Koszyk 0
Opis:
" Indie - tyle o nich powiedziano i napisano. Tyle ich już pokazano. Jednak wciąż kuszą i rozpalają marzenia. I wciąż pozostają tajemnicą. Podróżowaliśmy po tym kraju kilka miesięcy. Objechaliśmy go dookoła. Czy poznaliśmy Indie? Z pewnością - nie. Czy nasze opowieści pokażą o nich prawdę? Tak - ale nie całą. Bo to książka dla Was, ale o "naszych" ... Indiach. O naszych indyjskich przygodach, radościach, rozczarowaniach i olśnieniach. Macie ochotę je poznać? Zapraszam serdecznie." Joanna Grzymkowska-Podolak Joanna Grzymkowska-Podolak - z zawodu i wieloletniej praktyki dziennikarka i realizatorka programów telewizyjnych. Swoją pasję, przygodę i pracę w mediach zaczynała w olsztyńskim oddziale „Super Ekspresu”, potem w olsztyńskim oddziale TVP. Tu poznała operatora obrazu, obecnie męża Jarosława Podolaka. Jako reporterka i wydawczyni programów telewizyjnych współpracowała z TVN, potem TVP2. Świat i ludzi lubiła poznawać od zawsze, ale na dalekie, samodzielne podróże odważyła się całkiem niedawno. Z przyjemności i zawodowej potrzeby odważyła się też opowiadać o nich w książkach i filmach. Z mężem stworzyła dziennikarsko-operatorski duet Zakochanych w świecie. Jej debiutancka książka to „Zakochani w świecie. Maroko”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Grzymkowska-Podolak
  • 2015
  • 1
  • 320
  • 210
  • 150
  • *, 97883283-1836-6
  • 9788328318366
  • ZD1CU

Recenzje czytelników

Kolorowy zawrót głowy

Ocena:
Autor:
Data:
"(...)
Joanna Grzymkowska-Podolak pisze barwnie i z humorem. Nie rezygnuje z opisywania niedogodności, trudów podróży, tym samym przygotowując w pewnym stopniu swoich czytelników na to, co może ich spotkać, gdy sami zdecydują się na eksplorację Indii. Mieszczą się w tym zarówno komentarze dotyczące rozmaitego kalibru naciągaczy, ostrożności w kulinarnych podbojach, przepłacania za rozmaite atrakcje czy przemieszczania się lokalnymi środkami transportu. Jestem pewna ... że przeczytawszy o podróżach tamtejszą koleją, będziecie dużo uważniejsi podczas kupowania biletów na pociąg. Poczytacie o pysznościach hinduskiej kuchni i o tym co kryje się za tak pięknie wyglądającą na zdjęciach i filmach, przejażdżką na słoniach.

Dzieląc się doświadczeniami z podróży, autorka nie unika prywatnych wtrętów. Podczas przemieszczania się po tak egzotycznym kraju, nie brak momentów nerwowych, stresujących. Może się zdarzyć tak, że pozornie błaha kłótnia skończy się... powrotem w osobnych rikszach do miejsca noclegowego. Częściej jest jednak tak, że jedna osoba wspiera drugą, a podróżowanie w duecie okazuje się być dla bohaterów najprzyjemniejszą formą poznawania świata.
(...)"

Cały tekst możecie przeczytać na:
http://soy-como-el-viento.blogspot.com/2016/01/joanna-grzymkowska-podolak-zakochani-w_18.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam!

Ocena:
Data:
„Zakochani w świecie. Indie” to książka napisana przez Joannę Grzymkowską Podolak – z zawodu dziennikarkę i realizatorkę programów telewizyjnych, z zamiłowania podróżniczkę.

Książka to efekt wielomiesięcznej podróży po Indiach, to relacja z samodzielnej wyprawy, opisująca dzień po dniu przygody autorki i jej męża. Napisana z pasją, szczerze opowiadająca o codziennym życiu mieszkańców.

Oprócz znanych, popularnych turystycznie miejsc ... autorka przybliża nam te których nie ma w folderach wycieczkowych, ukazuje klasztory, świątynie, mówi o życiu Mnichów…

Przedstawia życzliwych, uśmiechniętych ludzi, opowiada o ich zwyczajach, kulturze, o niezapomnianych podróżach - pociągami i nie tylko- w trakcie których, można zobaczyć kawałek indyjskiego życia, o hidżrach – mężczyznach ubranych w kobiece sari, o najsmaczniejszej herbacie jaką piła, o krowach, czy szczurach, które także możemy tam spotkać.

Szczególne wrażenie wywarły na mnie relacje z Kalkuty gdzie przez kilka dni autorka książki podjęła pracę wolontariacką w hospicjum założonym przez Matkę Teresę, oraz gdzie na ulicach widziała ludziach pracujących jako siła pociągowa w rikszach.

Książka jest autentyczna, pełna osobistych wrażeń i refleksji, pozwalająca nam przenieść się w ten jakże egzotyczny dla nas Europejczyków świat.

Polecam ją szczególnie ludziom lubiącym podróże, przeczytanie jej może z pewnością zainspirować do zaplanowania takiego wyjazdu, a porady autorki mogą okazać się pomocne w trakcie tych podróży.
A.R.
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena