Koszyk 0
Opis:
Angelika Langer, przez przyjaciół nazywana Angel, jest nastolatką posiadającą wyjątkowy dar widzenia dusz zmarłych ludzi. Nikt z jej otoczenia nie wie, kim naprawdę jest i co potrafi. W momencie, kiedy na jej drodze pojawia się duch małej dziewczynki, wszystko się zmienia. Życie jej i jej bliskich przestaje być bezpieczne. Na dodatek pewnego dnia poznaje Oscara i dowiaduje się, że nie jest zwykłym medium ... lecz Kapłanką i ma do wykonania niezwykle ważne zadanie. Musi zebrać dary pozostawione w trzech różnych światach przez Wyrocznie, a następnie wyprawić ceremonię mającą na celu zniszczenie Księgi Przejścia, by na zawsze uwięzić Antychrysta w innym wymiarze. Dziewczyna zostaje zmuszona porzucić dotychczasowe życie i wyruszyć w niebezpieczną podróż z chłodnym i nieprzystępnym Oscarem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anna Niedbał
  • 2016
  • 174
  • 195
  • 121
  • 978838083-116-2
  • 9788380831162
  • ZD98J

Recenzje czytelników

Zakaz

Ocena:
Autor:
Data:
Czy wierzycie w Wyrocznie i inne Media?
To pytanie warto sobie postawić zanim sięgniecie po tę książkę. Ostrzegam, nie jest to kolejna banalna książka o słodkich wampirkach i puszystych wilczkach. Pełna niebezpieczeństwa fabuła zadziwia sobą czytelnika.
Główna bohaterka, o której nie wiemy prawie nic jest normalną nastolatką, chodzącą do liceum i mieszkającą z przybranymi rodzicami. Niestety nie znamy jej przeszłości i wyglądu. Natomiast nasza wiedza sprowadza się do tego ... że Angelika ma pewien dar, który nie pozwala jej funkcjonować, jak normalnemu człowiekowi. Angel bowiem widzi duchy, lecz nie są to zwykłe milusińskie duszyczki. Złe, bądź dobre przychodzą do dziewczyny dzień i noc. Po co? Ano po to, aby odesłać je do innego świata. Pewnego razu nasza dorosła Angel ma styczność z takim duchem, który jest tylko małą dziewczynką. Jak wielkim zdziwieniem okazuje się, że owa dziewczynka po egzorcyzmie nie idzie ani do nieba, ani do czyśćca. Tymczasem życie nastolatki biegnie własnym torem. Dziewczyna spotyka się z przyjaciółkami i nawet chodzi regularne do szkoły. Do czasu...
Do czasu, kiedy w jej pokoju zaczynają znajdować się na podłodze wypalone papierosy, a ich smród roznosi się po cały pomieszczeniu. W szkole, w mieście, bądź w sklepie tajemnicza osoba podąża za nią krok w krok, prawdopodobnie mężczyzna.
Pewnego razu, będąc na imprezie nieopodal swojego domu, Angel popada w nieciekawe towarzystwo. Zaczyna się upijanie do nieprzytomności i palenie trawki nieznanego pochodzenia. Wychodząc na czyste powietrze dziewczyna staje oko w oko z niebezpiecznym mężczyzną, który chce, jak najszybciej ją zabić. W tym właśnie momencie Angel poznaje, jakie naprawdę ma moce poza widzeniem tylko duchów i poznaje tajemniczego prześladowcę.
Jak skończy się historia dziewczyny, która dowie się potem po co tak naprawdę przyszła na świat?
Moim zdaniem książka napisana bardzo zgrabnie. Choć nie jest jedną z tych naprawdę grubych, to jednak jest coś w niej co urzeka czytelnika. Może moja ocena jest zawyżona, a może nie. Ten dylemat niestety musicie rozwiązać według swojego gustu. Lecz dla tych czytelników, którzy tak, jak ja kochają fantasy i nie tylko, bardzo polecam tą książkę i zapewniam, że nie jest to tylko jeden tom.
Jesteście gotowi na niebezpieczną podróż w głąb innych wymiarów niż tylko nasz?
Ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zakazy są po to, żeby je łamać.

Ocena:
Autor:
Data:
Sama o sobie mówi: „Mam 23 lata, pochodzę z Dąbrowy Górniczej, gdzie obecnie mieszkam i weekendami dokształcam się na kierunku Dietetyki. Na co dzień pracuję. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, kierunku Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa. Interesuję się Finlandią i wszystkim, co z nią związane. Kocham czytać książki, głównie fantastykę w stylu Cassandry Clare, chociaż mam swoich ulubieńców również z innych gatunków literackich ... Jestem uzależniona od spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także zapaloną miłośniczką niektórych seriali. Odkąd pamiętam, zawsze miałam w głowie sto tysięcy pomysłów na historie, które próbowałam w różny sposób przekazać innym. Tak oto metodą prób i błędów zaczęłam pisać i pokochałam to z całego serca. Będąc w gimnazjum założyłam swojego pierwszego bloga, na którym publikowałam fragmenty swojej pierwszej powieści. Następnie zajęłam się prowadzeniem pamiętników i pisaniem „do szuflady”. Tak powstała moja debiutancka powieść „Zakaz”. Zaczęłam ją pisać w sierpniu 2009 roku, skończyłam po roku. Wróciłam do niej trzy lata temu, podczas mojego pobytu w Finlandii.”

Angelika Langer, przez przyjaciół nazywana Angel, jest nastolatką posiadającą wyjątkowy dar widzenia dusz zmarłych ludzi. Nikt z jej otoczenia nie wie, kim naprawdę jest i co potrafi. W momencie, kiedy na jej drodze pojawia się duch małej dziewczynki, wszystko się zmienia. Życie jej i jej bliskich przestaje być bezpieczne. Na dodatek pewnego dnia poznaje Oscara i dowiaduje się, że nie jest zwykłym medium, lecz Kapłanką i ma do wykonania niezwykle ważne zadanie. Musi zebrać dary pozostawione w trzech różnych światach przez Wyrocznie, a następnie wyprawić ceremonię mającą na celu zniszczenie Księgi Przejścia, by na zawsze uwięzić Antychrysta w innym wymiarze. Dziewczyna zostaje zmuszona porzucić dotychczasowe życie i wyruszyć w niebezpieczną podróż z chłodnym i nieprzystępnym Oscarem.

Już od samego początku mamy do czynienia z zawiłą fabułą. Sam prolog mocno daje do myślenia. Główna bohaterka jest wrażliwą, widzącą duchy nastolatką nieco wycofaną w stosunku do świata. Postacie drugoplanowe są jednak potraktowane po łebkach, co w zderzeniu z mocno zgłębioną Angeliką, daje poczucie niedosytu. Opisy są ciekawe, chociaż czasami wolałabym, żeby były bardziej rozbudowane i barwne. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, wszystko dzięki prostemu językowi powieści. Miałabym jednak obiekcje, co do straszności wydarzeń. Jak na temat , który podejmuje – krwiożercze duchy i oddech szatana na karku – jak dla mnie zbyt łagodnie potraktowane. Zdarza się, że zdania są kanciate, lekko niedopracowane albo użyte w niepasujący sposób, nieoddający tego, co chciała przekazać autorka. W fabule jest spory chaos, pędzi naprzód i momentami trzeba się nieźle skupić, by nadążyć. Sama historia – świetna [marudząc, gdyby nie było tak silnie zarysowanego szkicu wątku romantycznego, wręcz genialna] – ale są małe luki, które mam nadzieję wypełni kolejny tom. Tak, to pierwsza część czegoś większego, więc jeśli moja recenzja was zaciekawiła, bądźcie w gotowości. Największą wadą tej powieści jest to, że jest za krótka. Gdyby poświęcić nieco więcej uwagi opisom i legendom świata przedstawionego raz, że czytelnik miałby pełniejszy obraz sytuacji, a dwa lepiej poznałby rzeczywistość, w której obraca się Angelika. Tego mi głównie brakowało – nieco ucierpiałoby na tym tempo akcji, ale myślę, że wyszłoby to całości na dobre. „Zakaz” to opowieść o inności, znajdowaniu przeznaczenia, poświęceniu i niepewności, która czasem dopada każdego z nas.

Polecam fanom fantastyki młodzieżowej i osobom, które chciałyby zgłębić całkowicie inny od tych, które już znamy, rzeczywistości. Warto poznać losy Angeliki – dziewczyny, która widzi więcej.„W każdym zakątku można było dostrzec masywnych mężczyzn, wykonujących najrozmaitsze czynności, począwszy od spania, poprzez granie w karty, a skończywszy na gwałcie dziewczyny.

Przeszedł mnie dreszcz, a moje ciało wypełnił ogień.

Nie odczuwałam ani odrobiny strachu, a jedynie ogromny gniew. Miałam nieopisaną chęć pozbycia się każdego, kto krzywdził tę biedną, młodą kobietę.”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena