Koszyk 0
Opis:
Projekt to czasem wyzwanie, a czasem przekleństwo rzucone w twarz kolegi. Kierownik projektu bywa jak snajper, który z perspektywy wielu miesięcy, a nawet lat, dziesiątek, a nawet setek zadań, tysięcy, a nawet milionów złotych musi trafić w cel. Teoretycznie projekty planuje się na czas, w budżecie, w zakresie i jakości. Ma być nudno i przewidywalnie. A potem przychodzi praktyka. I zwykle nie jest nudno ... Wyznaczone ramy projektu zostają przekroczone i gdzieś w połowie terminu już wiadomo, że pędzi ku tablicy z napisem “Uwaga! Wąwóz!”.Czy prowadzenie projektu zawsze musi przypominać heroiczne zmagania z przeciwnościami? Nie zawsze, a nawet wcale nie musi! Książka, którą trzymasz w ręku, jest o tym, jak zamienić nadludzki wysiłek w nudny spacerek do upragnionego celu. Autor, weteran ponad pół tysiąca projektów, napisał ją przede wszystkim dla osób prowadzących mniejsze i średniej wielkości projekty. Proponuje prosty sposób na sukces. Składa się on z 10 kroków — 8 do zastosowania w trakcie planowania i 2 w trakcie realizacji. Każdy z nich dzieli na mniejsze kroki, aby lepiej uświadomić Ci, co się dzieje w trakcie wykonywania działań, i szczegółowo je objaśnia. Robi to za pomocą wielu przykładów wziętych z życia. Całość wieńczy algorytm planowania projektu w formie planszy do gry, dzięki któremu zrozumienie całego procesu będzie nie tylko łatwe, ale i przyjemne. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Żmigrodzki
  • 2016
  • 1
  • 216
  • 208
  • 140
  • *, 97883283-2256-1
  • 9788328322561
  • ZD7FW

Recenzje czytelników

Zarządzanie projektami

Ocena:
Autor:
Data:
Kierowanie zespołem to ciężki orzech do zgryzienia. Wbrew pozorom nie każdy potrafi zachowywać stoicki spokój w newralgicznych momentach, czy komunikować się z różnymi typami ludzi. Zarządzanie projektem to sztuka, taka sama jak wykuwanie żelaza przez kowala. Jak poznać tajniki i wyrobić w sobie odpowiednie na tym stanowisku umiejętności? Na te i pozostałe pytania stara się odpowiedzieć przedstawiana książka ...
„Zarządzanie projektami dla początkujących” to poradnik ukazujący łatwe do zrozumienia dziesięć kroków zarządzania projektami. Każdy rozdział to oddzielny, wyczerpująco opisany krok z przykładami i historiami z prawdziwego życia. Często nie są one bezpośrednio związane z prowadzeniem projektu, ale adekwatnie ukazują prezentowane idee.
Czy faktycznie potrzebujemy wiedzy zawartej w tej książce? Osobiście uważam, że tak. Dzięki opisanym w niej elementom procesów dużo łatwiej, i ze zrozumieniem, przyswoimy na czym polega ta sztuka. Opisywane nie są na szczęście tylko przykłady. Podręcznik ten zawiera sporą ilość fachowego żargonu, oraz definicji wykorzystywanych podczas egzaminów na certyfikaty z tej dziedziny (np. Project Management Professional).
Autor – Marcin Żmigrodzki – to project manager z prawdziwego zdarzenia i sporym bagażem doświadczeń. Prowadzi firmę szkoleniową i jest kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego, oraz w Wyższej Szkole Bankowej. Posiada on również doktorat z zarządzania.
Okładka „Zarządzanie projektami dla początkujących” ukazuje jedno dobrze opisujące tę książkę zdanie -Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie. Przedstawia ona również człowieka z peleryną, wyznaczającego drogę przez określone punkty, aż do celu. Taka ilustracja to idealne przedstawienie osoby, która zajmuje się zarządzaniem projektami.
Poradnik ten zawiera 215 stron, a zawarte w niej informacje sprawiają wrażenie kompletnych i treściwych. Oznacza to, że nie znajdziemy w nim przekazywania historii niezwiązanych z tematem. Ładne wydanie i cena to kolejne atuty. Książka idealnie nadaje się na prezent dla początkujących project managerów.
Moja ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena