Koszyk 0
Opis:
 Zosia mieszka w Azylu Zoologicznym, gdzie zawsze dzieje się coś ekscytującego. Dziewczynka kocha zwierzęta i uwielbia się nimi zajmować. Ma też pewien niezwykły dar… rozumie mowę zwierząt! Jest to jej największy sekret.Dziadek Horacy przywozi do ogrodu zoologicznego kolejne wyjątkowe zwierzę. To cudowny niedźwiadek polarny! W zoo mają się odbyć niezwykłe urodziny organizowane przez Zosię ... W przygotowaniach chce uczestniczyć niedźwiadek, który ma mnóstwo pomysłów na dobrą zabawę. Niestety, uważa, że to jego plany są najlepsze i nie chce nikogo słuchać. Czy Zosi uda się przekonać pozostałe zwierzęta, aby dołączyły do zabawy? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Amelia Cobb
  • 2016
  • 128
  • 198
  • 128
  • *, 978837983-707-6
  • 9788379837076
  • ZD6HM
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Niesforny miś polarny

Ocena:
Autor:
Data:
Książek o zwierzętach typu kot, pies, czy koń jest mnóstwo. Amelia Cobb jednak posunęła się o krok dalej i pisze o zagranicznych gatunkach - lwiątku, pingwinie, pandzie, foczce, słoniu, śnieżnej panterze, niedźwiedziu polarnym, a niebawem także o koali.

W Azylu Zoologicznym wraz z powrotem dziadka Horacego miało pojawić się nowe zwierzątko. Zosia z lemurkiem Mipem mieli też inne kwestie do przemyślenia ... Niebawem miały się odbyć urodziny mamy dziewczynki i bohaterka postanowiła przygotować dla niej wspaniały prezent. Każde ze zwierząt miało swoją propozycję. Na którą zdecydowała się Zosia?

Lubię tę serię za to, że mogę poczytać o innych zwierzętach, niż wyżej wymienione. Dodatkowo Zosia rozumie mowę zwierząt, więc sporo się dzieje. Zawsze wie, jak mają one na imię, swój sekret jednak skrywa w tajemnicy. Każda książeczka ma też morał. W przypadku tej o niedźwiadku polarnym dotyczy on tego, że wypada słuchać rówieśników, czy też starszych, liczyć się z ich zdaniem, nie przerywać im w pół słowa i by potrafić też ich wysłuchać.

,,Zosia i jej ZOO. Niesforny miś polarny" to siódmy tomik serii, który można czytać jako oddzielną książeczkę. Przywołane krótko zostały tutaj pandy z ,,Figlarnej pandy". Osobiście bardzo lubię tę serię, ma dużą czcionkę i liczne szarawe obrazki. Czyta się naprawdę szybko i ze sporym zainteresowaniem.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Na ratunek zwierzakom

Ocena:
Autor:
Data:
Warszawskie wydawnictwo już jakiś czas temu wypuściło na rynek dość oryginalną i niezwykle intrygującą rzecz. Co powiedzielibyście na grę opartą na znakomitej serii książek Amelii Cobb „Zosia i jej zoo”? Nie znacie? Cóż, pora to czym prędzej nadrobić. Zatem posłuchajcie...
Wspomniany tytuł można bez żadnej przesady nazwać jednym ze sztandarowych w portfolio Zielonej Sowy. Przygody Zosi Parkowskiej, mieszkającej z mamą w zoo zbudowanym przez dziadka i zarazem podróżnika Horacego ... to wspaniała podróż w świat dziecięcych marzeń. Bohaterka wraz z przyjacielem – lemurem Mipem poznaje, opiekuje się oraz bawi ze zwierzętami, które dzielny Horacy ratuje z wszelakich opresji i przenosi za pomocą balonu do ogrodu zoologicznego. Teraz, dzięki pomysłowości wydawcy, także i my możemy stać się nieustraszonymi podróżnikami-odkrywcami spieszącymi na ratunek zagrożonym gatunkom. Przedstawiam Wam wspaniały zestaw „Zosia i jej ZOO”, mieszczący 2 gry oraz jedną książkę z serii.
Jak można się domyślać, główna gra oparta jest w całości na literackich przygodach Zosi i spółki. Ha! Łatwo się mówi, ale trudniej ubrać pomysł w sensowną formę. Bez obaw! W tym przypadku mamy do czynienia z pełnowartościową produkcją, która została opracowana i dopracowana bardzo rzetelnie. Nie przedłużając przejdźmy do konkretów.
Cd na blogu Zwykłej Matki
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena