Koszyk 0
Opis:
Paul O’Rourke to uzależniony od iPhone’a przeciwnik nowoczesnych technologii, dentysta, który nie może rzucić palenia i ateista, nietracący wiary w Boga.  Pewnego dnia odkrywa z przerażeniem, że ktoś podszywa się pod niego w sieci, tworząc jego stronę internetową, profil na Facebooku i konto na Twitterze. To, co początkowo stanowi niegroźne pogwałcenie prywatności, powoli zamienia się w koszmar ... Zawieszony między światem realnym a wirtualnym, Paul próbuje odkryć, dlaczego ktoś kradnie mu tożsamość. Musi stawić czoło swojej trudnej przeszłości i zmierzyć się niepewną przyszłością. Wstać znowu o ludzkiej porze przezabawnie przedstawia absurdy współczesnego świata i jednocześnie stawia poważne, odwieczne pytania o sens życia, miłość i prawdę. To książka głęboko poruszająca i zaskakująca.  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joshua Ferris
  • 2016
  • 1
  • 368
  • 210
  • 130
  • *, 978838015-140-6
  • 9788380151406
  • ZD5V6

Recenzje czytelników

Wstać znowu o ludzkiej porze

Ocena:
Data:
Media społecznościowe zrewolucjonizowały nasze życie. Firmy, blogi i artyści posiadają swoje miejsce w internecie, aby się promować i być widocznym. Są jednak i tacy, którzy przed odkryciem się przed światem bronią się rękami i nogami. Te moje wynurzenia to wstęp do recenzji Joshua Ferrisa „Wstać znowu o ludzkiej porze”, którą miałam okazję do niedawna przeczytać.
„Jedno odkrycie w sposób naturalny prowadzi do drugiego.”*
Joshua Ferris to amerykański pisarz ... „Wstać znowu o ludzkiej porze” to jego trzecia powieść, nagrodzona Nagrodą Dylana Thomasa, a także miała nominację do Nagrody Bookera. Na okładce możemy poznać opinię Stephena Kinga, który wypowiada się o książce, że to „Stomatologiczny Paragraf 22”. Miałam wielkie nadzieje i oczekiwania wobec tej książki…jaka się okazała?
Paul O’Rourke to stomatolog i ortodonta, który choć co chwilę sprawdza coś w swoim iPhonie to jednak unika założenia Facebooka i strony internetowej prowadzonego przez niego gabinetu dentystycznego O’Rourke Dental. Pewnego jednak dnia w sieci pojawia się strona gabinetu, a później także profil na facebooku i twiterze. Kto stoi za założeniem strony, jeżeli Paul utrzymuje, że nie ma z tym nic wspólnego. Co ciekawe na profilu na Twiterze, jak i stronie gabinetu pojawiają się tajemnicze fragmenty, które brzmią jak cytaty z Pisma Świętego, ale z niego nie pochodzą.
Cała historia zapowiada się bardzo intrygująco, tego nie można zarzucić autorowi, podobnie rzecz ma się z językiem powieści, który jest przyjemny i zabawny. Sama zaś fabuła, choć bardzo zabawna, dla mnie momentami była zbyt nudna, ale to może ja miałam zbyt duże oczekiwania wobec tej książki. Czytałam ją jednak od początku do końca z wielkimi nadziejami i wiecie co? Zakończenie mnie zaskoczyło. Finał „Wstać znowu o ludzkiej porze” był nie przewidywalny i osobiście spodziewałam się czegoś innego. Z drugiej jednak strony fascynowało mnie to kim są Ulmowie, czym są Kantaweltyki i jak to wszystko się zakończy.
Nie potrafię ocenić tej książki, mam wrażenie, że nie zrozumiałam przesłania z niej płynącego. Dużo sprzecznych uczuć mam w sobie. Zaraz po jej przeczytaniu mówiłam sobie: „nie podobała mi się”, ale kilka dni po jej przeczytaniu już sama nie wiem. Wiem jedno na pewno „Wstać znowu o ludzkiej porze” była książką zupełnie inną od tych, które przeczytałam w tym roku. Nie była to zła książka, mnie po prostu nie porwała na tyle, na ile tego oczekiwałam. Może kiedy przeczytam książkę ponownie dostrzegę w niej coś więcej i zrobię to na pewno.
*str.200 „Wstać znowu o ludzkiej porze”
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wstać znowu o ludzkiej porze

Ocena:
Autor:
Data:
!!! UWAGA, JEŚLI NIE MASZ DYSTANSU DO RELIGII TO LEPIEJ ODPUŚĆ SOBIE CZYTANIE TEJ KSIĄŻKI!!!

Dzisiaj przedstawię Wam dość nietypową książkę, która znalazła się w mojej domowej biblioteczce. "Wstać znowu o ludzkiej porze" Joshua Ferrisa, to książka która ma bardzo ciekawą, niezwykle żywą i kolorową okładkę. Mi osobiście, bardzo przypadła do gustu, tym jak się wyróżnia od innych książek. Ale poza okładką i opisem ... liczy się treść książki oraz odczucia jakie wywołuje po jej przeczytaniu, więc zapraszam Was na recenzję.
"Paul O’Rourke to uzależniony od iPhone’a przeciwnik nowoczesnych technologii, dentysta, który nie może rzucić palenia i ateista, nietracący wiary w Boga.

Pewnego dnia odkrywa z przerażeniem, że ktoś podszywa się pod niego w sieci, tworząc jego stronę internetową, profil na Facebooku i konto na Twitterze. To, co początkowo stanowi niegroźne pogwałcenie prywatności, powoli zamienia się w koszmar. Zawieszony między światem realnym a wirtualnym, Paul próbuje odkryć, dlaczego ktoś kradnie mu tożsamość. Musi stawić czoło swojej trudnej przeszłości i zmierzyć się z niepewną przyszłością."

Już sam opis ujawnia nam zaprzeczenia, które na początku trochę mnie śmieszyły. Z jednej strony nasz bohater uwielbia iPhone`a, a z drugiej jednak, potępia technologię. Jednak dla mnie najciekawszym motywem książki był ateizm, który wyznawał bohater. Szczególnie, że w naszych czasach, ateizm bardzo zyskuje na popularności.
W książce jest przedstawione myślenie ateisty oraz szukanie Boga w różnych religiach. Oczywiście jest tam kilka uszczypliwych komentarzy na temat religii, dlatego na samym początku napisałam, że jeśli ktoś nie ma dystansu, to ta książka raczej się mu nie spodoba.
Drugi wątek, kradzież tożsamości, to sytuacja która może przydarzyć się każdemu z nas. Czujemy frustrację bohatera, złość oraz bezsilność, chęć poznania kto płata mu takie figle i co chce przez to osiągnąć.
Ten motyw niesamowicie mnie zaciekawił, a strony pochłaniałam, jak narkoman rządny swojego narkotyku. Przy tym autor, bardzo dobrze umie bawić czytelnika absurdami, które coraz częściej spotykamy w naszym świecie na co dzień.
Bohater jest niesamowicie wykreowany, zupełnie inny od tych, których poznałam w innych książkach. Jego wspomnienia i to jak kształtowało się jego myślenie na różne tematy, dawało jeszcze więcej frajdy z czytania powieści.
Bardzo polecam Wam tę książkę i czekam na Wasze odczucia po przeczytaniu. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, a zainteresowała go ta pozycja, to polecam, jest warta poświęconego czasu i wydanych pieniędzy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena