Koszyk 0
Opis:
Kino to bilet wstępu do świata, do którego nigdy byśmy nie trafili. Możliwość poznania ludzi, których nigdy byśmy nie spotkali. Magia kina uchyla nam zamknięte drzwi do ich życia. I za te właśnie drzwi zajrzymy z Katarzyną Miller - znaną, lubianą i cenioną psycholożką. Przyjrzymy się życiowym problemom i dylematom poprzez pryzmat losów filmowych bohaterów. W rozmowach pojawią ... się postaci wykreowane przez Pedro Almodovara w melodramatycznych historiach okraszonych specyficznym, czarnym humorem. Poruszające filmy "Musimy porozmawiać o Kevinie" oraz "Sierpień w hrabstwie Osage" będą przyczyną do rozważań o trudnych relacjach w rodzinie. W rozmowie o filmie "Ona" zastanowimy się, czy człowiek może zakochać się w programie komputerowym. Przypomnimy ścigane przez wymiar sprawiedliwości, niepotrafiące pogodzić się z patriarchalnym porządkiem świata bohaterki filmu "Thelma i Louise". Porozmawiamy o herosach i czarnych charakterach. Będzie trochę sensacji, i trochę komedii. I melodramatu. Nie zabraknie też wątków erotycznych... A zatem: W życiu jak w kinie. Katarzyna Miller – znana, lubiana i chętnie czytana psycholożka, poetka i psychoterapeutka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka książek – m.in.: „Nie bój się życia”, "Królowa  życia i król", „Kup kochance męża kwiaty”, „Blaski życia” oraz trzech tomików wierszy. Na stałe związana z miesięcznikiem „Zwierciadło". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Miller
  • 2015
  • 1
  • 240
  • 210
  • 145
  • 9788364776-67-0
  • 9788364776670
  • ZCYNW

Recenzje czytelników

Życie i kino

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem zagorzałym kinomaniakiem. Książki kocham, ale filmy również wiele dla mnie znaczą. I tak zastanawiam się nad listą ukochanych filmów, ale wiem, że byłaby pokaźna. Jednak na pierwszym miejscu, bez dwóch zdań, znalazłoby się „Przeminęło z wiatrem”.

Powodów, aby kochać kino jest wiele. Duży ekran kusi i wciąga nas w świat, w którym chcielibyśmy się znaleźć, np. piękny, kolorowy, przepełniony bogactwem (ale to przecież tylko jedna z możliwości). Człowiek słynie z ciekawości ... interesuje go zarówno przeszłość, jak i przyszłość. I tu z pomocą spieszą nam filmy, które zabierają nas w podróż w czasie.

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam książkę Katarzyny Miller „W życiu jak w kinie, czyli filmy na kozetce u Kasi”. Autorka jest nie tylko terapeutką, ale także publicystką, pisarką poetką, na stałe związaną z magazynem „Zwierciadło”.

Pani Katarzyna już na wstępie zaznacza, że książka nie jest „kompendium wiedzy o filmie, ale subiektywnym dialogiem dwóch kinomanek”. I faktycznie rozmowy Pani Kasi i Pani Magdy czyta się (a może słucha?) bardzo przyjemnie. Czułam się jakbym leżała obok na kozetce, słuchała wywodów i sama wtrącała uwagi dotyczące filmów, które miałam okazję obejrzeć. „Wspaniałych filmów są oceany” – właśnie… dlatego w książce nie został omówiony każdy film, tylko jakaś malutka cząstka. W przeciwnym wypadku książka miałaby pewnie milion stron.

Panie poruszyły watki sensacyjne, komediowe, melodramatyczne, erotyczne. Analizują, zastanawiają się, gdybają, próbują rozgryźć postaci. Próbują wyciągnąć jak najwięcej przyglądając się życiowym problemom przez pryzmat bohaterów i losu, jaki ich spotyka. Nie bez kozery tytuł „W życiu jak w kinie”.

Bardzo podobają mi się zatytułowane rozdziały, np. Scarlett O’Hara. Poradzę sobie za wszystkim, Lisbeth Salander. Anioł sprawiedliwości czy Thelma i Louise. Kobiety są wspaniałymi ludźmi. A każdy z nich oddziela narysowana ruda kobieta o rubensowskich kształtach. Strzał w dziesiątkę. Pod koniec każdego rozdziału Panie polecają filmy godne uwagi.

Polecam tę przyjemną lekturę filmoholikom. Może na pewne sprawy spojrzycie z zupełnie innej perspektywy.

http://reading-mylove.blogspot.com/2016/06/egezmplarz-recenzencki-katarzyna-miller.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena