Koszyk 0
Opis:
Odczuwasz przemęczenie i brak Ci motywacji? Masz problemy z koncentracją? Przytłaczają Cię tysiące niezałatwionych spraw, a przypomnienia atakują z każdej strony? Mimo wytężonych wysiłków pod koniec dnia odkrywasz, że nie udało Ci się skończyć najważniejszych zadań, a większość Twoich planów kończy na papierze?... Nie chwytaj się brzytwy — łap za tę ... książkę!  Świat się zmienił, tak więc nasz sposób pracy również musi się zmienić. Ninijesza książka da Ci zestaw narzędzi, które pozwolą Ci się uporać z wyzwaniami, stawianymi nam przez środowisko pracy, działające 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Pokażemy Ci, jak opracować właściwy plan dnia, poradzić sobie z nieustającym napływem wiadomości, skoncentrować się pośród chaosu i znaleźć czas, którego potrzebujesz, by wykonać istotną dla Ciebie pracę. Zarządzanie codziennością to nieocenione wsparcie w trzech wymiarach. * Po pierwsze — daje Ci zestaw narzędzi pozwalających uporać się z codziennymi wyzwaniami w pracy i życiu. * Po drugie — pomaga opracować najbardziej optymalny plan dnia, dzięki któremu poradzisz sobie z nieustającym napływem wiadomości, skoncentrujesz się mimo chaosu i znajdziesz czas na wykonanie istotnej dla Ciebie pracy. * Po trzecie — pozwoli Ci uwolnić kreatywnego ducha uwięzionego w codziennych działaniach i zagłuszonego przez nieustający szum komunikacyjny. Behance to popularna platforma internetowa, powołana do odkrywania i prezentacji pracy twórczej oraz wspierania uzdolnionych ludzi. Dzięki niej mogą oni zaprezentować swoje prace, poszerzyć kompetencje i zyskać nowe możliwości. Firmy i osoby prywatne z całego świata wykorzystują Behance do odkrywania i zatrudniania talentów. 99U stanowi rozszerzenie misji Behance i zajmuje się prowadzeniem badań oraz działalnością edukacyjną w zakresie praktyk umożliwiających realizację twórczych idei. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jocelyn K. Glei
  • 2015
  • 236
  • 208
  • 140
  • 97883283-0152-8
  • 9788328301528
  • ZCP15

Recenzje czytelników

Zarządzanie codziennością

Ocena:
Autor:
Data:
Trzeba szczerze powiedzieć, że każdy z nas bardzo często ma problem jak skutecznie zarządzać swoim czasem, jak go dobrze spożytkować aby nie był zmarnowany i stracony, lecz dobrze wykorzystany. W dzisiejszych czasach jest tak dużo bodźców i urządzeń które odciągają nas od pracy. Ile czasu marnujemy na przeglądanie portali społecznościowych. A co jeżeli akurat jesteśmy w połowie ważnego projektu i nagle opuści nas wena twórcza? Myślę ... że każdy z nas bardzo często staje przed problemami właśnie tego rodzaju.
„ Zarządzanie codziennością” to na pewno nie jeden z wielu poradników, które mówią nam i planują nasze zajęcia. To książka stworzona przez ogrom mądrych ludzi. Każdy rozdział pisany jest przez innego autora, każdy ma swój pomysł jak radzić sobie z problemem, każdy swoją teorią popiera wypróbowanym często przez siebie sposobem. Są to ludzie znani i lubiani na całym świecie.
Szczerze muszę powiedzieć, że jeszcze nigdy nie spotkałam się z tego typu książką. Jest doskonale wykonana i opisana. Każdy rozdział jest widocznie oddzielony od reszty, bo ma odcień innego koloru. Na końcu rozdziału są podane wiadomości w pigułce, a ponad to jeżeli ktoś z Was miałby ochotę ustawić sobie jako tapetę mądre i motywujące porady, to na samym dole podane są strony internetowe z których taką tapetę możecie śmiało pobrać. Strony internetowe to także doskonała okazja do tego, aby zapoznać się z każdym autorem który włożył swój wysiłek w stworzenie rozdziału, zostało to docenione i pod każdym wpisem jest podana strona internetowa autora lub firmy w której pracuje.
Doskonale czyta się książkę również dzięki czcionce. Bardzo przejrzysta pozwala czytelnikowi skupić się na tym co czyta. Szczerze powiem, że nie zdarzyło mi się „odpłynąć” przy tej książce. Jest tak ciekawie napisana i zawiera tyle przydatnych porad o których nigdy nie miałam pojęcia, że w bardzo szybkim tempie, nie wiedzieć nawet kiedy byłam już w końcowych rozdziałach.
Ogromnie polecam.
Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki wydawnictwu Helion.
Moja ocena: 10/10

Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jak pozostać kreatywnym?

Ocena:
Autor:
Data:
W świecie szybkiego obiegu informacji i łatwego dostępu do technologii coraz częściej naszą uwagę pochłaniają media, nie rozwijanie pasji. Odkładamy na przysłowiowe jutro ambitne plany napisania powieści, zrobienia olśniewającego projektu czy założenia rewolucyjnej firmy na rzecz chwilowego sprawdzenia skrzynki czy odpisania na dwa—trzy maile. Jedynie czasem zdarzy się, że zasiądziemy przed biurkiem, nareszcie gotowi do wyłapywania ze strumienia inspiracji najbardziej okazałych sztuk ... lecz wtedy... wena nie nadchodzi. Co zrobić? Odpowiedzi udziela książka ,,Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz twój twórczy umysł”.

Składa się z ona artykułów znanych pisarzy, psychologów, prezesów i blogerów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem w formie anegdot bądź pogrupowanych rad. Autorzy poruszają wiele istotnych tematów dla osób, które nie potrafią odpowiednio wykorzystać swojego potencjału. Każda z pięciu części skupia się na innym aspekcie pracy nad sobą i złymi nawykami utrudniającymi systematyczność. Czytanie nie nudzi się ani przez chwilę, głównie dzięki różnorodności tekstów oraz ich długości.

Poradnik, napisany dobrze i rzetelnie, ma przystępny styl — twórcy nie trzymają się sztywnych ram profesjonalnej terminologii, wybierając formę bardziej publicystyczną. Na początku każdego rozdziału zawarty jest adekwatny cytat, pod koniec działu — kilkupunktowe podsumowanie ze streszczeniem, co bardzo ułatwia zapamiętanie podanych rozwiązań. Odpowiednio dobrana czcionka pozwala na szybsze wertowanie kolejnych stron.

,,To nie ciężar łamie ci grzbiet, lecz sposób, w jaki go niesiesz” — cytat Leny Horne zamieszczony w tomie stanowi idealnie podsumowanie tej książki. Problemy ze zbieraniem efektywnych plonów naszej pracy tkwią przede wszystkim w sposobie funkcjonowania i szkodliwych przyzwyczajeniach, nie braku czasu. Polecam ,,Zarządzanie codziennością... ” wszystkim artystycznym duszom, ludziom, którzy pragną przełożyć dążenia na rzeczywistość, a także znajdującym w tym odrobinę przyjemności.

Anna Zborowska
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena