Koszyk 0
Opis:
Jeden wybór może cię zmienić. Jeden wybór może cię zniszczyć… Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten ... kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest NIEZGODNY – i musi być wyeliminowany... Dzień, w którym Tris dokonała swojego wyboru, porzucając Altruizm dla Nieustraszoności, zburzył jej świat, pozbawił rodziny, zmusił do ucieczki, ale i połączył z Tobiasem – Nieustraszonym o stalowych oczach. Jego uczucie pomaga jej przetrwać wśród nieustannej walki, śmierci i krwi. Tylko on rozumie dręczący ją żal i wyrzuty sumienia. I tylko on zna jej tajemnicę… Konflikt pomiędzy frakcjami zmienia się w wojnę, łowcy zawzięcie tropią NIEZGODNYCH. Wśród Nieustraszonych szerzy się zdrada. A Tris staje przed nowym wyborem – jeszcze bardziej nieuniknionym i jeszcze bardziej dramatycznym. Czy zaryzykuje wszystko, żeby ocalić tych, których kocha? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Veronica Roth
 • 2014
 • 2
 • 368
 • 205
 • 130
 • 9788324149452
 • 9788324149452
 • ZBFEX
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

tajemnica Altruistów...?

Ocena:
Autor:
Data:
książka równie świetna jak jej pierwsza część. I już wiem że z zapartym tchem przeczytam następną.

Nieustraszeni nie mają gdzie się podziać, a tymczasem
Tris dowiaduje się o tym że jedna z osób, które kocha jest zdrajcą. Mimo to wciąż nie może w to uwierzyć.
Żal po stracie rodziców i strach przed tym co nieznane próbuje przejąć nad nią kontrolę.
Do tego wszystkiego dokłada się jeszcze skrywana tajemnica, w której posiadaniu są Altruiści ... A jedynymi osobami które o niej wiedzą są Ojciec Tobiasa i znienawidzona Jeanie. Czy to wyjaśnia jej atak?
Co byście zrobili gdyby nikt wam nie ufał?
Gdybyście nie byli pewni wierności innych osób?
Gdyby wasz świat był o jeden krok od zagłady ?
A tajemnica którą strzegła wasza rodzina, wyjdzie na jaw... tak potężna że może wszystko zmienić i to nie wiadomo czy na lepsze... czy może gorsze?
... A tą tajemnica jest....

Przekonaj się sam w książce Veronici Roth "zbuntowana"

Autorka w swoich książkach bardzo dobrze oddaje emojcje do tego stopnia, że w niektórych momentach można postawić się na miejscu bohaterki.
Polecam tą książkę miłośnikom igrzysk śmierci czy serii więzień labiryntu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zbuntowana

Ocena:
Autor:
Data:
Strach może wygrać z odwagą. Potrafi kontrolować ciebie i twoje działanie. Dowodem jest Tris w „Zbuntowanej”. Dziewczyna Nieustraszona z poprzedniej części. Opuściła swoją rodzimą frakcję, Altruizm, aby być niezależną. Teraz jej życie jest inne. Musi podróżować z frakcji do frakcji, aby przeżyć i zdobyć sojuszników. Erudycja rządzi teraz znanym im światem. Są jak psy w schronisku, zamknięte w klatce, niewiedzące co kryje się za murami ... Tris wraz z Tobiasem i pozostałymi ocalonymi wybiera się do Serdeczności. Tam musi poukładać zadania i przeanalizować swoje dokonania. Jest młoda i nieprzygotowana na to, że może popaście w depresję, która ją zniszczy w środku. Boi się popatrzeć na siebie w lustrze, dotknąć broni, a co z tym się wiąże, nie będzie mogła się bronić. Erudycja depcze im po piętach, nie wiedzą komu mają ufać. Frakcja, która ufa im, może słono za to zapłacić, więc robi co im każe Erudycja. Tris nie może pogodzić się z tym, że straciła matkę i ojca, a został jej tylko Tobias. Ale czy w tej bitwie zostanie czas na miłość?


„Zbuntowana” jest drugim tomem trylogii „Niezgodna” napisanej przez młodą autorkę Veronicę Roth. Nie wiem, ale po przeczytaniu tej książki mam mętlik w głowie. Wielu mówi, że ta trylogia jest ściągnięta z „Igrzysk Śmierci”, lecz to nieprawda. Tylko małe szczegóły. Ogólnie to „Zbuntowana” zrobiła na mnie duże wrażenie, prawie zawsze pierwszy tom jest najlepszy, ale tu nie mogę się zgodzić. Ten tom wyróżnia się, ma więcej pikantnych szczegółów. Tris pokazuje jak bardzo potrzebuje miłości. Wcześniej dziewczyna była inna, teraz została zmieniona. Z silnej i nieugiętej dziewczyny, stała się słaba, bezmyślna. Jest nie do poznania i to mi się nie podoba. Tobias był dla niej jak anioł stróż, to dobrze, bo ona była jak dziecko, nie potrafiła się bronić. On jakoś wytrzymywał z jej słabością, ale dzięki jej, narażali się na niebezpieczeństwo. Czarne charaktery w tej książce się nie zmieniły, stały się bardziej złe i nieobliczalne. Lecz zapłacą za to wysoką cenę. Lecz nie mówmy tak o nich źle, bo jeden z rywali Tris, ujawni swoją troskę. Świat, który został przedstawiony jest nieobliczalny. Wszędzie jest się obserwowanym i narażony na niebezpieczeństwo ze strony wroga.

Każda ze stron obmyśla iście złe spiski i plany, tylko na swoją korzyść. Dominująca władza, za wszelką cenę chce wyeliminować ze społeczności Niezgodnych. Gdyż oni są niepodatni na ich serum. Dzięki czemu nie mogą być kontrolowani. Z tego powodu chcą ich zabić, aby rządzić światem za sprawą kontroli umysłu. W książce poznajemy także resztę frakcji, w poprzednim tomie poznaliśmy Altruizm i Nieustraszoność. W „Zbuntowanej” poznajemy kulturę i obyczaje Serdeczności, Prawości, Erudycję i Bezfrakcyjnych . To jest wielki plus. Są to zwykli ludzie, o normalnym życiu, lecz podatni na wpływy Erudycji. Bohaterowie w tej powieści są bardziej dopracowani, poznajemy prawdziwe oblicze Tris i Tobiasa, ich historię. Zyskuje to na tym, że bardziej możemy im zaufać i ich polubić. Dobrze, że autorka nie wykreowała ich na pięknych i idealnych. Przedstawiła ich z wadami, czasem przyznaję, że jest ich więcej, ale są za to bardzo uczuciowi. Książka przewyższa poprzedni tom, wywołuje w czytelniku większe emocje. „Zbuntowaną” zaliczam do udanych i polecanych książek. Jeśli ktoś lubi taki klimaty, a nie czytał „Niezgodnej” to zachęcam do przeczytania pierwszego tomu. Czyta się ją przyjemnie. Bardzo dobra na leniwe wieczory. Emocji było sporo, a dzięki zaskakującemu zakończeniu zamierzam dowiedzieć się, co będzie dalej, jak potoczą się losy bohaterów.

Po więcej recenzji zapraszam na http://booksinthemoonlight.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena