Koszyk 0
Opis:
 RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę. Ciało Evelyn Parker-Steele znaleziono w Central Parku. To już czwarta ofiara mordercy, który zabija bogatych i wpływowych. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald odkrywają, że każ ... dy z zamordowanych popełnił przestępstwo, ale nigdy nie poniósł za to kary. Morderca wymierza sprawiedliwość na własną rękę i dba, by zwłoki znaleziono jak najszybciej. To wiadomość dla tych, którzy do tej pory uważali się za bezkarnych. To też groźba – uważaj, możesz być następny. Jordanowi i MacDonald uda się znaleźć mordercę, jeżeli prawidłowo wytypują kolejną ofiarę. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • James Patterson
  • 2016
  • 352
  • 215
  • 145
  • *, 97883276-1693-7
  • 9788327616937
  • ZD6SU

Recenzje czytelników

Druga część serii NYPD RED Jamesa Pattersona

Ocena:
Autor:
Data:
Absolutny guru wszystkich fanów dobrego kryminału wraz z obiecującym pisarzem Marshallem Karpem stworzyli kolejną część świetnej policyjnej serii. W "Zdążę cię zabić" elitarna jednostka nowojorskiej policji RED tropi seryjnego mordercę, który eliminuje bogatych i wpływowych mieszkańców Nowego Jorku.

Zach Jordan i Kylie MacDonald, detektywni elitarnej jednostki NYPD RED zostają wezwani do Central Parku, gdzie na karuzeli odnaleziono ciało brutalnie zamordowanej kobiety ... Zwłoki były ubrane w kombinezon, który nosi się w przypadku skażenia chemicznego. Okazuje się, że to już czwarte morderstwo, w którym ofiara była brutalnie torturowana, a następnie ubrano ją w taki strój.

Ponadto ofiary łączy coś jeszcze - wszystkie to bogaci i wpływowi ludzie, znani powszechnie ze swojej działalności. Detektywi odkrywają też, że każda z zamordowanych osób miała na koncie konflikt z prawem, jednak nigdy nie poniosła w związku z tym żadnych konsekwencji. Na Zachu i Kylie ciąży ogromna presja, naciskają na nich nie tylko szefowie, ale też prasa i politycy, w obliczu zbliżających się wyborów.

James Patterson i Marshall Karp i tym razem nie zawiedli. "Zdążę cię zabić" trzyma w napięciu i dostarcza emocji w każdym kolejnym rozdziale. Jak na mistrza przystało, fabuła jest skonstruowana tak, by wciąż intrygować. Poza tym dużo dobrej akcji i ciekawy wątek polityczny. Fani pisarza będą zadowoleni.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Geniusz!

Ocena:
Autor:
Data:
"Zdążę cię zabić" to wspaniały kryminał, który pokazuje geniusz James'a Pattersona, który w każdej swojej współpracy z innymi autorami potrafi stworzyć cudo.
Dwóch detektywów Zach Jordan i Kylie MacDonald starają się rozwiązać obecnie najważniejszą sprawę. W grę wchodzi życie ludzi jak i walka o fotel burmistrza Nowego Jorku. Mają tydzień do wyborów, więc czasu coraz mniej, a w ciągu czterech miesięcy doszło do czterech zabójstw. Podejrzany nazywany jest " ... Czyścicielem", dlaczego? Dlatego, że morduje osoby, które pomimo tego, że są winni, uniknęli kary. Jego działania pokazują to, że każdy powinien odpowiadać za swoje czyny. Do tej pory sprawą zajmowało się dwóch detektywów Donovan i Boyle, jednak pomimo ich pracy mają za mało śladów i dowodów. Kiedy to ginie jedna z prowadzących kampanię wyborczą Pani Sykes - Evelyn Parker-Steele, do działania wkraczają policjanci ze specjalnie wyznaczonych oddziałów, którzy mają za zadanie chronić najbogatszych. Jednak kiedy zostaje porwana kobieta Rachael O'Keefee, oskarżana o zabójstwo swojej córki, śledztwo nabiera rozpędu a plany Czyściciela zostają zniszczone. Mamy tutaj nieoczekiwane zwroty akcji. James Patterson w genialny sposób wodzi czytelnika za nos. Kiedy już wydaje nam się, że wiemy kto jest tym złym, a kto dobrym, okazuje się, że wszystko jest o sto osiemdziesiąt stopni inaczej. Dodatkowo autorzy wprowadzili długo wyczekiwany motyw mafii. Rodzina Salvich, która terroryzuje Howard Beach traci jednego ze swoich członków, a kto zadziera z mafią, musi ponieść karę. Zaskakujące było to, że prolog ma ogromne znaczenie w całej powieści. Można powiedzieć, że jest wstępem do zakończenia. Czytelnik spodziewa się co może się wydarzyć, jednak nie wszystko idzie tak jak myślimy. W tej powieści podobało mi się także to, że Patterson i Karp nie skupili się tylko na samej pracy policji i szczegółowych opisach tego co w danej chwili wykonują ale poznajemy również to, co robi "Czyściciel", który okaże się całkowicie inną osobą, niż początkowo myślicie. Na plus świadczą też wątki poboczne, takie jak problemy rodzinne detektyw Kylie czy nowy związek detektywa Jordana i doktor Cheryl.
Myślę, że ta książka spodoba się każdemu, kto lubi porządnie skonstruowane kryminały, dopracowaną akcję i perfekcyjnie zbudowane postacie. Polecam każdemu!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena