Koszyk 0
Opis:
Badania amerykańskich uczonych potwierdzają: „Zagrożeniologia” to najlepszy poradnik przetrwania w historii ludzkości! Witaj, czytelniku. Czy wiesz, że ta książka może uratować ci życie? Oczywiście może ci je także odebrać, jeśli nie będziesz ostrożny (mówię o skorpionie na stronie dziewiątej – pod żadnym pozorem tam nie zaglądaj!). Zapytasz (z powątpiewaniem) ... w jakich sytuacjach przyda ci się „Zagrożeniologia”. Otóż na przykład w następujących: – gdy twoja babcia jest robotem; – gdy twój nauczyciel jest wampirem; – gdy wiking przebrany za Świętego Mikołaja próbuje wtargnąć do twojego domu. Ze śmiechu zwichnąłem sobie szczękę. Eoin Colfer, autor „Artemisa Fowla” David O’Doherty to pseudonim używany przez człowieka o nazwisku David O’Doherty: komika, rowerzystę i pisarza. David chciał najpierw zostać cyklistą, następnie muzykiem jazzowym, ale że nie wykazywał w tych dziedzinach ani odrobiny talentu, zajął się telemarketingiem, a nieco później rozśmieszaniem ludzi. A jeszcze nieco później pisaniem książek dla dzieci. Obecnie też pisze nową książkę dla dzieci. W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Chris Judge jest ilustratorem, malarzem i autorem książek obrazkowych dla dzieci. Za jedną z nich – o pewnej bardzo samotnej Bestii – otrzymał nagrodę Specsavers Irish Children’s Book of the Year. Na obszernej liście swoich sukcesów ma także ambitny projekt mozaiki: o wymiarach dziesięć metrów na dwa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • David O’Doherty
  • 2016
  • 1
  • 256
  • 190
  • 150
  • 9788310-12941-3
  • 9788310129413
  • ZD9XI
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat, 14-16 lat

Recenzje czytelników

Zagrożeniologia

Ocena:
Autor:
Data:
ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Zdajecie sobie sprawę, że zagrożenia czyhają na was wszędzie? Czają się za rogiem, w każdym najmniejszym zakamarku. Jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić? Cieszcie się, że jest ktoś taki jak Doktorr Noel Strefa. Brzmi absurdalnie? To czytajcie dalej...

"Cześć, czytelniku.
Nazywam się Doktorr Noel Strefa i jestem
ZAGROŻENIOLOGIEM.
Tak naprawdę to jestem JEDYNYM ZAGROŻENIOLOGIEM
NA ŚWIECIE.
Wiem, że tak, bo sam wymyśliłem słowo
" ... ZAGROŻENIOLOG"

Podczas gdy my postrzegamy świat jako piękne i ekscytujące miejsce, a o zagrożeniach myślimy raczej rzadko ( bo przecież wypadki zdarzają się innym, nie nam) dla zagrożeniologa świat jest okropnym miejscem. Mamy jednak szczęście, że chciał podzielić się z nami swoją wiedzą. Stworzył niezwykły podręcznik unikania zagrożeń, dzięki któremu możemy wykwalifikować się na prawdziwego zagrożeniologa w krótkim czasie. Wiedzcie jednak, że nie będzie łatwo! Po całej nauce czeka was egzamin.

Och, czego wy tu nie znajdziecie! Sięgnijcie a dowiecie się jak sprawdzić, czy wasz kot jest tygrysem, czy pies jest młodym wilkiem, ale przede wszystkim ( i co najważniejsze!) dowiecie się jak unikać ataku rekina klozetowego. Nie, nie żartuję. Taka jest książka "Zagrożeniologia". Pełna humoru, przydatnych rad i emanującego z treści szaleństwa!

Książka Davida O'dohertego to prawdziwy podręcznik obrony przez złem całego świata. Idealna dla dzieci i młodzieży. Bo to dla nich przeznaczona jest ta pozycja. Prosty, niepoetycki język i ilustracje na każdej ze stron. No i jeszcze sam Doktorr Noel Strefa - z niego to jest dopiero kawał czubka :) Szaleństwo...ale może coś w tym jest? Pamiętajcie, zagrożenia czają się wszędzie!

Izabela Nestioruk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

ZAGROŻENIA CZAJĄ SIĘ WSZĘDZIE!

Ocena:
Autor:
Data:
Myślicie, że w tym momencie jesteście bezpieczni? Pewnie siedzicie wygodnie w domu, przed monitorem komputera i uważacie, że nic Wam nie zagraża. Bo co może się przydarzyć w trakcie spokojnego czytania niedługiej zresztą recenzji? A jednak! I doktorr Noel Strefa z chęcią udowodni Wam, że to prawda, że NIEBEZPIECZEŃSTWA CZAJĄ SIĘ WSZĘDZIE. Wystarczy tylko… No właściwie wystarczy tylko byście robili cokolwiek!

Kim jest ów wspominany powyżej doktorr (nie, nie jest to tytuł napisany z błędem) ... To człowiek na wskroś ostrożny. Specjalista w wymyślonej przez siebie dziedzinie nazwanej mianem Zagrożeniologii. Były ratownik na basenie, który stracił pracę po tym, jak usunął największe zagrożenie z tego miejsca – czyli wodę. Posiadacz pięknej sąsiadki Grety i dwóch dziwnych sąsiadów, Davida O’Doherty’ego i Chrisa Judge’a. Obecnie specjalista w przestrzeganiu przed zagrożeniami, niniejszą książką stara się przybliżyć najważniejsze zagrożenia, jakie mogą spotkać czytelników (tak, tak, jego książka też może stanowić jedno z nich, w końcu posiada ostre krawędzie, a i zaczytanie się w trakcie innych czynności grozić może tragedią), a zarazem wyszkolić wszystkich odbiorców na zagrożeniologów pierwszego stopnia. Pytanie czy obcowanie z nim samym może być w ogóle bezpieczne?

Jeśli jeszcze czytacie te słowa, to znaczy, że wbrew ostrzeżeniu na początku postanowiliście zaryzykować i jeszcze nic się Wam nie stało. Całe szczęście, bo przecież mógł Was porazić prąd z komputera, kurz spomiędzy klawiszy doprowadzić do silnej reakcji alergicznej albo samo czytanie wywołać łzawienie spowodowane pieczeniem przemęczonych oczu, a w efekcie ograniczoną widoczność i… Właśnie, wszystko co tragiczne przychodzi Wam do głowy mogło się zdarzyć! Myślicie, że przesadzam? A więc przeczytajcie „Zagrożenilogię”. Przekonacie się, że lepiej nie otwierać niektórych książek na stronie 9, że najbardziej niebezpiecznym środkiem transportu jest rower, a czasem chomik może okazać się hipopotamem. I co wtedy? Nie każdy jest tak rozważny, jak doktorr Strefa, nie każdy zamiast domowego zwierzęcia posiada główkę kapusty albo (jeszcze lepiej, mniej wymagająco i bezpieczniej) kamień z domalowanymi oczętami. Dlatego nasz zagrożeniolog przybywa z odsieczą. A właściwie z poradnikiem, bo odsiecz mogłaby stwarzać za duże zagrożenie. Zresztą poradnik także…

A na poważnie już, książka duetu O’Doherty/Judge to całkiem przyjemna, zabawna i szalona propozycja dla dzieci i młodzieży lubiących humorystyczne quasi poradniki. Dzieje się tu dużo i absurdalnie. Prosty styl, proste słownictwo, dużo prostych ilustracji i dużo humoru. A przy okazji przestroga przed niebezpieczeństwem. Bo choć czytelnik śmieje się ze skrajnej przesady doktorra, to jednak coś z lektury w nim zostaje. ZAGROŻENIA CZAJĄ SIĘ WSZĘDZIE. Szczególnie w dzisiejszym świecie. Warto mieć to na uwadze i warto o tym pamiętać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena