Koszyk 0
Opis:
"Ryje" to znani politycy i celebryci. Polują na nich "paparuchy", czyli fotografowie robiący zdjęcia z ukrycia. Chcą zdobyć "mordochwyty", czyli kompromitujące fotki. Wszystko to opisują "hieny", czyli pracownicy brukowców, a w postaci kolorowej medialnej papki spożywacie to Wy - czytelnicy, choć tak naprawdę jesteście dla nich tylko "targetami". Wulgarna, brudna i cyniczna książka dziennikarza, który przez 7 lat pracował w "Fakcie". Wielka polityka, mali politycy, dziennikarskie hieny ... morze alkoholu i ani kropli moralnych zasad. Ta książka demaskuje prasę brukową. A przy okazji ludzi z pierwszych stron tabloidów. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Piotr Mieśnik
  • 2014
  • 288
  • 231
  • 155
  • 978-83-61808-53-4
  • 9788361808534
  • ZBM9W

Recenzje czytelników

Bardzo dobra lektura

Ocena:
Autor:
Data:
Rewelacyjna, robiąca wrażenie, wciskająca w fotel, momentami dramatyczna a momentami śmieszna lektura.
Napisana bardzo lekkim językiem, czyta ( a właściwie chłonie ) się bardzo szybko, nie sposób się oderwać.
Pokazuje stan naszego kraju z punktu widzenia pracownika tabloidu.
Nie jest różowo...

Gorąco polecam. Szkoda tylko, że taka krótka.
Czy ta recenzja była przydatna?

Jak to się robi w brukowcu

Ocena:
Autor:
Data:
Tytuł: Wyznania hieny. Jak to się robi w brukowcu.
Autor: Piotr Mieśnik
Wydawnictwo: The Facto
Data wydania: 14 września 2014
Liczba stron: 288
Piotr Mieśnik – dziennikarz i specjalista ds. komunikacji medialnej. Pisał m.in. w "Słowie Ludu", "Nie", "Trybunie", "Logo", a także serwisach: TVN24 i Gazeta.pl. Najdłużej pracował w największym polskim brukowcu – "Fakcie", z którego zrezygnował w 2013 roku. Pasjonat sportów walki ... fan Remarque'a i Nietzschego, wielbiciel buldogów francuskich.

Autor stara się w luźny sposób przedstawić nam, co czekało go podczas pracy w "szmatławcu". Liczne kontrowersje, imprezy i ujawniane nieznanych nikomu faktów z życia ważnych osobistości naszego kraju oraz celebrytów, są przedsmakiem tego, co czeka nas po tej lekturze.

Pamiętaj, synu, nigdy, ale przenigdy nie pozwól, żeby ci narzucili, co masz myśleć, rób swoje.


Bardzo ciekawym aspektem jest ukazanie czytelnikowi słownika, którym posługują się brukowcy. "Ryje" to znani politycy i celebryci, "paparuchy", czyli fotografowie robiący zdjęcia z ukrycia, "hienami" nazywani są ludzie pracujący w takich gazetach, "szorty" to króciutkie notki informacyjne. Tych słów jest znacznie więcej i – na szczęście – wydawnictwo wytłuszczyło je.

Opis z tyłu książki głosi: "Wulgarna, brudna i cyniczna książka dziennikarza, który przez 7 lat pracował w "Fakcie"". Z wulgaryzmami się zgodzę, gdyż występują one licznie, ale głównie na libacjach alkoholowych, które znane są z rozwiązłości języka.

Nie jesteśmy instytucją charytatywną, liczą się słupki, tylko słupki, nie ludzie.


Ludzie pracujący w tych "szmatławcach" często godziny polowań na osobę przypłacają oparzeniami skóry, ukąszeniami komarów, czy skaleczenia cierniami. Poddają siebie różnym torturom, aby rozpętać burzę. Piotr Mieśnik w bardzo dobry sposób opisuje wszystko, co go spotkało: starcia z ZUS-owcami, imprezy z paparazzimi, czy konflikty z policjantami. Jednym słowem: czytelnik funduje sobie zabawę, która jest stokroć lepsza, niż oglądanie seriali typu: "Trudne sprawy". Bardzo często uśmiech pojawiał się na mojej twarzy.

Podsumowując, pozycja dla tych, którzy lubią spędzić leniwy wieczór z książką i winem w ręce oraz dla tych, którzy marzą bądź marzyli o pracy w brukowcu. Bardzo oryginalna książka. O takiej tematyce i w takim wydaniu nie znajdziecie niczego lepszego niż Wyznania hieny.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena