Koszyk 0
Opis:
Atmosfera w King's Abbot jest daleka od sielanki. Plotki, samobójstwo, śmierć tytułowego Rogera Ackroyda... Herkules Poirot podejmuje grę z wyjątkowo perfidnym mordercą. Jego asystentem zostaje doktor Sheppard - miejscowy lekarza, który świetnie zna tajemnice niewielkiej społeczności. Powieść wywołała liczne kontrowersje, ponieważ niektóre wątki były sprzeczne z ówczesnymi kanonami literatury kryminalnej ... Agata Christie została za to wykluczona z klubu zrzeszającego autorów powieści detektywistycznych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2012
  • 272
  • 195
  • 125
  • Klasyka kryminału
  • 978-83-245-9230-2
  • 9788324592302
  • ZAH33

Recenzje czytelników

Przestępstwo autorki kryminałów

Ocena:
Autor:
Data:
„Zabójstwo Rogera Ackroyda” jest jednym z najbardziej udanych dzieł Agaty Christie, a jednocześnie, swego czasu, kontrowersyjnym. To właśnie z powodu tej książki autorka została wykluczona z tak zwanego "Klubu Detektywów", zrzeszającego autorów powieści kryminalnych. I teraz mam zagwozdkę, jeśli powiem dlaczego, zdradzę puentę. Inaczej się nie da. Zarazem jest to jeden z największych atutów tej książki, rzecz niezmiernie trudna technicznie do wykonania.

Ostatecznie to właśnie ta ... a nie inna książka przyniosła Christie ogromną sławę, a po krótkiej banicji pisarka została na powrót przyjęta do „Klubu”.
Główny wątek, kryminalny, jak możemy się domyślić, zostaje bezbłędnie rozpracowany przez najgenialniejszego detektywa pod słońcem, dysponującego małymi, szarymi komórkami najwyższej jakości.
Poza głównym, kryminalnym wątkiem genialnie poprowadzonym, wspaniałe jest tło obyczajowe powieści. Akcja została osadzona w małej, angielskiej miejscowości King’s Abbot.
Gorąco polecam nie tylko fanom książek Agathy!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena