Koszyk 0
Opis:
Kolejna misja Celaeny Sardothien. Główna bohaterka staje przed bardzo trudnym zadaniem, jakim jest zabójstwo Donevala, wpływowego i świetnie strzeżonego spiskowca. Zamieszana w rozgrywki polityczne Celaena ma przejąć będące w rękach Donevala niezwykle cenne dokumenty związane z handlem żywym towarem. Celem wyzwania jest nie tylko unicestwienie człowieka, lecz też walka o życie wielu zniewolonych osób. Czy jednak Celaena na pewno zabija odpowiednią osobę? Kto w tej gęstej sieci kłamstw, spisków ... zazdrości i zdrady stoi po stronie dobra, a kto zła? Czytelnicy poszukujący intrygi politycznej niczym w cyklu o Wybrańcach Kristen Cashore lub śmiertelnie niebezpiecznych zadań jak w "Igrzyskach śmierci" zarówno jedno, jak i drugie znajdą w […] powieści Sarah J. Mass. „Publishers Weekly” Sarah J. Maas urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Obecnie mieszka w Kalifornii i jest jedną z najbardziej znanych autorek ostatnich lat piszących fantasy dla młodzieży. Od dziecka zafascynowana postacią Kopciuszka i folklorem próbowała tworzyć własne historie i marzyła o międzynarodowej sławie. Mimo że pierwsze rozdziały jej debiutanckiej powieści były publikowane na platformie internetowej promującej nieznanych pisarzy, gdy Maas miała zaledwie 16 lat, od samego początku zebrały niezwykle pozytywne opinie i liczne grono odbiorców. Zabójczyni i podziemny świat to już trzeci tom przygód Celaeny Sardothien. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sarah J. Maas
  • 2014
  • 1
  • 144
  • 202
  • 135
  • 978-83-7747-988-9
  • 9788377479889
  • ZBIFR

Recenzje czytelników

Wielka polityka

Ocena:
Autor:
Data:
Sarah J. Maas to młoda, acz utalentowana i nieszablonowa pisarka, której trzecia nowela z cyklu o Zabójczyni Adarlanu, pokazuje, iż autorka fantastyki wciąż rozwija swój warsztat oraz nie cierpi na brak muzy. Zachowując ciągłość historii, nową przygodę Celaeny – protagonistki – wzbogaciła o metaforyczne wartości moralne, a samą bohaterkę nie raz zmusiła do trudnych wyborów. Nie jest inaczej w trzecim tomie, gdzie tytułowa bohaterka musi podjąć najcięższe w swoim życiu decyzje ... Autorka bawi się konwencjami, wymyśla nowe rozwiązania i w noweli widać, że wszystko było skonstruowane według przemyślanego planu.

Bohaterowie to istna skarbnica wszelakich, różnorodnych cech, nadających im właściwej sobie specyfiki oraz kontrastu z innymi. Trudno odróżnić kto jest zły, a kto dobry. Intencje wielu budzą wątpliwości, zaś nigdy nie można być pewnym czy pomoc oferowane przez jednego jest czysto altruistyczna. Zresztą, autorka nie owija wszystkiego szczelną tajemnicą i, co bystrzejszy czytelnik, może wiązać koniec z końcem, choć elementy kryminalne są wykonane z należytą dbałością o szczegóły.

Świat to plastycznie przedstawiona, bogata w kultury i subkultury kraina, z rozbudowaną stroną polityczno-militarną, ale to zaledwie szczegóły, które można poznać w toku opowieści. Najważniejsza jest fabuła oraz protagonistka, a owe dwie cząstki lektury są zarówno jej najlepszymi stronami, chociaż sama nowela w żadnym miejscu nie kuleje, ani nie nudzi. Czytelnik sięgając po nią będzie musiał zdawać sobie sprawę z tego, że pochłonie go bez reszty, a gdy skończy… będzie miał ochotę na więcej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

NAJBARDZIEJ BOLI ZDRADA BLISKICH.

Ocena:
Data:
Była już Zabójczyni i władca piratów, była też Zabójczyni i czerwona pustynia. Teraz kolej na Zabójczynie i podziemny świat. Jest to już trzecia nowelka z serii Szklany tron. W każdym dotychczasowym opowiadaniu poznawaliśmy naszą małą zabójczynie podczas tajemniczych wypraw na nieznane tereny. Tym razem jednak zostaje w stolicy Adarlanu gdzie zlecono jej zabójstwo handlarza niewolników Donevala. Za misją tą stoi niewyobrażalna zdrada. Król zabójców, człowiek, który ocalił małą dziewczynkę ... Ocalił ją przed zagładą. Wyszkolił. Zrobił swą protegowaną. Postanowił włożyć ogrom pracy w wyszkolenie najlepszej zabójczyni Adarlanu. Wszystko po to, aby zdradzić w najpodlejszy sposób osobę, która wierzyła w niego bez granic. Zdradzić w najgorszy z możliwych sposobów.

Arobynn to generalnie postaci trochę ciężką do rozgryzienia. Z jednej strony wydaje się, że zależy mu na Celaenie i jest wstanie zrobić dla niej wiele. Z innej strony oczekuje, że będzie robiła wszystko, co tylko zechce bez żadnego słowa sprzeciwu. Najgorsze w tej relacji jest to, że kiedy Zabójczyni postanawia się wyprowadzić poza teren Gildii zabójców Arobynn pozwala jej na to z uśmiechem na twarzy jednocześnie planując zemstę po cichu. Śmiało można powiedzieć, że Arobynna przepełnia zawiść i fałsz.

W całej tej tragedii otaczającą Sardothien znajdą się również pozytywne i dobre elementy. Odkryjcie je sami.

W tak krótkiej nowelce liczącej sobie zaledwie kilkadziesiąt stron zostało zawarte tak dużo akcji, że aż trudno wyobrazić sobie jak to jest możliwe. Autorka nie pozwala nam ani przez chwilę odetchnąć ciągle czymś zaskakując.

Po prostu polecam.

A.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena