Koszyk 0
Opis:
Po kogo zadzwonicie, jeśli przydarzy wam się wypadek na wakacjach? Oto Dr Ben MacFarlane. Jego zadanie to przetransportować do ojczystego kraju ludzi unieruchomionych za granicą. Kim są jego pacjenci? Ofiary wakacyjnych wypadków, wstydliwych incydentów podczas służbowych delegacji oraz wszelkich zdarzeń na wyjeździe, kiedy coś poszło nie tak, jak powinno. Starsza pani, która pomyliła ecstasy z aspiryną. Nastolatek, który spadł z balkonu podglądając barmanki w ich sypialni. Modelka ... u której nastąpiły komplikacje po operacji piersi w Brazylii. Lista jest długa... To JEGO historia. Szalony rok z życia latającego, brytyjskiego doktora. Dramatyczna, czasem groteskowo zabawna medycyna nagłych wypadków nie ogranicza się tylko do oddziałów szpitalnych. TO może zdarzyć się na siedzeniu tuż obok nas już podczas kolejnego wakacyjnego lotu. Otwiera nam oczy na drugą, nieznaną stronę urlopowego szaleństwa "Now Magazine" Dr Ben MacFarlane ukończył medycynę w Wielkiej Brytanii. Pracował w kilku szpitalach zagranicą, a następnie zaczął przeprowadzać repatriacje dla towarzystw ubezpieczeniowych. Obecnie jest związany na stałe ze szpitalem klinicznym w Londynie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Ben McFarlane
 • 2013
 • 1
 • 352
 • 200
 • 130
 • 978-83-7642-180-3
 • 9788376421803
 • ZB07O

Recenzje czytelników

Wakacyjny dyżur

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo lubię oglądać seriale o lekarzach. Uwielbiam przyglądać się ludzkim chorobom oraz sposobom ich leczenia. Pochłaniam takie seriale jeden po drugim, poświęciłam już na nie niejeden dzień. Z wielką przyjemnością także sięgnęłam po książkę ,,Wakacyjny dyżur". Przygody z życia lekarza od nagłych wypadków? To brzmiało jak coś dla mnie i musiało być koniecznie ciekawe. Postawiłam, więc wobec niej pewne oczekiwania. Sprostała? Po części na pewno tak. Spodziewałam się odrobinę czegoś innego ... lecz to co dostałam w pełni mnie zadowoliło.

Podczas czytania książki ,,Wakacyjny dyżur" czytelnik nie raz może przeczyć chwile grozy, niepewności związane ze stanem zdrowia pacjenta. Bezproblemowo związałam się z każdą osobą i z wielkim zaciekawieniem czytałam, co z nim się dzieje, jakiemu wypadkowi uległ, jak wygląda jego podróż do kraju. Jednak oprócz strasznych momentów, czy też takich, które po prostu potrafią zainteresować dolegliwościami pacjentów, możemy się w tej książce spotkać ze śmiesznymi scenami. Bo kto powiedział, że ludzie chorzy nie mogą tryskać humorem?

Czas, który spędziłam przy książce ,,Wakacyjny dyżur" będzie dla mnie niezapomniany. Była to świetna podróż po krajach, miastach, jak i też chorobach, które przytrafiają się ludziom na wakacjach. Żałuję trochę, że była taka krótka, gdyż szybko się dla mnie skończyła, a ja bym jeszcze o nich poczytała. Nie polecam tej książki dla osób, które wybierają się na wakacje i lubią myśleć, że to o czym właśnie przeczytali na pewno im się zdarzy, bo mogą się nieźle wystraszyć. Jednak pozostałych zachęcam do przeczytania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena