Koszyk 0
Opis:
Księga zawiera piętnaście Zaklęć Pierwotnych - fundament wszelkiej magii. Samo znalezienie się w ich pobliżu jest tak niebezpieczne, że mój zespół prawników żąda, bym cię uprzedził, że w każdej chwili możesz być porażony prądem, zamrożony, rozerwany na strzępy, wyrzucony w powietrze, spalony na popiół albo ciśnięty przez czas i przestrzeń. Radzę ... byś natychmiast zamknął książkę i odbiegł... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Platte F. Clark
  • 2015
  • 1
  • 428
  • 198
  • 130
  • *, 97883-93873135
  • 9788393873135
  • ZCHO1
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

:)

Ocena:
Autor:
Data:
Jednorożce kojarzą się jednoznacznie każdemu z magiczną istotą która uwielbia kłaść głowę na kolanach dziewicy, a w przerwach rozwiesza tęczę i grempluje obłoki.
Jednak ten stwór, to raczej abominacja z najgorszego koszmaru.
Księżniczka której ulubione danie to frobbity, ale nie gardzi też mięsem bogu duszy winnym człowiekiem.
Wyrusza w podróż który odmieni nie tylko świat pełen magi i niezwykłych stworzeń, ale i nasz świat.
Jest również magiczna księga którą potrafi odczytać jedna osoba ... a dodatkowo czyha na wolumin zły czarownik.
Księżniczka mająca apetyt na pyszne mięso, zgadza się dostarczyć księgę czarodziejowi.
Młody człowiek będzie musiał się przeciwstawić zagrożeniu i uratować wszystkie światy.Oczywiście ma do pomocy garstkę przyjaciół, którzy zrobią wszystko aby zapobiec katastrofie.Omijając róg Księżniczki oczywiście.A Księga, która jest winna całemu zamieszaniu, rzucać będzie naszych bohaterów ze świata jednego na kolejny.Nasi bohaterowie natkną się na smoki, a nawet roboty.

Książka z przymrużeniem oka traktująca wyobrażenia czytelnika nie tylko o jednorożcach.Autor oczywiście przemycił w treści pochwały takich wartości jak przyjaźń czy lojalność, jednak przede wszystkim jest to fantasy pełne zabawnych przygód.
Powieść dla małych i dużych.
Pełno w niej nawiązań do popkultury i słownych żartów.
Może nie jest to arcydzieło, ale czyta się rewelacyjnie i z niecierpliwością czekam na tom drugi który będzie nosił tytuł Puchaty Smok.
Polecam,
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Księżniczka Niszczycielka na tropie

Ocena:
Autor:
Data:
Max należy do tych niepopularnych w szkole dzieci, których głównym zajęciem jest uciekanie przed szkolnym tyranem oraz granie w gry komputerowe wraz ze swoim najlepszym przyjacielem. Pewnego dnia odkrywa jednak niezwykłą książkę, noszącą tytuł Kodeks Nieskończonej Prawilności. Nieświadomy, co tak na prawdę wpadło mu w ręce, zaczyna ją czytać,
Nie ma pojęcia ... że to właśnie przez nią wielki mag wyśle za nim w pościg uwielbiającą ludzkie mięso Księżniczkę Niszczycielkę - najbardziej okrutnego jednorożca, jaki kiedykolwiek istniał.
Wystarczy usłyszeć sam tytuł tej powieści, aby zorientować się, że nie można po niej oczekiwać zbyt wiele: bo to na pewno poważna lektura nie będzie. Nie będę ukrywać, że tak też z resztą jest.
Macie czasem wrażenie, że gdy czytacie coś powinniście się śmiać, a nie robicie tego? Ja przy Złym Jednorożcu miałam je zdecydowanie zbyt często. Często jednak odnosiłam wrażenie, że to nie do końca wina samego autora, a tłumacza: to tak, jak z filmami z dubbingiem. Niby sytuacja jest śmieszna, ale niepoprawne, lub zbyt dosłowne tłumaczenie skutecznie powstrzymuje widzów od śmiechu.
Mimo powtórzeń, które co jakiś czas wyłapywałam w treści i humoru, który wywołuje u mnie raczej litość, niż prawdziwy uśmiech, powieść czyta się szybko i bardzo lekko. Nie wymaga zastanawiania się, co będzie dalej, nie wymaga wysilania się, aby zrozumieć treść. Bohaterowie są tak strereotypowi, jak tylko się da, a autor bezustannie rzuca ich w wir absurdalnych wydarzeń, nie pozwalając czytelnikowi na nudę.
Nie jest to jednak pozycja dająca tylko pustą, bardzo lekką rozrywkę, co to, to nie! Choć owszem, to zdecydowanie jej główny cel, zdaje się mieć w sobie co nieco czegoś głębszego. Nasi bohaterowie to osoby, z którymi wielu młodszych czytelników z powodzeniem powinna się utożsamić obserwując, jak pokonują swoje lęki, czy kompleksy.To jednak zdecydowanie nie jest główna rola Złego Jednorożca, a jedynie świadomy, lub nieświadomy dodatek od autora :)
Ta lektura niewątpliwie sprawi mniejszą, lub większą przyjemność każdemu fanowi fantasy, który szuka chwili wytchnienia od cięższych pozycji, jednak mimo wszystko to historia dla niedorosłych jeszcze czytelników. Gdybym miała określić wiek jej czytelników, uznałabym, że najbardziej powinna spodobać się osobom uczęszczającym do gimnazjum, ale ponieważ niej jest to typowa, poważna historia i starsi bez problemu mogą po nią sięgnąć.
Co sądzę o niej ja? Nie żałuję, że mogę ją mieć, że mogłam ją przeczytać. Ale niestety, humor, który powinien być głównym atutem tej powieści, do mnie nie przemówił. Każdy z nas jest jednak inny dlatego myślę, że podczas wizyty w księgarni warto ją znaleźć i przerzucić kilka stron, by się przekonać, czy ta historia ma zadatki na książkową komedię, która przypadnie Wam do gustu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena