Koszyk 0
Opis:
Książkę Wędruj z mapą stworzono z myślą o najmłodszych podróżnikach. Już z kilkuletnimi dziećmi można ćwiczyć orientację w terenie i zaznajamiać je z mapami, a ponieważ najlepszą metodą nauki jest zabawa - warto sięgnąć po tę pozycję. Wraz z piątką bohaterów książki czytelnicy wyruszają w pełną niespodzianek podróż. Śledzą humorystyczne ilustracje-mapy a przy okazji poznają kierunki świata, dowiadują się, czym jest mapa i jak się ją czyta a także jak samodzielnie narysować mapę ... Lektura Wędruj z mapą może być wstępem do dalszych wspólnych zabaw i ćwiczeń w terenie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Debit
 • twarda
Mniej Więcej
 • Scot Ritchie
 • 2009
 • 32
 • 255
 • 210
 • 978-83-7167-800-4
 • 9788371678004
 • ZABTN
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Rewelacyjna :)

Ocena:
Ta książka nie jest
jakimś tam zwykłym opowiadaniem. Podczas czytania dzięki przygodzie dzieciaczków, nasz maluch uczy się do czego służy mapa i jak można z niej korzystać. Na początku nasz brzdąc musi posłużyć się legendą by odnaleźć miejsce, w które nasi bohaterowie udają się najpierw. Następnym krokiem jest poznanie do czego służy podziałka na mapie. Potem korzystając z kompasu poszukujemy wraz z ów piątką zakopanego skarbu itd. itp. Moje dziecko w mgnieniu oka pojęło o co chodzi, a zadania ... które należy wykonać szalenie jej się podobają. Na końcu książki jest też rada jak można wykonać samodzielnie mapę swojego pokoju!

Powiem Wam, że ta książka jest fantastyczna! Jestem pod ogromnym wrażeniem bo jak się okazuje, nawet kilkulatek bez kłopotu może nauczyć się posługiwania się mapą. Trzeba tylko wiedzieć jak tę wiedzę przekazać takiemu maluchowi. A dzięki tej lekturze to nic trudnego! Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

W poszukiwaniu Maksia i Rudusia.

Ocena:
Autor:
Data:
Za każdym razem, kiedy wybieram książki dla mojej córki, staram się dobierać je tak, aby nie tylko dostarczały jej rozrywki, ale żeby również uczyły jej praktycznych rzeczy. Tym razem mój wybór padł na książkę, której autorem (a zarazem znanym i cenionym ilustratorem) jest Scot Ritchie. Nosi ona tytuł "Wędruj z mapą".

Każde dziecko to mały odkrywca i podróżnik. A co jest nam potrzebne, aby móc wybrać się w jakieś nowe interesujące miejsca? Oczywiście mapy ... Bez nich ciężko byłoby czasem trafić do celu. Tylko jak nauczyć dziecko posługiwania się mapą, orientacji w terenie? Z pomocą przychodzi książka Scota Ritchie, która łączy naukę z zabawą. 

W książce znajdziemy wytłumaczenie, czym właściwie jest mapa, jakie są jej rodzaje  i z jakich elementów się składa. Każdy z tych elementów został również krótko i zwięźle opisany. Prześledzimy historię grupki małych przyjaciół, którzy pewnego dnia wyruszą na poszukiwania zaginionych zwierzątek - pieska Maksa i kotka Rudusia. Wraz z nimi odwiedzimy wiele ciekawych miejsc: miasto, park, zoo, wieś, tajemniczą wyspę, góry, wesołe miasteczko, a nawet kosmos! W każdym z tych miejsc dzieciom pomocą służyć będzie wesoła mapa, dzięki której łatwiej będzie im się poruszać po okolicy. Na każdej z nich zaznaczone zostały najważniejsze miejsca znajdujące się w danym miejscu, które mogą ułatwić orientację w terenie. Oprócz tego dzieci dowiedzą się co nieco o Ziemi, ciałach niebieskich, a nawet o pogodzie. Na samym końcu dziecko znajdzie instrukcję, w jaki sposób może stworzyć własną mapę, np pokoju. 

"Wędruj z mapą" to ciekawa propozycja dla młodych podróżników. W prosty sposób, krok po kroku uczy dziecko, do czego służą mapy i w jaki sposób z nich korzystać. Wszystko zostało przedstawione w sposób ciekawy i bardzo zrozumiały już dla najmłodszych czytelników. Sympatyczne kolorowe ilustracje dodatkowo uprzyjemnią dzieciom korzystanie z tej książki. Wierzę, że zainteresuje ona wiele dzieci. Dlatego też zachęcam rodziców, aby zwrócili uwagę na ten tytuł. Warto.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mego bloga: http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/2013/06/248-wedruj-z-mapa-scot-ritchie.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena