Koszyk 0
Opis:
Przed premierą najnowszego filmu "Mroczny Rycerz powstaje" Batman powraca w powieści. Film Christophera Nolana od 27 lipca w polskich kinach. Za każdą maską kryje się prawdziwy człowiek. Wayne: Mściciel z Gotham to opowieść o teraźniejszości i przeszłości, i o śledztwie prowadzącym w historię dwóch pokoleń potężnej rodziny naznaczonej mroczną tajemnicą. Dawni wrogowie powrócili... Nowi wrogowie wkrótce się narodzą. A Mroczny Rycerz dokona straszliwego odkrycia w bezlitosnej walce o prawdę ... Dwóch mężczyzn rozdzielonych morderstwem: Thomas, niepokorny lekarz i dziedzic rozległego imperium Wayne''ów, i Bruce, jego syn, którego życie na zawsze zmienił dzień, w którym był świadkiem śmierci rodziców. Zabójstwo Thomasa i Marthy Wayne''ów to straszliwy punkt zwrotny, kiedy Bruce stał się Batmanem. Akta sprawy "Mrocznego Rycerza" zostały dawno zamknięte, fundament potajemnego życia Bruce''a Wayne''a osadzone w prostym motywie bandyckiego napadu. Tym fundamentem wstrząsa nagle niespodziewany gość. Poddaje w wątpliwość wersję wypadków, które doprowadziły do śmierci ukochanej matki i podziwianego ojca Bruce''a, i dały początek jego nienasyconej chęci niesienia pomocy i... zemsty. Żeby odkryć prawdziwą historię swojej rodziny, Batman musi stanąć twarzą w twarz z dawnymi wrogami i zmierzyć się z nowym brzemieniem swojego mrocznego dziedzictwa. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Tracy Hickman
 • 2012
 • 1
 • 272
 • 205
 • 130
 • *, 97883-2414-3474
 • 9788324143474
 • ZALN2

Recenzje czytelników

Batman - teraźniejszość i przeszłość

Ocena:
Autor:
Data:
Tracy Hickman to amerykański pisarz, który zdobył sławę dzięki serii Dragonlance z gatunku fantastyki. Współpracował także z Margaret Weis, z którą napisał ponad trzydzieści powieści. Tym razem postanowił spróbować się w czymś zupełnie innym i tym sposobem czytelnicy otrzymali Wayne. Mściciel z Gotham.

Ciężko jest napisać krótkie streszczenie fabuły tej powieści, ponieważ przez przypadek można byłoby zdradzić zbyt wiele ważnych i kluczowych informacji ... Chociaż z drugiej strony w temacie Batmana, zostało chyba już wszystko powiedziane co tylko można było. Mamy bowiem filmy i komiksy o przygodach tej postaci, książka miała wnosić spory powiew świeżości w tym temacie. Czy autorowi się udało? Niestety odpowiedź brzmi NIE. Dlatego ciężko jest mi napisać sensowną recenzję na jej temat. W tej książce nie ma nic dobrego, ale po kolei…

Bruce Wayne jest już w podeszłym wieku jednak nadal zmienia się w człowieka nietoperza gdy miastu zagraża ogromne niebezpieczeństwo. Ciągle także zmaga się z tragicznymi wydarzeniami ze swojej przeszłości, a dokładniej z widokiem śmierci swoich rodziców. To właśnie niezwykły zbieg okoliczności związany z tym wspomnieniem pomaga mu odkryć mroczne tajemnice jego rodziny.

W powieści autor przeplata teraźniejszość z przeszłością, niestety w nie do końca umiejętny sposób. Wszystko wygląda bardzo chaotycznie i ciężko jest się w tym połapać. Dodatkowo, czytelnik często może się zgubić w tak częstych zmianach perspektywy czasowej, co tylko wzmaga irytację.

Akcja również nie może nam nic zaoferować, no chyba, że jest się wielkim fanem Batmana. Wtedy na pewno znajdziecie momenty, w których autor was zaskoczy. Niestety pozostali mogą poczuć się przytłoczeni przez nadmiar zdarzeń i tempo, które od samego początku książki osiąga swoje apogeum i utrzymuje go do samego końca. Pan Hickam chciał aby powieść się obroniła, a niestety sprawił, że już po pierwszym rozdziale może najść ochota na rzucenie jej w kąt tak aby okrył ją całun zapomnienia.

Podsumowując. Jeżeli nie jesteście wielkimi fanami Batmana, to radziłabym omijać powieść Wayne. Mściciel z Gotham szerokim łukiem. Szkoda tracić nerwy i czas, który można wykorzystać w przyjemniejszy sposób, z dużo lepszą lekturą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena