Koszyk 0
Opis:
To już trzecia część przygód Skloty i jej przyjaciół. Rezolutna 6-letnia dziewczynka ma dobre serce, głowę pełną pomysłów i energię, o jakiej dorośli mogą tylko pomarzyć. Tym razem postanawia spełnić jak najwięcej dobrych uczynków, chce udowodnić, że ma wyobraźnię, a nawet, wspólnie z przyjaciółmi, wpada na pomysł, jak zrobić ze swojej miejscowości kurort turystyczny! Nieodłącznym towarzyszem jej arcyzabawnych przygód jest kot Kaktus, który, oprócz zdolności mówienia ... posiada łysy ogon i mocno wybujałe ego. Dużym walorem książki są zawarte w opowiadaniach gagi sytuacyjne i pełne komizmu gry językowe. Z ośmiu opowiadań mali czytelnicy dowiedzą się m.in. co to relaks, czym kończy się jazda bez wyobraźni i co zrobić, żeby przeżyć najszczęśliwszy dzień w życiu, a także nauczą się, że dobre uczynki mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Dorośli zaś przekonają się, że dzieciom należy wszystko bardzo dokładnie tłumaczyć, bo wnioski, które wyciągają, często wiodą wprost do katastrofy... Humorystyczny walor opowiadań doskonale podkreślają pełne szczegółów, kolorowe ilustracje Artura Nowickiego. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • twarda
Mniej Więcej
 • Agnieszka Gadzińska
 • 2014
 • 0
 • 72
 • 278
 • 206
 • 9788379150854
 • 9788379150854
 • ZBOFL
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

wielkie odkrycia

Ocena:
Autor:
Data:
Odkrywanie świata i jego zawiłości jest bardzo trudne, momentami śmieszne, a czasami niezwykle niebezpieczne, ale o tym nie wiedzą bohaterzy książki „Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty”, którzy wszystko biorą bardzo poważnie i na wiele spraw patrzą przez pryzmat prostych okularów, które nie dysponują filtrem frazeologizmów i dwuznaczności. Z tego powodu dążenia do zorganizowania sobie najszczęśliwszego dnia w życiu czy zrobienia dobrych uczynków polegają na przewrotnych działaniach ... które kończą się różnorodnymi wypadkami. Same dobre intencje nie wystarczą. Potrzebne są rozmowy z dorosłymi, którzy nie do końca rozumieją, że coś może być dla dzieci niejasne. Właśnie z tego powodu grupka dzieci uczy się jeździć na rowerach z wyobraźnią, przez co nie brakuje zdartych kolan i obić. W opowiadaniu „Przedstawienie” ujawnia się również nieumiejętność spojrzenia na dziecięce umiejętności, przez co atrakcja z okazji dnia dziecka staje się zabawna, ponieważ drzewo jest w nim bardziej ruchliwe niż inni bohaterowie. Nie zabraknie też wizyt w bibliotece, z których pani bibliotekarka ujdzie z życiem, czy próby przyciągnięcia turystów za pomocą sztucznego morza.

„Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty” to książka pełna dziecięcych pomysłów i spojrzenia an świat z perspektywy małego człowieka, który potrzebuje rozmów, wyjaśnień i eksperymentów, by zrozumieć świat. Ten zbiór opowiadań zabierze również dorosłych w świat dzieci i uświadomi im, że dzieci często chcąc robić coś dobrego czynią źle, a im bardziej obsesyjnie dążą do dobra tym większe spustoszenie sieją wokół nas, więc czasami lepiej pociechom pozwolić na delikatne poznawanie otoczenia i liczne rozmowy z nimi niż przez naciski pod górnolotnymi hasłami: „bądź dobry”.

Agnieszka Gadzińska napisała książkę, która bogactwem przygód wyjętych z codzienności sprawi, że dzieci poczują się, jakby czytały o sobie. Całość przyciąga konstrukcją, ilustracjami i językiem. Duża czcionka, twarda oprawa i ładna grafika sprawią, że nasze pociechy częściej będą czytały. Książka jest przeznaczona dla dzieci od piątego roku życia, ale ja jestem zwolenniczką przygody z literaturą od pierwszych chwil, dlatego uważam, że można sięgnąć po nią dużo wcześniej, ponieważ nie ma w niej przemocy. Na pewno nie będzie ona odpowiednia dla dzieci uczących się motoryki małej (np. przewracania stron), ponieważ strony są cienkie, ale w tym wieku można już śmiało na dobranoc czytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena