Koszyk 0
Opis:
Starożytne Teby. Życie pewnej rodziny wydaje się sielanką. Gdy jednak jej głowa, kapłan Imphotep, przedstawia swoją konkubinę, awantury i nieporozumienia zmieniają ten stan. Kiedy piękna kobieta ginie, wszyscy oddychają z ulgą. Jednak jej śmierć pociąga za sobą kolejne. Czy to duch nałożnicy powraca z zaświatów, by szukać zemsty? Czy może jednak winowajcy upatrywać należy wśród żywych?
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2013
  • 240
  • 175
  • 120
  • 978-83-271-5028-8
  • 9788327150288
  • ZB4A4

Recenzje czytelników

Zakończeniem jest śmierć

Ocena:
Autor:
Data:
Agatha Christie znana jest przede wszystkim z kryminałów, w których główną rolę odgrywa Herkules Poirot. W swoim dorobku ma jednak także publikacje ze zgoła innymi bohaterami. ,,Śmierć jest zakończeniem" jest jedną z nich.

Egipt. W życiu rodziny nic nie zapowiada tragedii. Wszyscy żyją w miarę zgodnie. Ojciec ma 3 synów i jedną córkę. Mieszka z nimi matka pana domu, daleka krewna oraz służący i niewolnicy. Z jednej z wypraw mężczyzna przywozi sobie nową konkubinę ... Wszyscy mają traktować ją dobrze. Niebawem musi ponownie opuścić posiadłość. Jego nowa partnerka zaczyna działać, by skłócić rodzinę. Niestety, umiera. Czy to był wypadek? Czy życie reszty domowników także jest zagrożone?

Książka została wydana jako pocket, jednak ma dość dużą czcionkę. Początkowo obawiałam się scenerii Egiptu, ale dość szybko się wciągnęłam. Początkowo nic nie zapowiadało, że może dojść do tragedii. Za kilkadziesiąt stron praktycznie każdy domownik był podejrzany o to, że może mieć coś na sumieniu. Agatha Christie i tym razem mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Sam tytuł jest bardzo wymowny i wiele sugeruje, gdy już zapoznamy się z lekturą.

Publikacja podzielona jest na rozdziały. Ich nazwy są ściśle związane z rolnictwem. Mają inne nazwy, jednak tak naprawdę moim zdaniem nie jest ważne, czy czytamy, że to wydarzyło się w lutym, czy kwietniu. Niewiele wnosi ta znajomość do zrozumienia treści.

,,Zakończeniem jest śmierć" to dobrze skonstruowany kryminał, w którym właściwie do samego końca nie wiadomo, jak zakończy się ta historia rodzinna. Jak to zwykle bywa, ten najmniej podejrzany, okazuje się najbardziej winny.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zło które przychodzi zewnątrz aby na pewno

Ocena:
Autor:
Data:
Moja jedna z ulubionych książek(jeśli chodzi o wszystkie gatunki)a najlepsza jeśli chodzi o kryminały Agathy Christie
Teby 2000p.n.e. młoda, ale owdowiała Renisenb wraz z córeczką wraca do domu, gdzie zawsze czuła się dobrze, a kiedy potrzebowała spokoju szła w górę do wapiennej skały gdzie znajdował się grobowiec, bardzo często był tam Hori ale jego obecność jej nie przeszkadzał. Czuła że mimo tylu lat nic się, ale czy na pewno? Kiedy ojciec przywozi ze sobą konkubinę coś się zmienia...
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena