Koszyk 0
Opis:
Zapraszamy do świata najpiękniejszych baśni rosyjskich. Znajdziecie w nim niesamowite przygody i pouczające historie. Poznacie zaczarowanego Konika Garbuska, odważnego Iwanuszkę, Władcę Wód, Królewnę żabkę i wielu innych niezwykłych bohaterów.
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marcin Przewoźniak
 • 2012
 • 384
 • 235
 • 175
 • 978-83-245-7176-5
 • 9788324571765
 • ZARKA
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Wielka księga baśni rosyjskich

Ocena:
Autor:
Data:
O baśniach rosyjskich słyszałam wiele dobrego ale jakoś nigdy nie było okazji przysiąść i zapoznać się z nimi lepiej. Teraz gdy jestem mamą mam pretekst aby nadrobić zaległości z dzieciństwa a przy okazji urozmaicić swoim maluchom wieczorne czytanie do poduszki. Fantastycznym odkryciem okazała się w tej kwestii książka, na którą natrafiłam zupełnie przypadkiem, a która bardzo szybko podbiła moje serce pt. „Wielka księga baśni rosyjskich”.

Jest to obszerny zbiór ... który zachwyca czytelnika na każdym kroku. Każdy kto natomiast zapragnie zgłębić jego treść będzie miał okazję poznać np. małego zaczarowanego konika garbuska, który w tylko sobie znany sposób odmieni nędzny los swojego poczciwego właściciela. Przeczyta też o pewnej biednej rodzinie, w domu której zamieszkała okropna Bieda, ograbiając mieszkańców ze wszystkiego co uda im się tylko zarobić. Mimo iż ojciec rodziny jest wspaniałym i pracowitym cieślą w żaden sposób nie może przynieść pieniędzy do domu. Co gorsza w sąsiedztwie mieszka bogacz, dla którego liczy się tylko pomnażanie majątku i zupełnie nie obchodzi go niedola sąsiada. Jak myślicie znajdzie się sposób by przepędzić Biedę z domu i życia biednego cieśli?

A co powiecie na historię prostej dziewczyny, Nataszy, która swoją niespotykaną wręcz inteligencją zyskała wielkie uznanie u samego cara w konsekwencji czego ten zapragnął ją poślubić? W wielu bajkach natraficie też na czarownicę. Mnie osobiście ogromnie zapadła w pamięci pewna charakterystyczne dla nich rzecz. Otóż domek czarownicy nigdy nie soi na ziemi a tylko osadzony jest na kurzej łapce. Ten element tak zainteresował moje dzieci, że pokusiły się nawet o samodzielne narysowanie takiej właśnie chatki czarownicy ;)

Bardzo spodobało mi się tłumaczenie publikacji, którego autorem jest Marcin Przewoźniak. Język jakim się posłużył tworzy w czytelniku niezwykły klimat, jest taki niedzisiejszy, ma się wrażenie jakby korzystało się ze starej książki ale wszystko to w bardzo pozytywnym tych słów znaczeniu. Po prostu rewelacja.

Baśnie rosyjskie jakie znalazłam w lekturze oparte są na klasycznych motywach. Są pasjonujące, owiane magią i tajemniczością, i zawsze dobrze się kończą, ucząc jednocześnie swoich czytelników ponadczasowych prawd i uniwersalnych wartości.

Warto również zwrócić uwagę na liczne ilustracje. Są one równie niezwykłe jak sama treść i patrzy się na nie bardzo przyjemnie. Takie połączenie sprawia, że całość robi rewelacyjne wrażenie nie tylko na najmłodszych. Przygodę z tą właśnie lekturą zapamiętam na długo i na pewno nie raz jeszcze do niej z dziećmi powrócę. Polecam wszystkim te piękne i niezwykłe baśnie ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena