Koszyk 0
Opis:
 Książka przedstawia ważne dla zachowania lub podreperowania zdrowia dziko rosnące rośliny lecznicze oraz uczy jak je zbierać i jak samemu, w domowych warunkach uzyskać z nich lecznicze syropy, soki, herbatki, cukierki, maści i kremy, oleje, nalewki, esencje, kojące dodatki do kąpieli i gojące do okładów – każdy znajdzie coś dla siebie; herbatka z rumianku, sok z mniszka, olej z dziurawca, cukierki hamują ... ce kaszel - to niektóre z elementów domowej apteki, do prostego i szybkiego przygotowania na bazie własnoręcznie zebranych roślin. Z poradnikiem wyprodukujcie z rodzimych, wszechobecnych ziół leczniczych swoje naturalne leki – wystarczy nazbierać świeżych roślin, wykorzystać nasze przepisy i w ten sposób być przygotowanym na rożnego rodzaju problemy zdrowotne zarówno dorosłych jak i dzieci. Teraz, z naszym poradnikiem śmiało możecie zaczynać przygodę z zielarstwem. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Rea
  • miękka
Mniej Więcej
  • Karin Greiner
  • 2016
  • 144
  • 235
  • 170
  • *, 978837993-157-6
  • 9788379931576
  • ZD7DR

Recenzje czytelników

Zioła w domowej aptece

Ocena:
Autor:
Data:
Na kartach tego poradnika znajdziemy wykaz kilkudziesięciu gatunków roślin leczniczych rosnących dziko na terenie naszego kraju bądź uprawianych w Polsce. Po kilku słowach wstępu odnoszących się do zalet stosowania ziół, ich pozyskiwaniu i przechowywaniu, zaprezentowano bardziej szczegółowo każdą roślinę. W opisach tych znajdziemy powszechnie stosowaną polską nazwę zioła oraz przeczytamy o tym jak wygląda dany gatunek, gdzie rośnie ... z czym można go pomylić i w końcu jakie cenne substancje zawiera czyli na co oddziałuje. Oczywiście w tym miejscu przeczytamy też kiedy, jak i co właściwie z danej rośliny zbierać, poznamy też kilka ciekawostek odnoszących się do omawianego gatunku i przyjrzymy się roślinie na niewielkiej kolorowej fotografii. W dalszej części poznajemy tajemnicę przygotowania, podawania i dawkowania specyfiku. Przy każdej roślinie znajduje się kilka przepisów do przygotowania np. herbaty, olejków, miodów, kompresów, maści, nalewek czy kąpieli ale również smacznych zdrowych dań jak sałatki, przekąski a nawet dania mięsne. Wszystko oczywiście w zależności od gatunku. Takie zestawienie w połączeniu z precyzyjną charakterystyką umożliwia samodzielne zidentyfikowanie danego gatunku nawet mniej doświadczonym osobom, pozyskanie zioła oraz jego odpowiednie przetworzenie.

Szata graficzna, łącznie z okładką, wypada bardzo estetycznie, wszystkie wiadomości są sprytnie poukładane, przejrzyste a wykaz ziół przedstawiono w kolejności pór roku dlatego całość jest przystępna i zachęca do zgłębiania tematu. Bez wątpienia książka znajdzie swych entuzjastów. Wydanie jest naprawdę fajne a informacje jakie w nim znalazłam w pełni satysfakcjonujące. Nie czuję się przytłoczona ich nadmiarem jednak nie mam też poczucia niedosytu mimo iż autorka opowiada tylko o wybranych gatunkach. Każde zioło opisane jest jednak w wyczerpujący sposób i każdemu poświęciła aż dwie rozkładówki. Lekturę przeczytałam naprawdę z wielką przyjemnością i z pewnością jeszcze nie raz do niej powrócę.

Zioła mają dobroczynny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, leczą mnóstwo dolegliwości i te zebrane własnoręcznie nic nie kosztują. Są przy tym naturalne więc nie szkodzą tak jak farmaceutyki dostępne w aptekach. Myślę, że warto jest korzystać z darów natury, która ma nam tak wiele do zaoferowania. Zdecydowanie warto mieć tę właśnie lekturę w swojej biblioteczce do czego gorąco zachęcam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena