Koszyk 0
Opis:
 Agata jest kobietą spełnioną. Pensjonat, który prowadzi w Białogórze, daje jej dużo satysfakcji. Jej mąż, starszy o dwadzieścia lat artysta malarz, jest na każde jej zawołanie, czuły i opiekuńczy. Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również po raz pierwszy spotyka swojego szwagra. Choroba Joanny zbliża je do siebie, ale czy na pewno? Siostrzane uczucia zostają ... wystawione na próbę, a kontrowersyjne decyzje Joanny w trakcie leczenia wprowadzają dodatkowy zamęt. Pobyt w rodzinnych Piekarach zmusi Agatę nie tylko do zmierzenia się z przeszłością, ale także postawi przed nowymi, niełatwymi wyborami. Czy miłość i prawo do własnego szczęścia okażą się ważniejsze od innych zobowiązań? "We troje to opowieść o rodzinnych relacjach, które nie zawsze są takie, jak chcielibyśmy, o trudnych wyborach, które mają wpływ na losy otaczających nas ludzi, a także o zawiłościach rządzących nami uczuć. To historia skłaniająca do zatrzymania się na chwilę i zmuszająca do przypomnienia sobie o tym, co w życiu jest najważniejsze".Danuta Pytlak, pisarka, autorka Babiego lata i Medalionu szczęścia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Hanna Dikta
  • 2016
  • 1
  • 302
  • 200
  • 131
  • 978837785-846-2
  • 9788377858462
  • ZD6GW

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
„Otworzyła wiadomość. „Miałem nie pisać, wiem, ale wciąż o tobie myślę. Czy mógłbym do ciebie przyjechać? Moje ręce ciągle pachną tobą”. Za drzwiami do sypialni coś się poruszyło, szybko więc odłożyła telefon i weszła do toalety. Usiadła na zamkniętej muszli i schowała głowę w dłoniach.
- Trzeba zabić tę miłość – powtórzyła niczym mantrę.”

Każdy z nas musi podejmować różnorodne decyzje. Łatwe czy trudne nieraz spędzają sen z powiek, ale właśnie na tym polega nasze życie – na wyborach ... podążaniu przez kolejne drogi i zbieraniu plonów z zasianych przez nas ziaren. Najgorzej jednak wtedy, kiedy nasze postanowienia krzywdzą tych, których kochamy najbardziej. Chociaż wielu z nas nigdy nie chciałoby dopuścić do takiej sytuacji, prześmiewczy los lubi płatać figle komplikując to, co dotąd wydawało się proste. Takim właśnie szyderczym żartem obdarzył Agatę, bohaterkę książki „We troje” autorstwa Hanny Dikta, która gubiąc się na nieskomplikowanej dotychczas ścieżce musiała dokonać wyboru przewracającego jej życie do góry nogami.

Agata jest szczęśliwą mężatką, z powodzeniem prowadzącą własny pensjonat. Mając u boku kochającego mężczyznę, starszego od niej o dwadzieścia lat malarza, wiedzie miarowe, dostatnie i satysfakcjonujące życie. Jednak pewnego dnia kobieta otrzymuje informację o chorobie siostry burzącą cały dotychczasowy spokój. Joasia, z którą od dawna się nie widziała, ma raka, a czas u boku najbliższych z pewnością nieco ukoił by jej troski. Wiedziona potrzebą niesienia wsparcia, Agata wyrusza więc na Śląsk odświeżyć rodzinne relacje. To właśnie teraz będzie jej dane zobaczyć swojego szwagra, Piotra. W szpitalnej sali przyjdzie jej obserwować kruchość istnienia i walkę o to, co najważniejsze – o przedłużony na ziemi czas. A jednak wyjazd na drugi koniec Polski wniesie w jej codzienność o wiele większe zmiany. Agata przekona się o tym, że miłość bywa nieproszona, a dając szczęście jednym, może zniszczyć drugich.

Główna bohaterka to przeciętna kobieta, od zawsze postrzegana jako spokojniejsza i bardziej poukładana od siostry. Jednak chociaż zaplanowała dla siebie całkiem wygodne życie, niepostrzeżenie wkradło się w nie niechciane uczucie. Czy Agata zatem powinna ubolewać nad tym, że los obdarza ją miłością? Niestety w grę wchodzi tutaj osoba, której nigdy nie będzie wolno jej kochać. Co więcej, bohaterka ma męża i to nie byle jakiego. Jacek naprawdę o nią dba. Skomplikowana sytuacja wydaje się nie mieć wyjścia, a jednak w pewnym momencie trzeba będzie dokonać trudnego wyboru. W tym całym kłębowisku nieszczęścia jest jednak jeden pozytyw. Straszliwa, znienacka atakująca choroba jednoczy siostry, które dotąd nie mogły znaleźć dla siebie czasu. Dla wszystkich bohaterów nadchodzą chwile wielkich zmian, walki o szczęście, momenty refleksji i dylematów. Czy jednak warto toczyć bój o szczęście, kiedy warunkiem jest eliminacja tych, na których nam zależy?

Hanna Dikta wykreowała powieść złożoną z wielu poruszających elementów. Połączyła w jedną całość wątki o miłości, zaufaniu, rodzinie i chorobie dając czytelnikowi powód do licznych przemyśleń. Złośliwy nowotwór – choroba, z którą walka niejednokrotnie kończy się przegraną. Nadchodzi niespodziewanie i nikt nie wie, czy nie będzie musiał otworzyć przed nim drzwi. To właśnie rak postanawia wkroczyć do życia jednej z bohaterek tej książki, a konsekwencje choroby odczuje cała rodzina. Kolejnym trudnym tematem powieści jest zakazane uczucie. Czy dla miłości warto rozpocząć grę pozorów? Czy nieszczerość i kłamstwa okazują się lepszym rozwiązaniem, niż bolesna prawda? Czy warto tłumić uczucie, które nigdy nie powinno mieć miejsca? A może lepiej o nie zawalczyć? Co, jeżeli własnym szczęściem odbierzemy radość najbliższym? „We troje”, jak sam tytuł podpowiada, to powieść w której szeregi wkradają się trzy osoby. Jeżeli chodzi o związek miłosny, jest więc tutaj o jednego bohatera tutaj za dużo. Czy da się zatem znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje wszystkich?

„W troje” nie jest banalną historią miłosną. To powieść o uczuciu, które musi stanąć przed wieloma dylematami, nieraz skazując siebie na cierpienie. To także książka o rozstaniach, o poświęceniu, o bólu, poczuciu niesprawiedliwości i w głównej mierze o walce – o boju, którego ceną jest nie tylko szczęście, ale także życie.

Autorka wzrusza, a za pomocą bohaterów unaocznia czytelnikowi to, jak nieprzewidywalna bywa przyszłość. Co najlepsze, nie ma tutaj ludzi dobrych i złych, przez co fabuła wydaje się jeszcze większą i trudniejszą do rozwiązania zagadką. Początkowo miałam wrażenie, że główna bohaterka powieści jest zbyt płaska. Co więcej, pierwsza część książki wydała mi się przeciętna. Sytuacja jednak uległa zmianie z biegiem czasu, bo zrozumiałam, że Agata to jedna z wiarygodniejszych postaci wykreowanych w ludzkiej wyobraźni, a to, co ją spotkało, nie pozwoliło mi odłożyć tej historii na bok aż do samego końca.

Książkę polecę dojrzałym kobietom – tym które myślą, że szaleństwa i wybryki losu mają już za sobą. Jeżeli chcecie się zmierzyć z wizją nieszczęśliwej miłości oraz trudnych wyborów i co więcej, jeśli uważacie, że rak to science fiction, które na pewno Was nie dotyczy – ta książka jest dla Was.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

We troje

Ocena:
Autor:
Data:
Życie to jedna wielka niewiadoma. Nigdy nie możemy przypuszczać, jak pokieruje nami los. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do wyborów. Podejmujemy je każdego dnia, a każda, nawet najmniejsza chwila zależy od tego, jaką decyzję podejmiemy w danym momencie.

Agata jest szczęśliwa i bez problemu może mówić o siebie, że czuje się spełniona. Jej mąż, starszy od niej o dwadzieścia lat, jest na każde jej zawołanie. Tworzą szczęśliwy związek i razem prowadzą pensjonat w Białogórze ... Prowadzą dostatnie i satysfakcjonujące życie. Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również poznaje swojego szwagra Piotra, którego do tej pory znała jedynie z opowieści siostry. Joanna jest chora na raka, ale wcale nie zamierza poddać się tradycyjnemu leczeniu. To wywołuje konflikty między siostrami, a Agata nie zgadza się z lekkomyślną decyzją Joanny. Również Piotr sceptycznie podchodzi do decyzji swojej żony. Agata będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze wspomnieniami z przeszłości, ale także z nowymi, niełatwymi wyborami, które wprowadzą zamęt do jej poukładanego życia.

„We troje” to opowieść opowiadająca o trudnych relacjach rodzinnych, o skomplikowanych wyborach i decyzjach, które będą miały wpływ na nasze dalsze życie, jak również na naszych bliskich. Tak naprawdę każdy z nas staje w swoim życiu przed trudnym wyborem. Czasami nawet więcej niż jeden raz. I nawet jeśli rozum podpowiada nam co powinniśmy zrobić, a nasze sumienie się z tym zgadza, to jednak często ulegamy podszeptom serca. Nie ma w tym nic złego, w końcu jesteśmy tylko ludźmi, a ludzką rzeczą jest ulegać pokusom i popełniać błędy. Jednak zanim podejmiemy jakąś decyzję, powinniśmy ją przemyśleć bardzo dokładnie, bo tak naprawdę możemy skrzywdzić nie tylko siebie, a osoby nam bliskie, które sobie na to nie zasłużyły.

Hanna Dikta w swojej książce ukazuje nam skomplikowaną relację między dwoma siostrami i choć powinny się wspierać, to jednak Agata nie jest w stanie przejść obojętnie obok tego co robi Joanna. Wszystko ma tak naprawdę podłoże w przeszłości obu sióstr, a zwłaszcza w chorobie ich matki, która również zmagała się z rakiem. Niestety przegrała walkę i po ciężkim leczeniu zmarła. Joanna nie chce aby spotkało ją to samo. Nie ma zamiaru poddawać się chemioterapii i konać w cierpieniu na sali szpitalnej. Szuka nowych, często kontrowersyjnych rozwiązań i metod leczenia. Agata nie zgadza się z tym i choć towarzyszy Joannie w wyprawach do znachorów i uzdrowicieli, wciąż ma pewne obawy którymi dzieli się z mężem Joanny, Piotrem. Mężczyzna jest zdruzgotany tym co dzieje się z jego żoną i tak jak Agata, nie podziela jej wyborów. Jednak Joanna ma jeszcze jeden cel, do którego zawzięcia stara się dążyć, nie dopuszczając do siebie innych możliwości i nie zważając na to, że jej stan zdrowia w każdej chwili może się pogorszyć, tym samym niwecząc jej plany.

Między Agatą i Piotrem zaczyna rodzić się dziwne i niepokojące uczucie. Złączeni tragedią i zamartwianiem się o Joannę, zaczynają coraz bardziej się do siebie zbliżać. I choć wiedzą, że robią źle, ciężko pohamować im swoje żądze i namiętność która niespodziewanie między nimi wybucha. Agata ma zobowiązania w stosunku do swojego męża i do swojej siostry, jednak ciężko zignorować uczucie które rozkwita w jej sercu. Co zrobi Agata? Czy uwikła się w romans z Piotrem? Czy dla miłości warto poświęcić rodzinę? Czy kłamstwo jest lepsze od najgorszej prawdy? Na te i inne pytania, Agata będzie musiała poszukać odpowiedzi, co okaże się niezwykle trudne i bolesne, nie tylko dla niej.

Powieść Hanny Dikty to niezwykle emocjonalna książka. Autorka stawia swoich bohaterów przed bardzo trudnymi wyborami, dając nam szansę postawienia się w ich roli i zastanowienia się jaką decyzję podjęlibyśmy będąc na ich miejscu. Widzimy ich rozterki i cierpienie i tylko możemy się domyślać, jak dużo bólu ich to kosztowało. Hanna Dikta wykreowała niezwykle barwne i realne postacie, a historia którą stworzyła głęboko porusza i skłania do głębszych refleksji nad tym co w naszym życiu jest naprawdę ważne.

„We troje” to mądra i niesamowicie życiowa książka. Polecam ją przede wszystkim kobietom dojrzałym i tym, którzy wymagają od książki czegoś więcej. Książka Hanny Dikty to opowieść o trudnych wyborach, skomplikowanych relacjach, nieszczęśliwej miłości, jak również o chorobie. Niezwykle tkliwa, ujmująca i trafiająca głęboko do serca. Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena