Koszyk 0
Opis:
17-letni Zac jest chory na raka. W zasadzie mieszka w szpitalu i z pełnym rezygnacji optymizmem znosi wszystkie niewygody takiego życia. Coś się zmienia, gdy do pokoju obok wprowadza się Mia – zadziorna, wściekła na cały świat fanka Lady Gagi. Bardzo wiele ich dzieli – w prawdziwym świecie pewnie nigdy by się nie spotkali. Tu jednak obowiązują inne reguły, więc ich relacja, rozpoczęta stuknię ... ciem w ścianę, staje się coraz silniejsza. Pobyt w szpitalu wymaga odwagi, ale żeby z niego wyjść, potrzeba jej jeszcze więcej. Czy Zac i Mia spotkają się poza szpitalem – i już razem pozostaną? Bardzo emocjonalna, pełna humoru, realna opowieść o relacji dwojga nastolatków w obliczu groźnej choroby. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • JK
 • miękka
Mniej Więcej
 • A.J. Betts
 • 2015
 • 1
 • 336
 • 204
 • 143
 • 9788372294494
 • 9788372294494
 • ZCF1R
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Młodość, która ginie bezpowrotnie

Ocena:
Autor:
Data:
Na świecie co cztery minuty zostaje u kogoś zdiagnozowany rak krwi. Co dziesięć minut ktoś umiera z jego powodu. Pięć lat po diagnozie jest kluczowe dla pacjenta. Spróbujcie żyć ze świadomością takich statystyk i zachować w sobie siłę na walkę o te następne pięć lat. Zac ma w sobie pokłady siły, których wielu mogłoby mu zazdrościć. Nic dziwnego, jest na początku swojej walki…

Zac i Mia to w pewnym sensie swoje przeciwieństwa, które łączy wspólny cel – wyjście z choroby ... I choć jedno ma lepsze statystyki od drugiego, to nic nie będzie w tej walce toczyło się według ich przewidywań. Czy Zac pokona białaczkę i jego przeszczep się uda? Czy chemioterapia Mii okaże się skuteczna i będzie mogła pójść na upragnioną studniówkę? Życie potrafi zaskoczyć i dać w kość nawet najtwardszemu zawodnikowi. Czy okażą się na tyle silni, by przeżyć i się nie załamać? Dowiecie się czytając książkę A. J. Betts.

„Zac&Mia” to powieść typu „real life”, która ma jednocześnie zapewnić lekturę na długi, zimowy wieczór, ale pozostawiając Czytelnika w zadumie i ucząc go czegoś, czego być może w życiu nigdy nie doświadczy. Tej książce udaje się to w stu procentach. Choć skierowana przede wszystkim do warstwy młodzieżowej, idealnie nadaje się do przeczytania dla każdego i z pewnością każdemu zaoferuje swoją mądrość. To nie tylko opowieść o raku, młodzieńczym zauroczeniu i pokonywaniu własnych słabości, to też opowieść o braku nadziei, bezbronności i ogromnym trudzie, który jest stawiany przed tymi, których czeka walka z jakimkolwiek nowotworem.

A. J. Betts to australijska autorka powieści, głównie młodzieżowych, które zyskały już uznanie na świecie. „Zac&Mia” wygrała już wiele nagród, co mnie cieszy, bo to naprawdę wartościowa książka, z której wiele można się nauczyć. Choć autorka urodziła się w Queensland, akcja powieści dzieje się w Perth (w którym Betts teraz mieszka), czyli wschodniej Australii. Miła odmiana od mnogości Europy i Ameryki w powieściach, ot, świeży powiew australijskiej bryzy i skaczących kangurów. Czego więcej chcieć?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niesamowita opowieść!

Ocena:
Data:
Jeśli miałabym porównać kultowe Gwiazd Naszych Wina z Zac & Mia to ta druga pozycja jest znacznie lepsza. Była wspaniała, wzruszająca, a przede wszystkim bardziej realna niż powieść Greena. To nie jest kolejna nudna i przesłodzona opowieść o miłości nastolatków, to historia o nadziejach, tworzeniu nowej przyjaźni, szukaniu siebie i wielu innych sprawach, które mogą dotknąć nas. Bez jakiś dziwnych filozoficznych przemyśleń ... jakby bohaterami miały być osoby specjalizujące się w filozofii i naukach pokrewnych. Dla mnie Zac & Mia to jedna z lepszych powieści, którą miałam ostatnio okazję przeczytać. Niesamowicie mnie rozbawiła, uwielbiam Zaca za jego niesamowity charakter i poczucie humoru. Przez niego odkryłam, co to przekleństwo godziny trzeciej, bo sama często o tej porze się budzę. Jest przykładem na to, że nie warto się poddawać, walczy o swoje zdrowie, a przy tym pozostaje sobą. Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam!
Niestety Mia nie spodobała mi się tak bardzo jak Zac, ale co zrobić. Zachowywała się zbyt dziecinnie, jak dla mnie, ale jej metamorfoza była naprawdę ciekawa. Przeżywać zmianę razem z nią było dla mnie czymś inspirującym, dlatego nie przekreśliłam jej do końca.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena