Koszyk 0
Opis:
Intymna podróż w poszukiwaniu miłości Natasza Orsa to pseudonim polskiej pisarki, znanej czytelnikom z zupełnie innej literatury. Zatem „W świecie Jonasza” to również dla autorki śmiała podróż w nieodkryte dotąd zakamarki pisarskiej duszy, rodzaj literackiego odreagowania, emocjonalnego katharsis. „W świecie Jonasza” – mocno sensualna historia miłosna z wątkiem sensacyjnym. Śmiałe sceny erotyczne sprawiają, że polecamy ten romans osobom dorosłym i bezpruderyjnym ... Akcja toczy się tu i teraz. Bohaterką jest zwykła kobieta, której wydawało się, że jest szczęśliwa, póki mąż banalnie nie porzucił jej dla młodszej. Jonasz zaś to człowiek gwałtowny, emocjonalnie zachłanny. Pragnie całkowitego oddania i uczucia, którego dotąd nie zaznał, skrzywdzony przez najbliższe mu osoby. Co wyniknie ze spotkania tych dwojga? Monika – młoda, samodzielna kobieta – po rozwodzie obiecała sobie, że nigdy więcej nie zaangażuje się emocjonalnie. I z takim nastawieniem wkracza w pełen erotyki świat Jonasza. Mężczyzny tajemniczego, niebezpiecznego, powiązanego ze światem przestępczym, który działa na nią jak żaden inny dotąd. Niczym prywatny narkotyk. Nie pojmuje, co się z nią dzieje. Nigdy tak nie reagowała, nigdy nie była tak bezwstydna. Śmiałe seksualne doświadczenia są dla Moniki fascynującą, choć nieco zatrważającą nowością. Zwłaszcza że Jonasz, wprowadzając kochankę w świat zmysłów i pożądania przekraczającego granice rozsądku, ma swój cel. Chce niewiele i bardzo dużo zarazem. „Nie broń się przede mną – żąda – i... kochaj mnie”. Ale zraniona, nieufna Monika boi się miłości. Zarazem walczy o prawo do niezależności. Czy spotka ją za to kara? Rekomendacje: „Szybko się ją czyta i na końcu zostaje niedosyt. To dla mnie wyznacznik ciekawej literatury. Jeśli czytelnik chce więcej, to znaczy, że autor naprawdę się spisał.” „Wartki erotyk z rodzimego podwórka.” „Odważna i niezwykle soczysta literatura erotyczna. Opowiada o przekraczaniu granic, pragnieniach, zaufaniu, samotności, pożądaniu, namiętności, pasji i bólu.” „„W świecie Jonasza” to kolejny po „Nieznajomych z parku” ebookowy bestseller zaprzyjaźnionej Oficyny wydawniczej RW2010. Jako Sumptibus z przyjemnością prezentujemy tradycyjną wersję tej fascynującej książki.„ Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Natasza Orsa
  • 2014
  • 1
  • 228
  • 165
  • 118
  • 978-83-64756-01-6
  • 9788364756016
  • ZBJW9

Recenzje czytelników

Natasza Orsa, W świecie Jonasza, odrobina ostrości w polskim wydaniu

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwszego września dzieci z zasady idą do szkoły ;P, więc na blogu kolejna porcja erotyki. Czy wniosła jakiś powiew świeżości w tej materii? Czy była lekturą, która mnie zainspirowała, pozwoliła na chwilę zapomnienia?
Erotyki dość często goszczą na łamach tego bloga, gdyż nadal uważam, iż ten typ powieści może być dobry. Może przełamywać stereotypy, zawierać konkretną fabułę i być ukierunkowana na konkretny typ czytelnika. Czy tak było tym razem ... W świecie Jonasza to powieść erotyczna osadzona w Polsce zamknięta w swego rodzaju schemacie: związku nieufnej kobiety i tajemniczego mężczyzny, którzy doświadczając seksualnych uniesień próbuję odnaleźć się w nowej sytuacji. Jonasz pierwszy raz zakochując się i chcąc stworzyć związek, być kochanym, a Monika w nadmiarze uczuć i strachu przed kolejnym nieudanym związkiem. Kluczowym pytaniem w tej powieści jest to czy pokonają samych siebie, by osiągnąć szczęście i zamierzone cele?
W świecie Jonasza to typowy erotyk spod skrzydeł 50 odcieni szarości, który nie zaskoczył mnie w żadnym stopniu, jednak mimo tej schematyczności ma kilka pozytywnych elementów. Główna bohaterka nie jest mimozą - jest wojowniczką, zranioną kobietą, lecz wiedzącą czego chce w życiu, pracującą i chcącą coś osiągnąć. Jonasz jest tajemniczy, niebezpieczny i niesamowicie zaborczy, poza tym ma specyficzne gusta erotyczne, których nie spotkałam jeszcze w tego typu literaturze, ale słyszałam o nich już wcześniej. Spodoba się na pewno kobietom lubującym się w facetach przystojnych, bogatych i posiadających nieokreślone kontakty z półświatkiem. Co do jego charakteru, o gustach się nie dyskutuje...
Fabuła... No cóż nie jestem nią zachwycona, gdyż po prostu jest znikoma, w sumie to przede wszystkim perypetie pary związane z ich praca i związkiem oraz znajomymi. Seksu w tej książce odnajdziecie dużo i w różnych kombinacjach łącznie z delikatnym BDMS-em, ostrym językiem i okolicznymi, typowo polskimi przekleństwami. Ogólny misz-masz dla osób lubiących czytać erotyki, w których występuje każdy rodzaj seksu. Osobiście uważam, iż zarówno na okładkach jak i w recenzjach należałoby zaznaczać jakie rodzaje seksu występują w tego typu powieściach, tak by nie zrazić osób np. nie lubiących czytać o BDMS czy seksie analnym. Sceny opisujące seks, który leży w graniach mojego gustu podobały mi się, reszta już niestety nie. Plusem może być także fakt, iż książka opowiada o Polakach i w jakimś stopniu ukazuje nasze realia, choć jeśli chodzi o półświatek nie jestem ekspertem.
Jeśli chodzi o korektę czy redakcję nie mam im nic do zarzucenia. Okładka także pasuje do powieści. Ja czytałam książkę w formie e-booka, ale widziałam w księgarni jej papierową wersję. Powieść czyta się szybko i płynnie, plasuje się oczywiście w kategorii 18+.
Podsumowując W świecie Jonasza to w swojej kategorii dobry erotyk, który spodoba się wielbicielkom lub wielbicielom powieści wypełnionych romansem oraz seksem, w różnych wariantach pomiędzy silną, ale nieufną kobietą, a zaborczym, tajemniczym i niebezpiecznym facetem. I takim osobom ją polecę.
- See more at: http://mkczytuje.blogspot.com/2014/09/recenzjaopinia-natasza-orsa-w-swiecie.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena