Koszyk 0
Opis:
My ich znamy jako wielkich artystów, bliskich doskonałości. A one, żyjąc w cieniu sławnych mężów, widziały na co dzień wszystkie ich słabości, lęki, niedoskonałości natury. Przymykały oczy na kaprysy, wybaczały zdrady, homoseksualne skłonności, leczyły z depresji. Żony wybitnych polskich pisarzy: Gombrowicza, Mrożka, Miłosza pięknie sportretowane przez Sł ... awomira Kopra. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sławomir Koper
  • 2015
  • 368
  • 225
  • 142
  • 978837700-207-0
  • 9788377002070
  • ZCXLX

Recenzje czytelników

Bogowie Żon

Ocena:
Autor:
Data:
Lubię twórczość Stanisława Kopera, żeby nie było. Zawsze z przyjemnością sięgam po jego książki. Mam ich kilka w swojej biblioteczce. Podoba mi się jego podejście do tematu. Pisząc o ikonach polskiej literatury czy filmu, opowiada o człowieku. Nie stawia pomników. Nie tworzy kolejnych panegiryków. Pokazuje tą zwyczajną, ludzką twarz swoich bohaterów i chwała mu za to.
Z przyjemnością sięgnęłam po jego najnowsza książkę „Żony Bogów” i… sama nie wiem czy się rozczarowałam, czy zirytowałam ... bo jakby tytuł oraz krótka notka na okładce nie sugerował mi, że poznam teraz historię żon polskich literatów, to nie miałabym nic do zarzucenia.
Niestety historie żon są jednak dość ubogie. Na głównym planie znowu są „Bogowie”. Ewidentnym przykładem jest Rita Gombrowicz. Informacje w poświęconym jej rozdziale to zaledwie dwa czy trzy zdania na początku. Potem długo nic, bo przecież trzeba o Gombrowiczu wspomnieć. No i pojawia się bidulka znowu pod koniec rozdziału w kilku zdaniach. Szkoda.
Oprócz tego nie mam jednak nic do zarzucenia tej książce. Jak zwykle przyjemnie się czyta i można dowiedzieć się paru ciekawostek z życia naszych wybitnych polskich pisarzy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena