Koszyk 0
Opis:
Adrianna ma wyjątkowy dar - kłopoty to jej specjalność! Niektórzy twierdzą, że praca asystentki na poczcie musi być nudna. Nic bardziej mylnego! To właśnie tam, w najmniej oczekiwanym momencie Adriannę spotka... Ale o tym właśnie jest ta historia. W połączeniu z ekscentryczną rodziną i równie nietuzinkowymi przyjaciółkami, z przyprawą pikantnej przeszłości dziadków, która nagle niebezpiecznie wkracza w życie bohaterki, powstała pełna humoru oraz zwrotów akcji powieść ... w której miłość niejedno ma imię. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeczytać. Oto komedia romantyczna. Zabawna opowieść o perypetiach (nie tylko) miłosnych i przewrotności losu, który potrafi łączyć zarówno dwa różne światy, jak i przeszłość z przyszłością. Autorka pokazuje, że czasem warto pozawracać głowę sobie i innym, by wprowadzić swoje życie na całkiem nowe tory. Katarzyna Stec, dlaLejdis.pl Zagadki na miarę Przygód Sherlocka Holmesa, miłosne dylematy rodem z Dumy i uprzedzenia, mnóstwo humoru jak w Dzienniku Bridget Jones. Przygody Adrianny Grabczyńskiej potrójnie zawrócą Ci w głowie! Magdalena Ignatowicz, ofeminin.pl. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Monika B. Janowska
  • 2013
  • 1
  • 424
  • 195
  • 125
  • *, 97883-7785-1227
  • 9788377851227
  • ZAV3Q

Recenzje czytelników

Miłość i kryminał

Ocena:
Autor:
Data:
Jest zima. Zimno, szaro, nieprzyjemnie. Dopiero co skończył się stary rok a już zaczął kolejny. 2 stycznia, Legnica bardzo powoli wraca do codzienności, choć pozostałości sylwestrowej nocy nadal zalegają na ulicach. Większość ludzi odsypia i odchorowuje w dalszym ciągu sylwestrowo-noworoczne szaleństwa. Nie dotyczy to jednak Waldemara Brańczyka. Zapracowany, młody legnicki biznesmen jako jedyny stawia się w firmie. Po spełnieniu wszystkich obowiązków musi jeszcze tylko wysłać korespondencję ... Zadanie zdaje się łatwe, lecz Waldemar nie zdaje sobie sprawy, jak wygląda polska pocztowa rzeczywistość. Nie dość, że stoi w kolejce, ludzie się niecierpliwią i patrzą na siebie wilkiem, to jeszcze „panienka z okienka” ociąga się niemiłosiernie a potem na dokładkę stawia absurdalne żądania. Blankiet do poleconego? Żąda od niego jakiś głupich świstków, by wysłać korespondencję poleconym? Cóż za kraj, co za obyczaje!

I wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nagle i całkowicie niespodziewanie świat Waldemara Brańczyka wywraca się do góry nogami. "Panience z okienka" pęka spinka podtrzymująca włosy i ku zaskoczeniu i ogromnemu zachwytowi Waldka w pocztowym okienku ukazuje się szmaragdowooka, otoczona koroną z rudych loków piękność. Czyżby miłość od pierwszego wejrzenia?

W ten oto sposób poznajemy Adriannę Grabczyńską, asystentkę pocztową, która zaprawiona w urzędowych bojach, potrafi dać odpór najbardziej niesympatycznym i gburowatym klientom, takim jak Waldemar Brańczyk. Ada jest charakterna, uparta, zawsze ma swoje zdanie. Jednocześnie jest miłą, uczynną dziewczyną i ma dobre serce, co notorycznie wykorzystuje jej chłopak-nie-chłopak Andrzej. Ta z pozoru szara asystentka pocztowa, to łapiąca życie za nogi i czerpiąca z niego pełnymi garściami młoda kobieta. Czy Waldek zdoła zdobyć serce rudowłosej piękności?

"Zawracanie głowy" to zabawna i ciepła opowieść o dwojgu ciut pogubionych w życiu ludzi Adriannie i Waldemarze. To główne, choć nie jedyne postaci powieści. Obfituje ona bowiem w całą feerię niezwykłych, a często bardzo tajemniczych bohaterów.
Mamy tu rodzinę Adrianny, która jest zjawiskiem samym w sobie. Babcia Klementyna i dziadek Klemens kochają się szaloną miłością nastolatków. Nie przeszkadza to jednak dziadkowi co czas jakiś robić babci wyrzuty i awantury o rzekomego ukochanego z przedwojennych lat. Dziadek walczy nie tylko z widmem dawnego kochanka swej żony, toczy bowiem nieustanne boje ze swym zięciem, starym komunistą. Jego córka, matka Ady popada przez to w bezustanną rozpacz.
Mamy też Ulkę i Karolinę - przyjaciółki Ady. Ulka to rajski ptak, aktorka, szalona i niezdecydowana ekstrawertyczka. Karolina jest jest przeciwieństwem. To taka opanowana i dająca dobre rady przyjaciółka.
W powieści Moniki B. Janowskiej nie brakuje również czarnych charakterów. "Zawracanie głowy" to nie tylko romantyczna komedia o dwojgu nieznajomych i ich odnajdywaniu drogi do siebie. To też wciągająca powieść z kryminalnym wątkiem w tle. Przeszłość rodziny Adrianny skrywa bowiem sporo tajemnic a bezwzględni i bardzo wpływowi ludzie nie zawahają się, by je odkryć i wykorzystać dla swych potrzeb.

Powieść Moniki B. Janowskiej jest zabawna, dowcipna i mądra. Czyta się ją szybko. Połączenie romantycznych, komediowych i kryminalnych wątków sprawia, że fabuła "Zawracania głowy" wciąga czytelnika i trudno się od niej oderwać. Czy Ada i Waldek pasują do siebie i w końcu odnajdą miłość? I jakie rodzinne tajemnice skrywają się za starymi fotografiami? Musicie przekonać się sami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zawracanie głowy

Ocena:
Autor:
Data:
W życiu Adrianny do tej pory nic wyjątkowego się nie wydarzyło. Jej chłopak zdaje się jej nie zauważać, gdyż jest tak zajęty pracą. Pracę też ma najzwyczajniejszą w świecie - asystentka na poczcie. Od czasu do czasu coś tam się dzieje, jak klienci się zdenerwują i zaczną się awanturować. Tak też poznała Waldemara, biznesmena, który od lat nie bywał na poczcie i w końcu odczuł realność tej instytucji. Jego wybuch złagodziła niespodziewana rzecz ... a mianowicie pęknięcie spinki we włosach Adrianny i wybuch jej rudych włosów, które później po głowie Waldka chodziły przez długi czas.

Po książkę ,,Zawracanie głowy" sięgnęła, gdyż chciałam przeczytać coś lekkiego, z humorem, bo tak też reklamowała się książka. Humory tu nie znalazłam, choć podobno jest ona w niego pełna. Na mojej twarzy pojawiał się uśmiech, ale to raczej z powodu akceptacji przedstawionej historii, niż rozśmieszenia mnie. Trochę tego żałuję. No, ale przynajmniej dostałam ciekawą historię, której się nie spodziewałam i która mnie bardzo zaskoczyła.

Czytam sobie historię o życiu dość zwyczajnej kobiety, która się zakochuje, nie wie, którego mężczyznę ma wybrać, urządza sobie spotkania z przyjaciółkami, które z kolei opowiadają o swoich problemach z mężczyznami. Trochę banalne, nie? Po prostu wydaję się być idealną, niewymagającą lekturą na wieczór bądź dwa. Aż tu nagle buum. Do naszej historii zaczyna się wkradać przeszłość wojenna dziadków, którzy żyją teraz jak kryminaliści, pojawiają się zdjęcia, które zdają się być groźbą, przyjaciele okazuję się być wrogami, mamy też porwanie. I kto tu by się spodziewał czegoś takiego w tej książce? Ja na pewno nie. Mnie to bardzo zaskoczyło, lecz też sprawiło, że książka mi się spodobała.

,,Zawracanie głowy" to książka zaskakująca. Niepozorna historia, która w końcu wywrze na czytelniku nie małe emocje. Polecam jej przeczytaniu choćby po to, aby poznać tę drugą część, która mnie się bardzo spodobała.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena