Koszyk 0
Opis:
Craig Russell po raz kolejny stworzył wciągająca historie, która nikogo nie pozostawi obojętnym! Dwa morderstwa w ciągu 24 godzin: znany kiedyś radykalny obrońca przyrody oraz genetyk, który pracował nad zagadnieniem dziedziczenia, zostają znalezieni martwi. Zabójca obu oskalpował, a na jednym i drugim miejscu zbrodni technicy odkrywają ?podpis? mordercy: rude włosy, które pochodzą z tej samej głowy, odcięte przed 20 laty. Jan Fabel i jego ludzie z wydziału zabójstw pracują pod ogromna presja ... Rozpętuje się medialna burza, prasa pisze już o seryjnym zabójcy, Hamburskim Fryzjerze. Czy zbrodnie w Hamburgu to makabryczny rytuał, czy chodzi może o zemstę? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • Craig Russell
 • 2013
 • 1
 • 416
 • 194
 • 125
 • Mroczna seria
 • 978-83-7881-828-1
 • 9788378818281
 • ZAYPW

Recenzje czytelników

Doskonały, najwyższych lotów kryminał.

Ocena:
Autor:
Data:
Craig Russel spisał się wybornie. Głównymi bohaterami uczynił zgrany zespół hamburskich policjantów z Janem Fabelem na czele oraz psychopatycznego mordercę. A jest to psychol, jakich mało. Nie dość, że w okrutny sposób morduje ludzi, to dodatkowo skalpuje ich, a skalpy farbuje na wściekle rudy kolor i mocuje na drzwiach.
Dlaczego to robi? Dlaczego skalpuje swoje ofiary? Dlaczego je w ogóle morduje? Dlaczego do swoich celów wybiera radykalnego ekologa i genialnego genetyka? Co łączy tych ludzi ... Jaki związek mają te morderstwa z wydarzeniami, które miały miejsce w okresie II wojny światowej i przed naszą erą? Skąd biorą się w pobliżu zwłok włosy z głowy, które zostały odcięte przed 20 laty? Na te i wiele innych, mnożących się jak grzyby po deszczu pytań musi odpowiedzieć zespół policjantów z hamburskiego wydziału zabójstw.
Śledztwo przebiega niezwykle sprawnie. Policjanci są zgrani, bystrzy, bardzo inteligentni, ale mają też własne niemałe problemy, które Russell umiejętnie wplata w treść książki.
W trakcie lektury napięcie was nie opuści, podobnie jak przekonanie, że wiecie, kto i dlaczego morduje. Od razu wam zdradzę pewien sekret - nic nie wiecie, wszystko to co wg. was stanowi rozwiązanie makabrycznej zagadki okaże się na końcu tylko ułudą, a rzeczywisty wynik śledztwa niezmiernie was zaskoczy i przyprawi o gęsią skórkę.
Zmartwychwstały to wyborny, najwyższego sortu kryminał, z niezwykle ciekawymi bohaterami, makabryczną zbrodnią z przesłaniem, ogromną dawką napięcia i ciekawie ukazanym wizerunkiem Hamburga i mieszkających w nim ludzi.
Gorąco zachęcam do lektury. Craig Russell i jego bohaterowie z pewnością was nie zawiodą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dobra seria

Ocena:
Autor:
Data:
Seria zdecydowanie porównywalna z Jo Nesbo; konkretne fabuły, mocne, ale z klimatem i ciekawym rysem osobistym postaci. Do polecenia!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena