Koszyk 0
Opis:
Odkrywcza, zabawna i jedyna w swoim rodzaju książka. Alternatywa dla tradycyjnej autobiografii, która oczaruje i zachwyci każdego czytelnika. Derren Brown zabiera czytelnika w przedziwną podróż po swoim niezwykłym umyśle. Oscyluje wokół magicznych sztuczek, które wykonywał w zatłoczonych restauracjach na początku swojej kariery. Autor rozważania o psychologii w pełen uroku sposób miesza z opowieścią o tym, co można nucić podczas mycia zębów. Derren Brown showman, hipnotyzer. W 1999 r ... został poproszony o poprowadzenie telewizyjnego programu o telepatii. Program odniósł natychmiastowy sukces i przyniósł mu niewątpliwą renomę, a także otoczkę tajemnicy. Magik poprowadził kolejne programy. W 2003 roku zrobił międzynarodową furorę, gdy w jednym z nich na żywo rozegrał partię rosyjskiej ruletki. Nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się także jego książka pt. "Sztuczki umysłu. Poznaj mechanizmy ludzkich zachowań". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Darren Brown
  • 2013
  • 1
  • 270
  • 230
  • 150
  • 97883-7554-5470
  • 9788375545470
  • ZAZCK

Recenzje czytelników

Co magik potrafi?

Ocena:
Data:
Zanim zacznę właściwą recenzję, słów kilka o tym dlaczego w ogóle wziąłem tę książkę do recenzji. Otóż powód jest stosunkowo banalny - rozpoznałem autora; większość z nas ma swoich ulubionych pisarzy, bądź tych, których czyta. Ktoś mógłby zadać teraz pytanie po co o tym najbardziej znanym powodzie pisać?

Może dlatego, że znałem Derren'a z zupełnie innej strony, a mianowicie jako showman-a, który prowadził kilka programów w brytyjskim BBC powiązanych z iluzjami i sztuczkami m. in. " ... Tricks of mind", które mnie osobiście urzekły. To co go natomiast wyróżniało od wszystkich ulicznych magików, to ogromna wiedza na temat psychologii, a także matematyki. Będąc osobą z fotograficzną pamięcią Derren ma potencjał, który posiada niewiele osób na ziemi. Bardzo często dyskutując o osobach z tego rodzaju pamięcią, poruszany jest problem, w jakim procencie wykorzystujemy nasze mózgi. Ja osobiście uważam, że ten Magik posługuje się niewyobrażalnymi pokładami tego narządu. Żeby zbytnio nie odbiegać od samej recenzji dodam tylko, że w książce Derren bardzo często nawiązuje do swojego życia, do tego co sprawiło, że tak a nie inaczej rozwinęły się jego predyspozycje.

Pozycja ta jest bardzo ciekawą wędrówką w zakamarki głowy Browna, pokazuje nam on jak z jego perspektywy wyglądają widzowie. Co musi zrobić, żeby ich oczarować, z czym każdy magik musi się zmierzyć, żeby stać się prawdziwym artystą. Jest to naprawdę interesująca lektura pokazująca bardzo różne punkty widzenia nie tylko sytuacji powiązanych z iluzjami ale sytuacji dotyczących zwykłego życia.

Jako psycholog Derren odsłania nam kulisy ludzkiego myślenia, które przez większość czasu sprowadza się jednak to podążania za schematami. Dlatego tak łatwo nas oszukać :). Żeby nie wystawiać tylko jednej wielkiej laurki książce to dodam, że pojawiają się w niej krótkie wstawki światopoglądowe samego autora, które nie do końca są zgodne z moimi, ale nie przeszkadza to w ogólnym odbiorze lektury. Dla tych, którzy znają Magika i chcieliby się z tej książki dowiedzieć jak dokonał swoich największych trików mam nie najlepsze informacje. Jak zwykle Iluzjonista nie może odsłonić całej prawdy. Derren podał nam w swojej książce kilka wskazówek z czego korzysta przy tworzeniu iluzji, na czym opiera się psychika widza, jak wykonuje się prostsze sztuczki natomiast nie wyjawił jak zrobić przekręt w totolotka czy jak oszukać ruletkę. Kto wie może dowiemy się tego w następnej książce.
http://recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena