekam na następny tom przygód Zosi i jej jakże nietuzinkowej rodziny. Polecam !!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena