Koszyk 0
Opis:
  Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że jego praca polega na czytaniu cudzych e-maili. Zgłaszając się na stanowisko „administratora bezpieczeństwa danych”, wyobrażał sobie, że będzie budował systemy zabezpieczeń i odpierał ataki hackerów – a nie pisał raport za każdym razem, gdy dziennikarz działu sportowego prześle koledze sprośny dowcip.   ... Natrafiwszy na e-maile Beth i Jennifer, wie, że powinien wysłać im upomnienie. Ale ich pokręcona korespondencja na temat spraw osobistych bawi go i wciąga.   Kiedy sobie uświadamia, że zakochał się w Beth, jest już za późno, żeby tak po prostu nawiązać z nią znajomość.   Co miałby jej powiedzieć...?   „To ja jestem tym facetem, który czyta twoje e-maile… i kocham cię?” Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rainbow Rowell
  • 2016
  • 416
  • 215
  • 145
  • 97883276-2073-6
  • 9788327620736
  • ZDDWY

Recenzje czytelników

Niecodzienna znajomość

Ocena:
Autor:
Data:
„Załącznik”, kolejna książka Rainbow Rowell, to tym razem propozycja dla dorosłych. Autorka pisząca dla młodzieży tym razem stworzyła powieść obyczajową. „Załącznik” to wciągająca i lekka lektura, romans biurowy w nieco odmiennym niż zazwyczaj wydaniu.

Beth Fremont i Jennifer Scribner-Snyder pracują razem i się przyjaźnią. Kobiety wiedzą, że ich służbowe skrzynki mailowe są kontrolowane. W newsroomie, w którym pracują, nie jest to tajemnicą – taka jest polityka firmy ... Mimo tego przyjaciółki wymieniają między sobą maile, pisząc o prywatnych sprawach.

Tymczasem Lincoln O'Neill, główny bohater powieści Rainbow Rowell „Załącznik”, zatrudnia się na stanowisku administratora bezpieczeństwa danych. Jest przekonany, że jego zadaniem będzie odpieranie ataków hakerów. Okazuje się jednak, że musi czytać maile pracowników i raportować, przełożonym, gdy tylko natrafi na coś niewłaściwego.

Korespondencja Beth i Jennifer wciąga go bez reszty. Wie, że powinien zgłosić ich maile, ale nie potrafi oprzeć się pokusie czytania kolejnych zabawnych historii. Jennifer to mężatka, która zwierza się przyjaciółce ze swoich problemów. Macierzyństwo kompletnie ją przeraża. Gdy zachodzi w ciążę, lamentuje, choć tak naprawdę się cieszy. Z kolei Beth od 9 lat spotyka się z dziwacznym muzykiem. Marzy o tym, by mieć dzieci, jednak jej chłopak nie chce o tym słyszeć.

Zaangażowany w ich prywatne sprawy Lincoln niespodziewanie zakochuje się w Beth. Choć nigdy jej nie widział, wydaje mu się przyciągająca. Jest jednak za późno, by mógł się ujawnić… Co właściwie miałby powiedzieć Beth?

„Załącznik” to gratka dla fanów Rainbow Rowell i wielbicieli romantycznych historii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

załącznik

Ocena:
Autor:
Data:
Rainbow Rowell w krótkim czasie stała się w Polsce stosunkowo popularna, głównie za sprawą przeznaczonych dla młodzieży książek „Eleonora i Park” oraz „Fangirl”. „Załącznik” to po „Linii serc” druga powieść autorki dla starszych czytelników i zarazem pierwsza książka Rowell wydana przez HarperCollins (poprzednie wydawało Otwarte). Przyznam, że trochę się jej obawiałam, bo „Linia serc” okazała się – przynajmniej w moim odczuciu – totalną porażką i od połowy tylko ją kartkowałam ... byle dotrzeć do końca. Na szczęście „Załącznik” był o wiele ciekawszy i chociaż nie mogę powiedzieć, że porywający, śledziłam rozwój akcji z zainteresowaniem (i nie ominęłam żadnej strony).
Lincoln O’Neill ma już blisko trzydzieści lat i ciągle mieszka u z mamą. Ma co prawda pracę, nawet dobrze płatną, ale bynajmniej nie jest z niej zadowolony. Gdy aplikował na stanowisko administratora bezpieczeństwa danych nie spodziewał się, że będzie musiał czytać cudze maile. Na tym jednak polega jego praca i choć go to męczy, nie ma w sobie wystarczającego samozaparcia, by ją zmienić. Poza tym zabawna korespondencja dwóch kobiet z gazety, dla której pracuje, Beth i Jennifer, wciąga go na tyle, że nie tylko nie wysyła im upomnienia, ale wręcz czeka, aż program przechwyci ich widomości. Utrzymane w lekkim, żartobliwym tonie maile pełne zabawnych spostrzeżeń tak podobają się Lincolnowi, że zanim się spostrzega, zakochuje się w Beth.
Beth i Jennifer mają po dwadzieścia osiem lat, czyli tyle, co Lincoln. Beth jest recenzentką filmową, Jennifer zajmuje się adiustacją. Obie są w związku, przy czym Jannifer jest zamężna, a Beth ma od dziewięciu lat tego samego chłopaka. Autorka oddaje im głos jedynie w czytanych przez Lincolna mailach, poza tym cała narracja jest prowadzona z perspektywy chłopaka. W zasadzie wszyscy bohaterowie cechują się swego rodzaju życiową nieporadnością, charakterystyczną dla książek z gatunku chick lit, jednocześnie ich rozterki są życiowe, a oni sami sympatyczni, przez co łatwo się z nimi utożsamiać.
Akcja powieści toczy się na przełomie tysiącleci. Autorka z upodobaniem umieszcza akcje swoich książek od kilkunastu do kilkudziesięciu lat wstecz i przyznam, że tamten okres, kiedy telefony i internet nie zdominowały jeszcze życia, bardziej pasuje do jej stylu i sposobu pisania.
Pewnego razu Beth pisze do Jennifer o fajnym facecie, którego widziała w gazecie i wkrótce Lincoln orientuje się, że to on jest tym fajnym facetem. Ale jak ma zagadać do kobiety, której prywatną korespondencję czyta od miesięcy? Czy z tej sytuacji jest w ogóle jakieś wyjście? Przeczytajcie i sprawdźcie.
„Załącznik” to lekka, nieskomplikowana lektura z łatwym do przewidzenia zakończeniem. Akcja toczy się w statycznym tempie, czasem jest nawet trochę nudno, ale autorce udaje się opisywać wszystko w ciekawy sposób. Jeśli lubicie Rainbow Rowell, chyba nie muszę was namawiać do tego, żebyście sięgnęli po jej najnowszą książkę. Jeśli jak ja sparzyliście się na „Linii serc” – dajcie autorce kolejną szansę, „Załącznik” jest o wiele lepszy. Jeśli w końcu szukacie lekkiej i przyjemnej lektury, nie wahajcie się sięgnąć po tą. Nie będziecie zawiedzeni.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena