Koszyk 0
Opis:
Co by było, gdybyś wtedy powiedziała „tak”? Są chwile, które wpływają na całe nasze życie. Fascynująca opowieść o tym, jak podejmowane codziennie decyzje mogą w zaskakujący sposób kształtować nasz los. Wersje nas samych to trzy różne wersj historii znajomości Evy i Jima. Wszystkie łączy moment ich pierwszego spotkania. Kiedy nieznajomej dziewczynie psuje się rower ... Jim oferuje jej pomoc nie wiedząc, że to zdarzenie będzie miało decydujący wpływ na całe późniejsze życie ich dwojga. Debiutancka książka Laury Barnett to wyróżniająca się powieść o pozornie nieznaczących wyborach, jakich dokonujemy i różnych ścieżkach, jakimi mogą się potoczyć nasze historie Co by było, gdyby jedna drobna decyzja mogła zmienić resztę twego życia? Laura Barnett jest pisarką, dziennikarką i krytykiem teatralnym. Pracowała dla „Guardiana” i „Daily Telegraph”. Obecnie jest freelancerką piszącą o sztuce i felietonistką m.in. „Guardiana”, „Observera” i „Time Out”. Laura Barnett urodziła się w 1982 roku w południowym Londynie, gdzie obecnie mieszka z mężem. Studiowała hiszpański i włoski na Uniwersytecie Cambridge oraz dziennikarstwo w City University London. Jej pierwsza książka Advice from the Players to niezwykłe kompendium porad dla aktorów od mistrzów sceny i ekranu. Laura Barnett jest także autorką uhonorowanych kilkoma nagrodami opowiadań. Wersje nas samych to jej pierwsza powieść. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Laura Barnett
  • 2016
  • 1
  • 478
  • 203
  • 134
  • 978838015-081-2
  • 9788380150812
  • ZD442

Recenzje czytelników

Wersje nas samych

Ocena:
Autor:
Data:
Jedno spotkanie, jedna para i trzy wersje tego co było dalej. Nigdy wcześniej nie czytałam książki napisanej w ten sposób. Laura Barnett i jej powieść "Wersje nas samych" wywarła na mnie naprawdę ogromne wrażenie. To debiut autorki, ale ja już wiem, że bez zastanowienia sięgnę po kolejną jej książkę.

Eva i Jim poznają się całkowicie przypadkiem. I teraz nie wiem co mogłabym napisać, by za bardzo nie zdradzić fabuły książki ... Każda wersja tego co dzieje się po ich spotkaniu jest zupełnie inna. Ja oczywiście lubię tylko dobre zakończenia. Tutaj mamy aż trzy, w dodatku nie zawsze jest słodko i kolorowo, bo czasami, a nawet często, jest mocno dramatycznie. Emocje jakie targały mną podczas lektury są nie do opisania. Płakałam, złościłam się i błagałam, by jednak było inaczej. Wiedząc, że są aż trzy wersje wydarzeń chyba przeżywałam wszystko jeszcze bardziej. To niesamowite jak bardzo wczułam się w tę powieść. Ostatnie strony czytałam na raty, bo nie chciałam jej skończyć. Nie chciałam dowiedzieć się jak brzmi ostatnia wersja, a z drugiej strony ciekawość wygrała. Nie żałuję ani chwili spędzonej nad tą lekturą.

W każdej wersji bohaterowie nieco się zmieniają, a to dodaje historii prawdziwości. Nasze życie przecież składa się z licznych wyborów, a jedna decyzja może odmienić los nasz, ale także innych osób. Eva i Jim, to para którą ogromnie polubiłam, ale w każdej z wersji miałam zupełne inne odczucia co do tej dwójki. Oprócz nich poznajmy także naprawdę multum innych postaci, co oczywiście zrozumiałe jest przy aż trzech wersjach wydarzeń. Przyznam szczerze, że czasami nieco traciłam orientację kto jest kim i było tego za wiele, ale to tylko jeden mały minusik jaki przyznaję powieści Laury Barnett. A może to ja czytałam za szybko i za wiele na raz chciałam się dowiedzieć?

Styl autorki jest naprawdę dobry i z ogromną przyjemnością czytało mi się jej debiutancką powieść. Ze swojej strony mogę jedyne pogratulować pomysłu i doskonałego wykonania. Na pewno jeszcze nie raz sięgnę po "Wersje nas samych", bo to naprawdę piękna życiowa powieść, która wywołuje w nas ogrom skrajnych emocji.

Serdecznie polecam!

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena