Koszyk 0
Opis:
Han Alister wędruje na południe, by rozpocząć naukę w Mystwerku w Oden's Ford. Wyjazd z Fells nie oznacza jednak, że nie grozi mu już niebezpieczeństwo. Każdy jego krok śledzą Bayarowie, potężna rodzina czarowników, pragnąca odzyskać stary amulet. Także w Mystwerku czają się zagrożenia. Han poznaje tam Kruka, tajemniczego czarownika, który zgadza się uczyć go tajników czarnej magii. Czy Han tego nie pożałuje ... Tymczasem księżniczka Raisa ana'Marianna ucieka przed małżeństwem z przymusu w towarzystwie swojego przyjaciela Amona i jego drużyny kadetów. Najbezpieczniejszym dla niej miejscem jest Wien House, akademia wojskowa w Oden's Ford. Jeżeli księżniczce uda się uchodzić tam za zwykłą kadetkę, uczelnia zapewni jej zarówno schronienie, jak i wykształcenie potrzebne do tego, by podołać roli kolejnej królowej z dynastii Szarych Wilków. Wszystko się zmienia, gdy ścieżki Hana i Raisy krzyżują się w tej epickiej baśni o niepewnych przyjaźniach, bezwzględnej polityce i nieodpartej sile uczuć. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Cinda Williams Chima
  • 2011
  • 1
  • 672
  • 210
  • 150
  • *, 97883-62170-333
  • 9788362170333
  • ZADIK

Recenzje czytelników

Ciąg dalszy niesamowitej przygody

Ocena:
Autor:
Data:
Druga część tej niesamowitej serii ukazuje nam dalsze losy bohaterów (których tak bardzo można pokochać <3) ukazuje nam wiele stron tego niezwykłego świata. W tej części można przeżyć wiele emocjonujących zdarzeń, albowiem Han podąża do szkoły magi razem ze swoim przyjacielem Tancerzem Ognia. Aby się tam dostać muszą przebyć długą drogę przez krainę, w której magia jest zakazana, a każdy miotacz uroków jest spalany na stosie. A gdy mu się to uda może spotkać w swojej szkole młodego Bayara ... więc czy znajdzie bezpieczne schronienie w murach szkoły? Czy będzie to kolejne pole walki? Natomiast z królestwa stara się uciec księżniczka Raisa. Podąża w przebraniu razem z grupą kadetów do szkoły wojskowej, a o jej prawdziwej tożsamości wie tylko kapitan Byrn. Następczynię tronu czeka trudna przeprawa przez granicę. Czy uda jej się przejść przez granicę niezdemaskowana? A jeśli jej się to uda to czy w Oden's Ford nikt nie rozpozna księżniczki? Odpowiedzi na te pytania można odnalezc na stronach tej książki. Mi osobiście ta książka bardzo się podobała i nie mogłam ukryć swego rozczarowania, gdy skończyłam ją czytać, ale z niecierpliwością czekam, aż wpadnie mi w ręce kolejna część :D! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jeszcze lepsza niż poprzedni tom

Ocena:
Autor:
Data:
W ukryciu

„Wygnana królowa” to już drugi tom z serii „Siedem królestw”, Cindy Williams Chimy. Poznajemy w niej dalsze losy zarówno księżniczki Raisy jak i Hana Alistera. Drogi obojga bohaterów, pomimo, że w „Królu demonie” się rozeszły, ponownie się zejdą, ale po kolei.

Han wyrusza razem ze swoim przyjacielem – Tancerzem Ognia; do Oden’s Ford, aby tam w szkole dla czarowników zwanej Mystwerkiem, rozpocząć szkolenie. Jednak nie oznacza to, że będzie tam bezpieczny ... Każdy jego ruch jest pilnie śledzony przez Bayarów, a i w samej szkole czyha na niego wiele niebezpieczeństw. Księżniczka Raisa również przebywa w Oden’s Ford, z tym, że w części zwanej Wien House. Ukrywa się, po ucieczce z Fells przed niechcianym małżeństwem, jako jedna z kadetek należąca do grupy Amona Byrne’a. W czasie swojego pobytu w akademii, Raisa stara się wykorzystać to jak najlepiej. Pobiera specjalne nauki, które mają jej ułatwić bycie lepszą królową. To właśnie w Oden’s Ford ponownie splatają się drogi Raisy i Hana. Jak wszystko się rozwinie? Tego trzeba dowiedzieć się samodzielnie.

Jak więc już wspominałam, autorka ponownie zabiera nas do własnego świata, w którym poznajemy dalsze losy znanych nam już bohaterów. Ich historie tak samo jak w „Królu demonie” toczą się równolegle, a wszystko to opisane jest w naprzemiennych rozdziałach. Wyjątkiem są momenty, gdy akcja znacznie nabiera tempa i „kolorów”, wtedy Cinda Williams Chima, na całe szczęście, nie przerywa jej, tylko opisuje te wydarzenia w drugim rozdziale.

Co do akcji to jej tempo jest raczej zmienne są, bowiem chwile, w których znacznie przyspiesza i kryje w sobie parę niespodzianek mogących bardzo zaskoczyć czytelników, aby później z powrotem powrócić do spokojnego nurtu. Jednak pomimo tego, nie można o niej powiedzieć, aby była monotonna i jednostajna. Tego nie można również powiedzieć o fabule, ponieważ autorka odkrywa przed nami, co raz więcej informacji dotyczących zarówno przeszłości całej krainy Siedem Królestw, jak i poszczególnych bohaterów. W „Wygnanej królowej” autorka opiera ją w dużej mierze na rozrastającej się sieci intryg, która oddziałuje nie tylko na losy poszczególnych postaci, ale także i na czytelnika, podnosząc tym samym poziom zainteresowania całą historią.

Jeżeli chodzi o parę głównych bohaterów, to całkiem dobrze poznaliśmy ich już w „Królu demonie”, więc mogłoby się wydawać, że w „Wygnanej królowej” autorka nic nowego już nie napisze na ten temat. Jest to jednak jak najbardziej mylne przypuszczenie, ponieważ zarówno Raisę jak i Hana poznajemy z całkiem innej strony. Dzięki temu nie maleje zainteresowanie tymi postaciami, a czytelnik może całkowicie zmienić swoje wyobrażenie na ich temat. Tak było właśnie w moim przypadku. O ile za postacią Raisy raczej nie przepadałam w poprzedniej części serii, tak w tej bardzo ją polubiłam i jestem ciekawa jak zakończą się jej rozterki sercowe.

Język powieści nadal pozostał prosty, barwny i bardzo plastyczny, dlatego nawet opisy krajobrazu lub mało istotnych rzeczy są dość ciekawe i interesujące. Ma to również wpływ na tempo czytania książki, które jest naprawdę szybkie, chociaż powieść nie należy do najcieńszych.

Podsumowując. „Wygnana królowa” jest naprawdę dobrą książką. Spokojnie można powiedzieć, że autorka utrzymała, a nawet znacznie podniosła poziom względem poprzedniego tomu. Doskonałym poparciem tej tezy jest fakt, że już na samym początku czytania żałowałam, iż nie mam pod ręką kolejnego tomu, ponieważ od razu bym się za niego zabrała.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena