Koszyk 0
Opis:
Powieść z doktorem Davidem Hunterem Doktor David Hunter skłania zmarłych do zwierzeń w literackich thrillerach, które poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników. Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych to światowe bestsellery, przetłumaczone na 28 języków, sprzedane w ponad 4 000 000 egzemplarzy, w Polsce sprzedane w prawie 100 000 egzemplarzy. Najnowszy literacki thriller Simona Becketta, Wołanie grobu,wszedł na brytyjskie listy bestsellerów w kwietniu 2011 roku ... "Im coś jest głębiej, tym dłużej przetrwa. Martwe ciało odcięte od światła, powietrza i ciepła może trwać prawie wiecznie. Jednak w naturze nic naprawdę nie ginie i nic też nie pozostaje całkiem ukryte'. Doktor David Hunter powraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Na „wilgotne ponure torfowisko w Kornwalii, osłonięte postrzępionymi i nieprzewidywalnymi kurtynami mgły”. Wtedy był szczęśliwym mężem i ojcem. Wtedy praca antropologa sądowego dawała mu satysfakcję. A potem jego świat runął. Teraz ma dokończyć śledztwo, które przerwano na krótko przed jego osobistą tragedią. Doktor Hunter wraca tu, by usłyszeć wołanie grobów i skłonić zmarłych do zwierzeń. Bo nic nie pozostaje ukryte na zawsze... Osiem lat wcześniej: Odnaleziono grób ofiary bestialskiego mordu. Doktor David Hunter – młody antropolog sądowy – bada zwłoki. Odrażający fizycznie mężczyzna o straszliwej sile przyznał się do zabójstw czterech dziewcząt. Miał wskazać, gdzie je pogrzebał. Ale uciekł. Mogił nie znaleziono. Dochodzenie przerwano. A potem był tragiczny wypadek, który odmieni doktora Huntera na zawsze. Teraz: Morderca znowu jest na wolności. Doktor Hunter znowu zostaje wezwany do Dartmoor. Te same ponure torfowiska i wrzosowiska. Ta sama wilgotna mgła. Ten sam morderca. I ci sami ludzie, z którymi wtedy Hunter pracował. Ta sama kobieta – psycholog policyjny, która teraz boi się… Bardzo się boi. Wokół gęstnieją przeszłość i strach. Narastają, obezwładniają. Znowu każdy może być ofiarą i każdy może być mordercą. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Simon Beckett
 • 2014
 • 4
 • 364
 • 206
 • 130
 • 9788324153121
 • 9788324153121
 • ZCAT2

Recenzje czytelników

Agresja, potrzeba pomocy – Simon Beckett „Wołanie grobu”

Ocena:
Autor:
Data:
Są w życiu momenty, gdy bardzo istotne informacje umykają nam z pamięci, a w naszym umyśle tworzy się istna czarna dziura. Nie możemy sobie przypomnieć wielu zdarzeń oraz naszych reakcji pomimo naszych chęci. Jednak ten sam wariant mogą tworzyć – alkohol lub nawet choroba. Wiadomo jednak, iż nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji.

Kolejna część. Następna przygoda, której głównym bohaterem jest antropolog sądowy, David Hunter ... Ponownie towarzyszymy mu przy śledztwie i staramy się rozwikłać zagadkę, z którą mamy do czynienia. Powieść podzielona jest na dwie części oraz na dwa skrajnie różne etapy życia głównego bohatera. Dotyczą one mianowicie przeszłości osiem lat wstecz oraz teraźniejszości, z którą musi uporać się David Hunter. Wydarzenia, które miały miejsce kilka lat wcześniej mają ogromny wpływ na życie doktora, jak i na jego charakter. „Każdy ma jakąś przeszłość. Nieważne, czy dobrą, czy złą, ona czyni nas tym, kim jesteśmy.” Tak właśnie dzieje się w teraźniejszości. „Uczucia nie znikają tylko dlatego, że wszystko skończone.” Wypadek, o którym piszę, został już wspomniany w pierwszym tomie cyklu, lecz w tym właśnie momencie odsyłam Ciebie drogi czytelniku, do sięgnięcia po książki Simon’a Beckett’a, by dowiedzieć się więcej na ten temat. W powieści również nie brakuje rozmyślań autora na temat śmierci, co widzimy, czytając fragmenty takie jak: „Martwe ciało odcięte od światła, powietrza i ciepła może trwać prawie wiecznie. Schowane w kokonie chłodnej jamy niemal się nie zmienia, obojętne na mijające pory roku. Jednak tak jak wszędzie i tu obowiązuje zasada przyczyny oraz skutku. W naturze nic naprawdę nie ginie i nic też nie pozostaje całkiem ukryte. Martwe ciało może się jakoś objawić, nieważne jak głęboko leży.” Już sam opis całej historii jest prosty, mianowicie znamy nazwisko mordercy, który uciekł z więzienia, a nasze zadanie polega na rozwikłaniu skomplikowanej zagadki. Autor ponownie wprowadza czytelnika w błąd. Wiadomo, iż w powieściach Simon’a Beckett’a nic nie jest tak oczywiste jakie być powinno, a poszlaki na które nie zwracamy uwagi czytając książkę, mogą okazać się kluczem do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Szczerze mówiąc, z całego cyklu powieści, których głównym bohaterem jest antropolog sądowy, David Hunter, powieść „Wołanie grobu” porównałabym do pierwszej części pdt. „Chemia śmierci”, gdyż książka jest nieprzewidywalna, historia trzyma w napięciu oraz dla osób, które uwielbiają analizować proces alchemii na wspak, jaki i uwielbiają wplecione w treść wątki miłosne będzie to obowiązkowa pozycja. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Men's books!

Ocena:
Autor:
Data:
Czy zwiędnięte kwiaty symbolizują konających? „Im coś jest głębiej, tym dłużej przetrwa. Martwe ciało odcięte od światła, powietrza i ciepła może trwać prawie wiecznie”.


Ta książka pozwoliła mi pierwszy raz spotkać się z Simonem Beckettem – jej autorem, a także Davidem Hunterem – jej głównym bohaterem. Jestem pewien, że nie było to nasze ostatnie spotkanie, choć muszę przyznać się, że na początku byłem do niej sceptycznie nastawiony. Jednak strona po stronie wiedziałem ... że warto zajrzeć do księgarni po następne tytuły z serii, tj. „Chemia śmierci”, „Zapisane w kościach”, a także „Szepty zmarłych”. Jednym z ciekawych atutów tych tytułów jest możliwość czytania książek w dowolnej kolejności, wówczas nie ma takiego parcia na czytanie całej serii, a wiadomo, że różnie z tym bywa.
Doktor David Hunter był szczęśliwym ojcem, mężem. Był genialnym antropologiem sądowym. Jednak w jego życiu osobistym stała się tragedia. Na zawsze pożegnał się z marzeniami o dorastającej córce i kwitnącej żonie w pięknym domu. Stracił je, a z nimi wszystko co miał.
Po ośmiu latach od tragicznego wypadku Jerome Monk ucieka z więzienia. Kim on był? Dlaczego dr Hunter ponownie ma się zająć sprawą sprzed ośmiu lat? Czy to będzie nie tylko poszukiwanie Monka, ale także przeprawa przez własną pamięć? Jaki związek będzie miała ucieczka Monka z dr Hunterem? Kto będzie zabójcą, a kto niewinną ofiarą? Tego nie wiemy do samego końca.

Te wszystkie pytania naprawdę porywają do przerzucania strony za stroną.
„Bo nic nie pozostaje ukryte na zawsze…”

"Wołanie grobu" jest zdecydowanie powieścią wartą uwagi czytelniczka szukającego czegoś więcej niż tylko prostej fabuły i dobrze znanych kryminalnych reguł. Jest to książka pełna napięcia, ciekawostek z pracy dr Huntera, a był on antropologiem sądowym.
Książkę zdecydowanie polecam.

K.

www.instagram.com/mensbooks
www.themensbooks.blogspot.com
www.facebook.com/themensbooks
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena