Koszyk 0
Opis:
Zbiór uroczych wierszy dla dzieci o płynących obłokach, majowej burzy, śpiewającej ulewie, wakacyjnych marzeniach, kropli wody, starym kotku, makowym królewiczu i gałgankowych lalkach.
Mniej Więcej
  • Józef Ratajczak
  • 2011
  • 32
  • 202
  • 140
  • 978-83-7568-609-8
  • 9788375686098
  • ZADKG
  • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Ziarenka maku

Ocena:
Autor:
Data:
"Ziarenka maku" to zbiór poezji dla dzieci autorstwa Józefa Ratajczaka (1932 - 1999) polskiego poety i prozaika. Mimo iż publikacja obiła mi się wcześniej o uszy dopiero niedawno dowiedziałam się co skrywa ten uroczo wyglądający tomik. Właściwie skłoniła mnie do tego po części również jego bajecznie prezentująca się oprawa.

W środku książeczki jest równie kolorowo i wizualnie wygląda to bardzo fajnie. Jeśli chodzi natomiast o utwory jakie znalazłam w zbiorku ... są to niedługie wierszyki, których tematyka w dużej mierze dotyczy przyrody i zjawisk pogodowych. W sumie można tu znaleźć 24 tytuły a każdy jak wspomniałam wcześniej opatrzony dużą, dominującą na stronie, kolorową ilustracją.

Przyznam, że lektura nie do końca spodobała się moim maluchom, wierszyki nie są melodyjne, nie wpadają tak szybko w ucho jak chociażby utwory Brzechwy czy Tuwima. Ale z drugiej strony przecież warto, poszerzając horyzonty najmłodszych, podsuwać im również i te mniej znane tytuły tak aby wiedziały przynajmniej, że na tych dwóch autorach oferta poezji dla najmłodszych się nie kończy. Wydanie naprawdę do tego zachęca a duża czcionka ułatwia czytanie wierszy dzieciom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena